rolniczka30

cieleta od handlarza postepowanie,co podawac?

Polecane posty

padalec    15

Handlarz i sumienie?? On cielaka traktuje jak towar a nie żywe zwierzę. Żrec nie da , najwyżej jakiś tani elektrolit do picia co by się  nie odwodniły. Cielaki skupuje od wielu ludzi i jak kupi chorego to nie ma bata żeby mu ten drugich nie pozarażał. Do tego dochodzi stres w transporcie ( bo nikt nie wie jak długo te cielaki jeździły) czasem przeciągi i choróbsko jest bankowe. Do tego wielu handlujących cielakami ładuje im jakiś antybiotyk( często z tych długodziałających np.draxxin), żeby mu dożyły dobicia targu a potem właściciel się martwi ,że zwierzak nie reaguje na leczenie. Dajcie sobie ludzie spokój z handlarzami, i  róbcie im gdzie się da antyreklamy. Może to coś da. Swego czasu Kobylin oferował cielaki z Niemiec, byłam tam ze znajomym, przywozili tygodniowo po 300 sztuk. Bieda aż żal było patrzeć,boki wpadnięte jakby tydzień nie piły, w korytach trochę sianka i owsa, żeby pusto nie wracać kumpel kupil 6 niby na wygląd zdrowych, ale do miesiąca 3 mu zdechły na "chujwieco", a te pozostale 3 rosły i rosły i ledwo  600 kilo po dwóch latach dociągnęły. Potem okazało się, że te niemieckie cielaki to właściwie odpad po 30-50 euro kupowane. I co biznes się chyba kręci bo znajomy nadal dostaje z Kobylina SMS-y że promocja na cielaki, 10 kupisz to 5 w gratisie a ostatnio nawet rower dokładali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczka30    3

za caly ten proceder powinny sie wziasc sluzby.kupia za grosze,sprzedaja za 2 razy tyle na paszporcie hodowcy calkowicie pomijajac swoja osobie.tem mi sie chwalil lepszymi przekretami jak podstawienie cielaka pod kolczyk i paszport padlego np.oszukuja skarbowke i nie ma na nich bata.gdyby nie jezdzili i na chama skupowali,duze gospodarstwa wystawialyby normalnie na sprzedaz a tak jest "cicha umowa" miedzy hodowca a handlarzem i zwykly rolnik ni jak nie dostanie

Edytowano przez rolniczka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w dużych gospodarstwach mlecznych byczki to odpad często nawet siary nie dostaną. Handlarze kupią wszystko a potem ten co kupi od nich się martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczka30    3

jeden calkiem calkiem(tfu tfu odpukac)-widac ze poprawia sie.drugi natomiast słabo jeszcze.dzis mija tydzien a ja mam wrazenie ze jest chudszy niz byl,jeszcze niezbyt stabilnie stoi(moze byl przerwany przy porodzie?).brzuch ma strasznie wklesly tak bardzo ze kosci widac.na szczescie dobrze jedza-zaczeluy muczec jak wchodze do chlewa.wczoraj dalam siano do skubania powiem wam z ogromnym strachem.planuje zwiekszyc ilosc mleka.musze zaryzykowac bo przy oszczednym karmieniu to przyrostow nie da...nie wiem co z pasza-cielaki maja po ok 3 tyg wiec skubac by mogly ale nie wiem czy na zaglodzone zoladki to nie bedzie za wiele

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo    0

Na kaszel u bydlła i trzody polecam pulmomax mieszankę na kaszel. Tu macie kontakt do sprzedawcy 502652653 możecie zadzwonić i podpytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczka30    3

myslalam o odrobaczeniu...nic im sie nie stanie po tym zastrzyku?chodzi o to ze stan ich jeszcze watpliwy i nie wiem czy nie wplynie jakos negatywnie.nigdy z takimi zdechlakami nie mialam doczynienia i az strach je ruszyc.za to wczoraj u innego handlarza-przypadkiem bylam w innej sprawie widzialam cielaki-bez wody,mleka,wrzucona garsc watpliwego siana.obbiegunkowane z gory na dol,chude i facet sobie za 3 tyg mieszanca po limuzynie wola 1300,ale juz nie o kase tu chodzi tylko cielat zal.najlepsze ze lepek ma wyrok i sadowny zakaz handlu zwierzetami.to znany oszust i nic sobie nie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj