Skocz do zawartości

Zdjęcie

cieleta od handlarza postepowanie,co podawac?

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolniczka30

rolniczka30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:dobra ksiazka,film,kuchnia,polityka,prawo

Napisany 20 kwiecień 2017 - 19:22

hej hej.dzis kupilam 3 byczki z transportu od handlarza.nie bylo innego wyjscia-wiele dni szukalam po gburach i nic.musialam zaryzykowac.mam je od dzis wiec ciezko mi powiedziec cos oprocz tego ze widac wymeczone,kiepsko odpojone.byczki ok 2 tyg,w papierach ho  ale mnie to byglada bardziej na cielaki po hf-ach.czy sa jakies srodki-jakis specjalny sposob postepowania z cieletami z zakupu by je doprowadzic do uzywalnosci?sa jakies srodki na wzmocninie?mam je odosobnione od reszty bydla w oborze.bardzo sie stresuje tym zakupem wiem ze z bydlem z zakupu roznie to bywa ale co robic jak nie bylo nigdzie nic innego...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cieleta od handlarza postepowanie,co podawac? Dzisiaj, 21:01
  •  

#2 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 19:43

cieleta od handlarza postepowanie,co podawac? ostrożnie z mlekiem ja daję zawsze pectolit na start i neosol do pyska i mierze temperaturę przez pierwsze 3 dni 2 razy dziennie

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3 Share rolniczka30

rolniczka30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 20:23

ostrożnie z mlekiem ja daję zawsze pectolit na start i neosol do pyska i mierze temperaturę przez pierwsze 3 dni 2 razy dziennie

dzieki.pierwszy raz mam cieleta z takiego zakupu.powiem szczerze moje to maja luksus bo te widac ze mleka im zalowano.jeden mi jakby dziwnie szybciej oddycha moze to efekt stresu(bynajmniej mam taka nadzieje bo zauwazylam to dopiero w domu na spokojnie)...bylam tez u innego hadlarza i gdzie nie patrzal to czy u tego czy tamtego cieleta takie "ospale".moj byk jak wejde do chlewa zaraz na nogach od samego dzwieku drzwi a od handlarzy trzeba je szturchac niezle zeby sie ruszyly a i tak z oporem.mam nadzieje ze w plecy kasa nie pojdzie.a na co zwracac uwage w zachowaniu?jak dlugo dochodza do siebie cielaczki po takich transportach?

#4 Share LukaszBRO

LukaszBRO

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:Prowadzenie średniego gospodarstwa rolnego produkcja roślinna glównie zboża i hodowla trzody chlewnej.

Napisany 20 kwiecień 2017 - 20:47

cieleta od handlarza postepowanie,co podawac? na kaszel cos profilaktycznie może. Najlepiej to niech je weterynarz obejrzy i doradzi a tak to można gdybać

#5 Share rolnik2102

rolnik2102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 21:15

cieleta od handlarza postepowanie,co podawac? też bym zalecił wizytę weteryniarza i radzilbym je zaszczepić na choroby płuc

#6 Share kali2107

kali2107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 21:29

cieleta od handlarza postepowanie,co podawac? i dać wapno, multi, odrobaczenie i profilaktycznie antybiotyk na biegunkę i płuca i zelazo jeżeli biegunki nie ma. a do pyska baycox. dać do picia elektrolity i delikatne wchodzić z mlekiem.

#7 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 21:46

dzieki.pierwszy raz mam cieleta z takiego zakupu.powiem szczerze moje to maja luksus bo te widac ze mleka im zalowano.jeden mi jakby dziwnie szybciej oddycha moze to efekt stresu(bynajmniej mam taka nadzieje bo zauwazylam to dopiero w domu na spokojnie)...bylam tez u innego hadlarza i gdzie nie patrzal to czy u tego czy tamtego cieleta takie "ospale".moj byk jak wejde do chlewa zaraz na nogach od samego dzwieku drzwi a od handlarzy trzeba je szturchac niezle zeby sie ruszyly a i tak z oporem.mam nadzieje ze w plecy kasa nie pojdzie.a na co zwracac uwage w zachowaniu?jak dlugo dochodza do siebie cielaczki po takich transportach?

Jak przejadą na samochodzinie  kilka set km to nie ma się co dziwić że ospałe za 3 dni będą jak swoje, chyba że chore ja bym wziął  weta i podał draxin lub chociaż floron parę dni zadziała. I jak ktoś napisał bardzo ostrożnie z mlekiem lepiej słabsze i trochę mniej bo zazwyczaj były oszczędnie pojone. Jak kiedyś pytałem się handlarza czemu takie chude to powiedział że tam mleko było takie drogie że nie opłacało się dawać :D

#8 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 00:17

Jak przejadą na samochodzinie  kilka set km to nie ma się co dziwić że ospałe za 3 dni będą jak swoje, chyba że chore ja bym wziął  weta i podał draxin lub chociaż floron parę dni zadziała. I jak ktoś napisał bardzo ostrożnie z mlekiem lepiej słabsze i trochę mniej bo zazwyczaj były oszczędnie pojone. Jak kiedyś pytałem się handlarza czemu takie chude to powiedział że tam mleko było takie drogie że nie opłacało się dawać :D

Draxinu lepiej nie podawać bo to lek z górnej pólki, a później mogą być problemy że się szczepi i nie widać żadnych efektów. Na początku trochę mleka i podać jakieś elektrolity  na wzmocnienie. 

#9 Share rolniczka30

rolniczka30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 05:47

dzieki chlopaki-szczegolnie za o mleko...bo ja bym bidulkom dala...na zdrowie im by to nie wyszlo.

#10 Share rolniczka30

rolniczka30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 08:11

i mam od rana biegunke u calej trojki.narazie podalam siemie po poludniu do weta...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kali2107

kali2107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 08:22

cieleta od handlarza postepowanie,co podawac? kup pectospeed odstaw mleko 100g/ 2 litry ciepłej wody
podaj potencil 1cm/10kg
i 20cm cevazurilu do nas pyska

#12 Share rolniczka30

rolniczka30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 08:50

kup pectospeed odstaw mleko 100g/ 2 litry ciepłej wody
podaj potencil 1cm/10kg
i 20cm cevazurilu do nas pyska

wszystko na raz mozna?czy czekac miedzy jednym lekiem a drugim?juz mi sie odechcialo cielakow i wszystkiego...gdzie nie czytam to same upadki...jeden plus ze dzis same wstaly do pojenia a przy wiadrach jeden na drugiego by wlazl.nie wiem czy jest sie czym cieszyc ale wczoraj trzeba bylo je walnac zeby wstaly...z cielakami od handlarza to loteria widze...sasiad kupl jednego wszystko ok-kupil potem drugiego wszystko w oborze zarazil jakims wirusem od cielat po krowy.inny kupil 5 jalowek-sraly i kaszlaly ile wlezie(tam sie tym nikt nie przejmowal)wyszly z tego dzis maja rok i jak na zywienie(10 wiader srutu+owsianka)naprawde dobrze wygladaja...im bardziej sie czlowiek stara tym chyba wieksze nic z tego jest...

#13 Share kali2107

kali2107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 20:56

cieleta od handlarza postepowanie,co podawac? ja dwa razy próbowałem z handlarzami i poprostu się nie dalo. gówno nie towar. ogółem szkoda pieniędzy

#14 Share rolniczka30

rolniczka30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 kwiecień 2017 - 09:09

ja dwa razy próbowałem z handlarzami i poprostu się nie dalo. gówno nie towar. ogółem szkoda pieniędzy

jeden z byczkow dzis w nocy padl...ten niby najsilniejszy.moja wina-bo sie wzdal.dwa pozostale slabe ciagle.wet dal leki ale ciezko to widze.dzis 3 dzien od zakupu myslalam ze najgorsze za mna..czeka mnie utylizacja tylko nie wiem jak to bedzie.ciele ma paszport i kolczyki ale nie przerejestrowane w arimr jeszcze...moj m mowi ze nie ma sie co przejmowac jak maja pasc to padna-czy u tego co mam kupione czy innego ryzyko takie samo.

#15 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1035 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 23 kwiecień 2017 - 09:32

Koleżanko zostaw handlarzy lepiej dla swojego spokoju. Czytając Twoje posty od razu przypomina mi się moja sytuacja sprzed paru lat. Najlepiej wsiąść w samochód i samemu jechać na podlasie. Wiem łatwo się mówi ale sam jeżdżę 250 km w jedną stronę i nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Pewnie Twoje na paszportach są z tamtych stron tylko higiena na samochodach handlarzy nie istnieje nie ma się co oszukiwać.

PS. Wet ma rację, nic nie poradzisz na te zakupione- albo dadzą sobie radę albo nie

#16 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 23 kwiecień 2017 - 12:28

Nie wiem czy istnieje jeszcze coś takiego jak "prawo rękojmi" ,że do upływu bodajże dwóch tygodni można było kupionego zwierzaka zwrócić, jak okazało się,że sprzedający ukrył wady tegoż zwierzęcia.

@rolniczka30 -  Ty dziewczyno omijaj handlarzy szerokim łukiem, daj Boże żeby te Twoje cielaki wydobrzały ale pamiętaj,że handlarze w gratisie do cielaków dorzucają biegunki, zapalenie płuc, grzybice i inne dziadostwa i oby się one nie zagnieździły w Twoim obejściu. Przerabialiśmy handlarzy tez kilka razy , teraz kupuję cielaki od dwóch gospodarstw mlecznych, bezpośrednio od hodowcy. Wolę zdrowego hf-ka niż  "cuda-wianki" od handlarzy, tym bardziej ,że za takiego cielaczka daję 8 stówek a handlarz już za czerwony kolor sierści doliczy przynajmniej 3 stówy więcej, o "mięsności"  nie wspomnę.

#17 Share szkodnik14

szkodnik14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 kwiecień 2017 - 13:49

A  skąd ten handlarz był morze ze Zblewa  

#18 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1440 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 23 kwiecień 2017 - 13:54

cieleta od handlarza postepowanie,co podawac? Ilu jest tych handlarzy w zblewie?

#19 Share szkodnik14

szkodnik14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 kwiecień 2017 - 13:56

Z 3 na pewno a największy miglanc ten za torami 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1440 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 23 kwiecień 2017 - 14:01

cieleta od handlarza postepowanie,co podawac? Oni to już się słynni na pół Polski stają.