ursus1991

Czy ursus c-360 da radę

Polecane posty

Dadam    4

sąsiad ma taki 4 m i przyczepiał do doc 360 i nie szło robić takim zestawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

pociągnąc to pociągnie ale czy podnośnik sobie z nim poradzi? zasyp 500kg + waga samego siewnika to może być za wiele dla 360.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

ale który "dadam"przyczepiał ten 1 czy 2 bo jeden jest ciongany a drugi zawieszany. Ja ciagałem sześćdziesiątką nordstena 3,5 metra ipodnosił bez problemu i na 3 spokojnie szedł

 

lukasz27 ten jeden jest ciągany a podnieść to powinien gdyż przyczepe 8 ton podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ciągnąć da radę. Ale jak @lukasz27 napisał podnieść będzie mieć ciężko. Siewnik swoje waży +500kg ziarna może być ciężko. 60 podnosi max 1200 kg. Będą potrzebne obciążniki na przód żeby nie tańczył. Jak masz dobrą pompę i trochę obciążenia to czemu nie, powinien dać radę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

on miał ten zaczepiany z hydraulicznie podnoszonymi redlicami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Kiepsko to widzę, może i da rade ale na dłuższą metę to będzie męka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13
ale który "dadam"przyczepiał ten 1 czy 2 bo jeden jest ciongany a drugi zawieszany. Ja ciagałem sześćdziesiątką nordstena 3,5 metra ipodnosił bez problemu i na 3 spokojnie szedł

 

lukasz27 ten jeden jest ciągany a podnieść to powinien gdyż przyczepe 8 ton podnosi

Jak to możliwe ze ty pracowałeś nordstena 3,5 m jak ja posiadam 3m i ursus c360 ledwo na 2 dawał rade , a ty piszesz ze z 3,5 i w dodatku na 3 spokojnie :) śmieszne.... fotka mojego siewnika http://www.agrofoto.pl/forum/Nordsten-image91650.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

ja też mam nordstena 3m i szezdziesiątką na 3 biegu idzie spokojnie ale jest troche inny niż ten twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Ja jeździłem z troche starszym i był jasno niebieski. A może masz coś z pompa wtryskową i słabszy jest. Bo też u sąsiada siałem siewnikiem 3m sullky i zetorem 4011 na 4 i normalnie bez problemów, jedynie przy dołku tam gdzie mokro to na trójke redukowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

człowieku 4? moja 60 była po generalnym remoncie silnika i 3 się nie dało siać a jak wyszło siać po polu zaoranym parę dni wcześniejszy to masakra była nawet 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

oj cienko widze ten Twój pomysł... 60 i Mazur to w parze nie idzie... takiego ciąganego Mazura sasiad przy 912 miał.... pozatym po co Ci taki szeroki siewnik?? co do tego, że 60 nie chce na 3 isc z Nordsenem... dla mnie to dziwne bo z siewnikiem to tak jak by sie na pusto jechało... ja swoja 60 ciagam Hassie du 100 3,33m;/ ale sieje tylko na 3.... dośc ciężki siewnik a ja mam słaba pompe;/ sama waga siewnika ok 350kg na ok... 30 nie podniesie... jak naładuje jakies 350kg do skrzyni (cała ma 400kg) to ładnie buja przy podnoszeniu... ale idzie na 3 i nawet sie nie zająknie i jak bym dał 4 tez pójdzie tylko że przy zbyt duzej prędkości ziarna nie bądą w lejki wpadac;p zdjęcia mojej hassi dostepne w galeri... nie polecam takiego szerokiego siewnika do 60 jak to kolega wymyślił;/


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

znajomy miał kiedyś mazura ( na szerokich kołach) ,siał nim ale był na dyszelku i ciągał go zetor 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63
ja też mam nordstena 3m i szezdziesiątką na 3 biegu idzie spokojnie ale jest troche inny niż ten twój.

Siewnikiem nordstem 2,5 metra sieje T25 po górach i niema problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

4 metry? powiem krótko możesz pomarzyć no jeśli założysz bliźniaki do c-360 :)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A zetorek 7211? Też myśle o takim zamiast 2.7m :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

witam! ja kiedys mialem ciąganego mazura i sialem 360 bylo ok dawal rade redlice byly podnoszone hydraulicznie tyle ze on nienadawal sie na waskie pola a ja takie posiada ,a to zeby 360 podniósł mazura na podnosniku to mozna zapomnieć.Chłopie jak ci 60 podniesie go pełnego ze ziarnem to wylecisz razem z podnośnikiem to nie jest ciągnik do tej szerokości maszyny ciągany jak najbardziej polecem zwłaszcza na szerokich kolach!!!

 

//Kolego nie cytujemy poprzedniego postu. Zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowano przez Balzak
Cytowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13
oj cienko widze ten Twój pomysł... 60 i Mazur to w parze nie idzie... takiego ciąganego Mazura sasiad przy 912 miał.... pozatym po co Ci taki szeroki siewnik?? co do tego, że 60 nie chce na 3 isc z Nordsenem... dla mnie to dziwne bo z siewnikiem to tak jak by sie na pusto jechało... ja swoja 60 ciagam Hassie du 100 3,33m;/ ale sieje tylko na 3.... dośc ciężki siewnik a ja mam słaba pompe;/ sama waga siewnika ok 350kg na ok... 30 nie podniesie... jak naładuje jakies 350kg do skrzyni (cała ma 400kg) to ładnie buja przy podnoszeniu... ale idzie na 3 i nawet sie nie zająknie i jak bym dał 4 tez pójdzie tylko że przy zbyt duzej prędkości ziarna nie bądą w lejki wpadac;p zdjęcia mojej hassi dostepne w galeri... nie polecam takiego szerokiego siewnika do 60 jak to kolega wymyślił;/

Jeszcze trochę to ktoś napisze że da rade nawet na 5 ,,bo z siewnikiem to tak jak by na pusto jechało" jeśli nawet da rade to z jaką prędkością? i jakie będzie obciążenie dla ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Ja napisze ze da rade i 6 m, po asfalcie rzecz jasna, w terenie C360 3P ciągam czasem pottingera 3m i na lekkich ziemiach po górkach nie idzie się wciągnąć, takiego mazura znajomy ciągał za U912 i to był chyba idealny ciągnik do tego siewnika. C360 pewnie i da rade w optymalnych warunkach z takim ale jak tylko trafi się lekki problem z warunkami polowymi to może być bieda, bo w przypadku ciąganego nie przytrzymasz siewnika delikatnie na podnośniku żeby siał a mimo to szedł trochę lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

po równym mozna ryzykowac ale to nie będzie praca tylko męczarnia , kup sobie jakis dobry 3m i będzie to co trzeba


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj