Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka MF 3080 na Turbo

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1350 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 21:02

Przeróbka MF 3080 na Turbo Napisze to tak: zwiększając dawke wzrosna obroty (wy tylko wykręcacie ogranicznik) czyli dawka paliwa jest cały czas stała na wolnych obrotach np 900obr a w miare dodawania gazu rośnie dawka paliwa i rosna obroty. Dochodzicie do punktu kiedy gaz bł ustawiony na obr. 2200, ale wy wykręciliście więcej ogranicznik czyli możecie jeszcze zwiększyć dawke (dodając gazu) paliwa ale wtedy wzrosna obroty no i moc, a my chcemy uzyskać te 107 km przy 2200 a nie przy np. 2400
Więc niech ktoś mi wytumacy swoje rozumowanie bo nie wiem może jestem głupi albo coś pominołem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka MF 3080 na Turbo Dzisiaj, 17:07
  •  

#22 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 21:15

Przeróbka MF 3080 na Turbo Ale jaki ogranicznik? :) Dawke zwiększasz śrubą regulacyjną w całym zakresie prędkości obrotowych, ogranicznikiem regulujesz tylko bieg jałowy (który sie nieco zwiększy po podkręceniu dawki)

Niedawno dyskutowaliśmy o tym z @piotrem na PW :lol:

#23 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1350 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 21:25

Przeróbka MF 3080 na Turbo Dobra może się myle. Człowiek jest omylny i każdy ma inny tok myślenia

#24 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 21:36

Przeróbka MF 3080 na Turbo Tobie chyba chodziło o podkręcenie obrotów? Nie zmieni to charakterystyki silnika. Jeżeli podkręcisz dawkę paliwa to regulator odśrodkowy będzie podawał więcej paliwa wraz ze wzrostem obciążenia, nie zmieniając obrotów silnika.

ps: Można mieć różne zdanie lub inny tok myślenia ale żeby z tego powodu prywatnie wyzywać kogoś na gg? Ochłoń prosze...

#25 Share adamek774

adamek774

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 22:10

Przeróbka MF 3080 na Turbo witam znalazłem coś takiego o wzroście mocy http://www.on-steam....echnologia.html posiadam MF 3610 i ma 113 km przy 2400 obrotów silnik A6.354.4

#26 Share karolwisnia

karolwisnia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 22:37

Przeróbka MF 3080 na Turbo Jak zwiększysz dawkę paliwa to silnik nie będzie wszystkiego przepalał i moc się zmniejszy. Dawka musi być dostosowana do pojemności chyba. Trzeba trochę pomyśleć zanim się coś napisze.

#27 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 22:07

Przeróbka MF 3080 na Turbo Jeśli pijesz do mnie to bądź łaskaw zauważyć że nie ja zacząłem dyskusje o zwiększaniu dawki paliwa ;) Poza tym skąd wiesz że dany silnik ma ustawiony maksymalny stosunek paliwo/powietrze przy pełnym obciążeniu? ;) Omawiany tu A6.354 w 3080 ma moc max 100KM, a w 3090 ma 107KM przy tych samych obrotach, a pojemność jest ta sama. Przykład drugi, popularniejszy - MF 235 i 255, silniki te same a moce różne :D

#28 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 08:24

Przeróbka MF 3080 na Turbo wspólnie z @mirasek'iem doszliśmy do wniosku (znaczy się moje były tylko zdjęcia ;) ), że za regulacje dawki paliwa w pełnym zakresie obrotów odpowiada śruba zaznaczona na dołączonym zdjęciu.

jest ktoś chętny do wypróbowania??? :D bo mnie strasznie korci, żeby nią pokręcić ;)

głównym powodem jest efekt pokazany na filmie

lekko nie miał, ale mógłby wolniej z obrotów schodzić...

Załączone pliki

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#29 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 08:45

Przeróbka MF 3080 na Turbo @pioter z tego co ja gadałem odnośnie zwiększenia dawki w moim MF to robi się to nie żadną śrubką i bez wyjecia pompy na stół nie ma sensu tego robić , patrząc na wygląd twojej pompy to jest podobna do mojej , też jest DELPHI ???

#30 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 08:51

Przeróbka MF 3080 na Turbo zapomniałem napisać, pompa to DELPHI Lucas 210 w/g instrukcji obsługi...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 08:56

Przeróbka MF 3080 na Turbo Czyli tej firmy co w moim tylko na 4 garczki

#32 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 20:10

Przeróbka MF 3080 na Turbo Czyli nie ma śrubki regulacyjnej jak np. w pompach Boscha? Ktoś kiedyś pisał że z małego 235 bardzo łatwo jest zrobić 255 poprzez większe napięcie sprężyny w regulatorze obrotów, ale co jak i czym to sie nie pochwalił. Tak sobie dumaliśmy z @piotrem nad zwiększeniem dawki w naszych pompach ale z Delphi jest lipa z sensownym info w sieci (albo słabo szukałem).

#33 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1350 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 20:22

Przeróbka MF 3080 na Turbo Ja jak patrzyłem w swoim u3512 i case 845xl (pompy rotacyjne) nie znalazłem tam żadnej śrubki (są tam tylko dwie śrubki od obrotów biegu jałowego i obrotów max). Jak otworzyć te zdjęcie co @pioter dodał?

#34 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 21:13

Przeróbka MF 3080 na Turbo Mi też sie fota nie otwiera, upraszam o poprawienie tegoż :P

#35 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1350 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 21:21

Przeróbka MF 3080 na Turbo Bo coś wy tu ściemniacie. Nie chce nic mówić ale czy wy czaicie o co chodzi z zwiększeniem dawki w całym zakresie?

#36 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 21:31

Przeróbka MF 3080 na Turbo No to powiedz a nie sie skradasz :P Być może nie czaimy...

#37 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1350 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 21:47

Przeróbka MF 3080 na Turbo Czy wy rozumiecie że każde zwiększenie dawki paliwa automatycznie prowadzi do zwiększenia obrotów (przecież silnik ma tyle samo powietrza a zwiększenie dawki to nic innego jak większe obroty przy tych samych parametrach wtrysku) Moim zdaniem żeby uzyskać większą moc przy trzeba zmienic kąt wtrysku (opóźnić aby silnik nie wchodził w obroty jakie powinien mies na zwiększonej dawce, ale za to będziemi mieli większe ciśnienie na tłoku podczas spalania większej dawki paliwa. Nie wiem jak to jest z ta śrubą regulacji dawki paliwa w całym zakresie (co jej nigdy nie widziałem) ale jak ona jest to ona poprostu przestawia kąt wtrysku. A teraz ty wyjaśnij jak ty to rozumiesz?

#38 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 22:12

Przeróbka MF 3080 na Turbo Toć pisałem że bieg jałowy (i logicznie dalej cały zakres obrotów) sie podniesie po podkręceniu dawki, dlatego trzeba to wyregulować tymi ogranicznikami. Wogóle podkręcałeś kiedyś dawke w jakimś dieslu? :P

#39 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1350 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 19:40

Przeróbka MF 3080 na Turbo Powtórze jeszcze raz jak by było to takie proste to każdy by sobie zwiększył moc (mówie tu o zwykłych pompach wtryskowych). Na dowód moge powiedzieć że np. ciągniki marki case (bo tylko do tych katalogów mam dostęp, nie wiem czy na necie jest do mf i nie chce mi sie szukać) 743xl i 745xl mają model silnika D-239 moc: 1- 67km 2- 72km i w katalogu różnią się nr pomp wtryskowych. Inne modele takie jak 5140 i 5150, 7110 i 7120, itd. tak samo różnią się numerem katalogowym pompy wtryskowej choś silniki mają te same.

P.S. na dodatek dodam że model pompy w 743xl to: Bosch VA4/10H1150CR69-3, a 745xl to VA/10H1150CR69-6 i obie są ustawione na kąt wtrysku 16 stopni więc widać że różnią się pompą i to ona odpowiada za wzrost mocy. Może budowa jest ta sama ale pompa może mieć większe ciśnienie wtrysku lub większą szybkość wtrysku (różnica w budowie to tylko mechanizm wtryskowy) i czemu nikt nie podał modelu pomp tych dwóch mf. Co nie wiecie gdzie to pisze, a zabieracie się za tuning (specjaliści od siedmiu boleści)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 20:13

Przeróbka MF 3080 na Turbo Ja w 360 zwiększam dawke kiedy chce i obroty max się nie zwiększają , od tego jest regulator obrotów

Prędzej silnik się rozbiega przy za małej dawce

Odnośnie zwiekszenia dawki to w tych pompach przeba obrócic na krzywce ale nigdy nie wiadomo o ile się zwięszy dawka dlatego musi byc pompa na stole , po rozmowie ze znajomym pompiarzem bo sam chciałem swojego podkręcic

Odnośnie zmiany konta wyprzedzenie wtrysku to ja w swoim 1 rok miałem przyspieszony , 1 rok opuźniony a pozostały czas i obecnie mam na znakach tak jak był fabrycznie

Na przyspieszonym może troche lepiej w zimie odpalał