misterio26

Nawożenie dolistne Pszenicy jarej i mieszanek zbożowych.

Polecane posty

misterio26    0

Witam.

Proszę o radę dotyczącą nawożenia dolistnego pszenicy jarej i mieszanki zbożowej (pszenica,jęczmień) ponieważ w moim gospodarstwie nigdy nie stosowałem nawożenia dolistnego.

Stosujecie gotowe gotowe mieszanki fosforu azotu i potasu czy może lepiej dawać takie składniki pod korzeń a dolistnie skupić się na mikroskładnikach takich jak  bor,miedz,cyk,mangan,magnez,siarka jeżeli tak to polecacie kupić gotową mieszankę takich składników czy każdy składnik osobno ?

Lepiej stosować nawóz w formie płynnej,zawiesiny czy formie krystalicznej ? 

Pozdrawiam.

 

Zapomniałem dodać że jest to głównie 4 klasa ziemi.

Edytowano przez misterio26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

Panowie mam pytanie. Pryskałem Lancetem pszenicę tydzień temu, na chwastach widać że środek działa. czy mogę około soboty to jest 9 dni od Oprysku pryskac już odżywką mocznikiem i siarczanem magnezu? . z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaiko    0

doradca mi dzis radzil ze minimum 9-14 dni musi minac i mozna jechac odzywkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2

Po takim czasie myslę że nie ma już na co czekać tylko trzeba pryskać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj