Morpheus

Odstęp czasowy między odchwaszczaniem a skracaniem zbóż.

Polecane posty

Morpheus    0

Witam. 
Mam pytanie odnośnie odstępu czasu przy stosowaniu oprysku na chwasty preparatem Puma Universal 069ew + Chwastox turbo 340sl a następnie w osobnym oprysku Antywylegaczem płynnym 675sl. Czy trzeba zachować jakiś odstęp czasowy pomiędzy tymi dwoma zabiegami? Oraz co najlepiej wykonać jako pierwsze? (Na plantacji pszenicy i pszenżyta ozimego).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabajo6    7

A pryskał ktoś CCC po pierwszym kolanku?I jaki był efekt? W tym tygodniu opryski odpadają i przymierzam się dokupić Moddusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Dziękuje za rady. Na opakowaniu Pumy piszę że można mieszać z Sekatorem lub Chwastxem więc mam nadzieję że producent wie co pisze..  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Orientuje się ktoś, lub ma jakieś namiary na stronę jakie pH wody jest zalecane do oprysku? Wiem że różne substancję potrzebują innego pH. Szukałem w przypadku Pumy (fenoksaprop-P-etylu) ale nic nie znalazłem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie na jesień nie zdążyłem z odchwaszczanie pszenicy teraz warunki tez nie sprzyjają i z tad moje pytanie co pierwsze odchwaszczanie czy ochrona przed grzybami jaki odstep czasowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Powiedzcie mi do jakiego okresy wzrostu zboża skracanie ma sens bo u nas leje non stop i końca nie widać a ja jeszcze nie zrobiłem odchwaszczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

piszecie że kilka dni odstępu pomiędzy zabiegami ja ze względu na pogode po oprysku lancetem następnego dnia zastosowałem skracanie ccc modan grzybówka i mikro i siarczan mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

I co? Jaki efekt? Ale odpisz za kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Też mam taki problem... Ze względu na Pogode pszenicę nie popryskane od chwastów, i Mam zakupiony antywylegacz plynny i takie pytanie, czy jak prysne w srode bo mówią że może sie pogoda poprawi to Bedę mógł jeszcze zastosować po tym Antywylegacz Plynny 725 czy już będzie za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

I co? Jaki efekt? Ale odpisz za kilka dni

 

efekt jest taki ze chwasty zniszczone końcówki pszenicy pobielały troche podpaliło ale tylko w od agil bamberce nic nie jest widoczne działanie ccc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paladynek1    0

efekt jest taki ze chwasty zniszczone końcówki pszenicy pobielały troche podpaliło ale tylko w od agil bamberce nic nie jest widoczne działanie ccc

 

 

Nie spodziewj się efektu skracania , 1 kolanko już dawno jest więcej niż cm od ziemi, stanowczo za póxno, > teraz to tylko Modus, albo jakieś zamienniki niewiele tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2

Też mam taki problem... Ze względu na Pogode pszenicę nie popryskane od chwastów, i Mam zakupiony antywylegacz plynny i takie pytanie, czy jak prysne w srode bo mówią że może sie pogoda poprawi to Bedę mógł jeszcze zastosować po tym Antywylegacz Plynny 725 czy już będzie za późno?

 

Z taką temperaturą to raczej żadne pryskanie. No i już raczej za pozno na sam antywylegacz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Zakupiłem Cerone i jutro poleci się na chwasty lancetem i po Niedzieli dam Bumper od grzyba i Cerone z mikroelementami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2

Jak jest chłodnawo to bym uważał z pryskaniem od chwasta bo może późno zadziałać ale rozumiem że terminy gonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

Nie spodziewj się efektu skracania , 1 kolanko już dawno jest więcej niż cm od ziemi, stanowczo za póxno, > teraz to tylko Modus, albo jakieś zamienniki niewiele tańsze

 

dawałem modan 0.3 i ccc 1,3 i widać efekty a kolanko to niewiele uciekło

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

Panowie mam pytanie. Pryskałem Lancetem pszenicę tydzień temu, na chwastach widać że środek działa. czy mogę około soboty to jest 9 dni od Oprysku pryskac już odżywką mocznikiem i siarczanem magnezu? . z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

mi gosciu z syngenty mowil żeby od odchwaszczania do regulacji lanu minęło tak do dwóch tygodni, osobiście zrobiłem to w odstępie 7 dni :) mam nadzieję będzie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondi3000
      Witam
      Przymierzam się do kupna ciągnika, pod lupą jest case puma 155 x, Deutz-Fahr 6160 i new Holland t7.200. Interes mnie opinia o owych ciągnikach i wasze doświadczenia z nimi oraz różnica cenowa między nimi. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie stosowania regulatora wzrostu,posiałem na jesień pszenice ozimą ale siewnik mi oszukiwał i zamiast 190 kg/ha wysiał około 230 kg/ha.  A na jednym polu gdzie jest cięższa gleba zamiast 220kg/ha wysiał 260kg/ha i teraz po zastosowaniu 1 dawki azotu 60kg N na ha szukam dobrego regulatora i zastanawiam się jak wysoką 2 dawke azotu zastoswać?
    • Przez shiftman
      Jakimi środkami skracanie lub usztywniacie jęczmień? I w której fazie najlepiej go zastosować. Jęczmień KWS Meridian. Razem dostanie ok.120kg/N
    • Przez livebird
      Witam orientuje się ktoś czy po zastosowaniu regulatora wzrostu Kobra 510SL moge od razu dokarmiać dolistnie mocznikiem nie zaszkodzi to?
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie jeśli w fazie 1 kolanka w pszenicy ozimej zastosowałem regulator wzrostu Kobra 510 SL to mogę w pózniejszych fazach wzrostu dodatkowo zastosować Modus 250 EC?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj