Samek12

John deere vs McCormick

Polecane posty

Samek12    0

Witam. Mam pytanie jaki ciągnik wybrać mowa o john deere 6200 1997r cena z turem 65tyś i McCormick c95 max 2008rcena z turem 75tyś. Oba ciągniki mają pracować jaka drugi ciągnik głowny. Liczę na waszą pomoc w wyborze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1

Zależy do czego bedzie potrzebny ciagnik czy tylko do samego tura czy bedzie pracowal przy czyms jeszcze. John deere wedlug mnie bedzie trwalszy szczegolnie ten rocznik mccormicki jak dla mnie sa troche przymulone ale w turze napewno spali mniej. Trzeba jeszcze ocenic stan techniczny wzrokowo jak te oba ciagniki wygladaja na zywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez semos
      Tak jak w temecie co wybrać przy zakupie? Koszt podobny.
       
      Montuje tura 4 produkcji WARFAMA (URSUS) (3 sekcyjny) na ciagniku CASE JX70 i teraz mam dylemat do czego dopłacić czy do multizącza czy też do obciążników zamontowanych w tylnych kołach. Koszta dopłaty podobne, ale co ważniejsze?
       
      Ciągnik będzie głównie pracował z chwytakiem do bel.
    • Przez witekarol
      Witam. Mam niemały dylemat między wymienionymi modelami maszyn uprawowo siewnych. Wszystkie maszyny mają mieć szerokość roboczą 3 m. I tak po kolei kilka słów i moich spostrzeżeń na temat poszczególnych modeli.
       
      1. Vaderstad rapid. Siewnik jako jedyny z przedstawionych mechaniczny. Nowy to koszt 160 000 zł. Oglądałem popokazowy z 2010r którego mogę zabrać za 120 000 zł. Podobała mi się perspektywa siewnika mechanicznego ponieważ jest o wiele prostszy w obsłudze i moim zdaniem bardziej precyzyjny. Jest jedno ale. po bliższym przyjrzeniu się siewnikowi zauważyłem widoczne "bąble" w miejscach spawów. Zaniepokoiło to mnie ponieważ moim zdaniem jest niedopuszczalne żeby w dwuletnim siewniku odpadała farba. Nie wiem jak wygląda wysiew ale zastosowane w tym siewniku redlice i talerze odbiegają znacznie od rozwiązań innych firm. Czy na ich korzyść? nie wiem.
       
      2. Kuhn speedliner. W full wersji do oddania za 138 000 zł. Najtańsza propozycja ze wszystkich. Konstrukcja wygląda na dobrą. Bardzo mocno byłem za tym siewnikiem. Nawet wziąłem na usługę pobliskiego usługodawcę aby zasiał mi rzepak. Po wykonaniu siewu zauważyłem kilka niedociągnięć. Mianowicie rzepak nie powschodził równo we wszystkich miejscach mimo że siewnik ma kółka dogniatające. Można to jakoś usprawiedliwiac tym że występuje u mnie lekka ziemia. Po drugie ścieżki przedwschodowe są ustawione niebanalnie głęboko co spowodowało usypanie "kopca". Zauważyłem też, że np profil od znaczników nie był pomalowany od środka co dawało "brzydki" efekt. Mam rozsiewacz kuhna od kilku lat i zauważyłem że potrafi już rdzewieć. Mimo tego kuhn wydaje mi się rozsądna maszyna.
       
      3. Pottinger terrasem. Mało wiem o tej maszynie. Jedyne co to widziałem ulotki a cena jaką zaproponował mi dealer to 150 000 zł. Rozmawiałem też z pobliskiem rolnikiem który zakupił taki i który bardzo go zachwalał. Wygląda nieźle. edyne co mi sie średnio podoba to to że talerze uprawowe nie mają zazębienia. Po drugie firma pottinger jest stosunkowa młodą firmą na naszym rynku i nie mam o niej wyrobionego zdania.
       
      4. Horsch pronto. Cena 157 000 przy zamówieniu jesiennym. Firma znana i lubiana w naszej okolicy. Jednakże przy oglądaniu jakość mnie nie zaskoczyła. wiele niedociągnieć, pomalowane wężyki, po zdemontowaniu części powłoka do której przylegała ta część jest niepomalowana. Przy tej cenie to wydaje się być troszkę niesmaczne. Na plus zasługują duże kółka dociskowe i bezobsługowe łożyskowanie. Spodziewałem się znacznie więcej po takiej firmie jak horsch.
       
      Ogólnie to tyle. Wszystkie ceny które podałem są cenami netto. Mam wielki dylemat i dlatego chciałem się poradzić Was, może ktoś posiada coś takiego, doda coś od siebie, doradzi. Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj