Daniel215

Agregat podorywkowy/GRUBER

Polecane posty

ageimuk    0

chce zrobic agregat i chcialem sie zoroentowac jakie sa ceny lap i talerzy i gdzie to mozna kupic w polsce to jest dosyc pilne bo w srode wyjade do niemiec i niewiem czy tam niekupie taniej jezeli ktos moze pomuc to wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek11    2

Ja zamierzam zrobić agregat podorywkowy o szerokości 2.1m miał on pracować z ursusem c-385. planuje kupic starą maszyne do młucenia zboża koszt max 500zł pociąc ją i bede maił całkeim sporo materiału, zastanawia mnie tylko koszt łap sztuk 5 i teleży, jakie kupic zeby były dobre i za wmiare przystępną cene, jeśłi ktos robił cos takiego to prosze o wszelkiego rodzaju porady . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

powiem tyle, że jeśli ma się głowę na karku, sprzęt do wyprodukowania takiego Grubera to nie ma problemu, jeszcze jeśli ma sie cos "podrobić" to tym bardziej, bo pomierzysz i potem to samo pospawiesz :P

 

Myśmy jakieś 5-7 lat temu zrobili w własnym zakresie agregat uprawowo siewny na wzór tego z Mandamu APB 3m (tutaj link: http://www.mandam.com.pl/index.php?lang=1&page=2305 )

Sąsiad kupił chyba za 12k PLN, nas to chyba wyszło gdzieś 6 czy 8 tysięcy, wiec wiadomo że sie opłaca :) jeszcze lepiej by było gdyby był wtedy MigMag na stanie a nie stara transformatorówka :P ale i tak wszyskto gra... ;d

 

wiec polecam takie samoróbki, tym bardziej jeśli w zimie ma sie trochę czasu i chęci oraz chce sie zaoszczędzić :)


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek00    0

jak masz czas i chęci rób. Ale sądząc ze masz duze gospodarstwo to po co marnowac czas dopłacic 10 tys i Masz kosa


Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wit2207    0

Ja mam takie pytanie. Do 60-siatki leprzy by był agregat podorywkowy czy talezówka i aby na 3 ciagła sie bez problemu jaka by musiała byc jego czerokosc??Z góry dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Do 60'tki lepiej talerzówka bo ma mniejsze zapotrzebowanie na moc niż gruber.

Nie wiem jak tam jest z zapotrzebowaniem dla talerzówek ale myśle że 2m lub 2.2m pociągnie. (jeśli się myle prosze mnie poprawić) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

60 nawet jesli podniesie agregat, to nie bedzie w stanie osiagnac takiej praekosci

zostaje tylko talerzowka, mysle ze 2m bedzie idealna


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wit2207    0

Spoko dzieki. bo myslałem zeby zrobic gruber bo mi to jest potrzebne tylko po sciezni zamias podorywki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

-- połączono --

 

Witam. Chciałbym Was zapytać czy kiedykolwiek ktoś sam zbudował agregat ścierniskowy? Czy dobrze się sprawował? Czy jest funkcjonalny i do porównania z fabrycznymi? I jaki ścierniskowiec do ciągnika 80km? Bardzo prosze o pomoc.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Semen    1

Dołączam się do postu, mnie również interesuje budowa takiego agregatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rold    12

moim zdaniem dołożyć i kupić jakiś agregat niż się bawić w budowę lub kupić używany i go wyremontować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jesla masz czym spawac i umiesz to robic mysle ze sie oplaca, mysle ze taki 2.1 wyniesie nie wiecej niz 4tys. ale to jeszcze dokladnie sobie policz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byk1995    6

Witam

Czy warto samemu zrobić grubera (od podstaw, kupując kontowniki i łapy). Chciałbym zrobić na 7, 8 lub 9 łap gęsiostupek...

Na rynku jest dużo takich producentów/rzemieślników którzy oferują agregaty podorywkowe, więc pomyślałem o wyprodukowaniu we własnym zakresie... :) Mam ciągnik 155konny i myślałem nad takim własnie gruberem...Najprawdopodobniej weźmiemy wymiary z kosa lub innego agregatu który bedzie stał tymczasowo w agromie :) Zabezpieczenia oczywiście zrobimy śrubowe/kołkowe, co do wału to nie wiem czy wogóle bedziemy robić, ale jak już to pewnie rurowy lub strunowy (bo taki najłatwiej)

Jakiej stali użyć jaką polecacie, czy ktoś już robił coś takiego lub zna sie na tym???

 

A oto jak to mniejwiecej ma wyglądać:

 

http://www.wrzuta.pl/obraz/w2qy7snd99/gruber

 

http://www.uniagroup.com/pl/uprawa-agregat...odorywkowy.html

 

proszę o wypowiedzi na ten temat, czy wogóle warto zaczynać itd... :)

 

Gdybym był na twoim miejscu to też bym zrobił sam ale nie mam tak dużego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, jestem na etapie budowy agregatu ścierniskowego i zastanawiam się nad tym żeby zamiast pojedynczych talerzy i wału rurowego dać tylko jeden rząd talerzy po lekkim skosem tak jak w talerzówce. Jak myślicie zdało by to egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowa92    5

ja też będę robił grubera  3m jak   , za 7 łap kompletnych w greene 3300  wycenili  + metal 4000 .  Przydała by sie wycinarka laserowa  ;P 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

witam jeśli chodzi o agregat to ja robiłem sam koszt całego to 6 tyś wszystkie łapy są na zabezpieczeniu sprężynowym i kołkowym rama spawana z profila 100x100x4fotki są w galerii moge podesłać wymiary każdego elementu bo mam wszystko spisane zrobiłem go na 6 łap do ciągnika 80KM to troche mało mocy do 80 kucy 5łap

odnośnie części to kupowane z allegro a sprężyny z mandama jeśli chodzi o budowe to polecam na sprężynach więcej roboty ale efekt jest zadowalający niema wysiadania jak na kamień się trafi a działąnie sprężyn zauważyłem po przejechaniu 100m na polu raz mi śruba pękła zabespieczająca bo sprężynie już brakło zakresu działanie

jak jakieś pytania to się polecam fotki u mnie w galerii

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez nikonn21
      Czy jest ktoś kto uprawia owoce w tunelach i chciałby się podzielić doświadczeniami? Chodzi mi o głównie o kwestie techniczne 
    • Przez pedzel
      witam będę robił przyczepę jednoosiową sztywną i proszę o  porady co do materiałów:przyczepa o wymiarach 3 x 1,7m burty 0,5m otwierana tylko tylna burta reszta na stałe przyspawana ładowność do max 3 tony na dolny zaczep , mam zrobioną oś z rury grubościennej na piastach z lublina i kołach z lublina ramę myślałem z profila zamkniętego 80x40x3 w kształcie trójkąta na to w poprzek profile 40x40x3 na podłogę blacha 3mm a na burty 2mm czy będzie to miało sens i czy wytrzyma te 3 tony ładunku
    • Przez Artur1211
      Mam w planach budowe chłodni na warzywa o pojemności 100 ton podzieloną na 3 komory chciał bym sie dowiedzieć jaki byl by koszt budowy takiej chlodni.budowa w wojewudztwie mazowieckim prosił bym o polecenie wykonawców dobrych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj