Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agregat podorywkowy/GRUBER

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 05 kwiecień 2009 - 11:06

pleban1330@ masz jakieś zdjęcia tego grubera??? namiary na tego pana który robi takie coś??? i ile może kosztować jedna sprężyna do grubera???

nie wiem po ile są sprężyny ,zdjkecie może dzisiaj dodam,z resztą na jego stronie jest tan sam gruber ,tu masz namiary na tego gościa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agregat podorywkowy/GRUBER Dzisiaj, 23:06
  •  

#22 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 17:41

Agregat podorywkowy/GRUBER Tak patrze na tego grubera i dochodze do wniosku że te spręzyny nic nie dają, bo mają mały skok, no albo działają w inny sposób niż sobie wyobrazam :P

#23 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 06 kwiecień 2009 - 21:15

Agregat podorywkowy/GRUBER to se wyreguluj sprężyny :P

#24 Share look2390

look2390

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 maj 2009 - 11:59

Agregat podorywkowy/GRUBER Ramę do grubera pom żukowo można kupić w miejscowości Nowy klincz w powiecie kościerskim, a resztę w żukowie, zmontować samemu i pomalować. Tak zrobił mój ojciec 5 lat temu i oszczędził 4tys.zł(tyle droższy był agregat bez sprężyn) Dużo, bo nasz oprócz braku sprężyn nie ma tablczki znamionowej i oryginalnej farby. To samo jest z innymi firmami krajowymi jak zmowisz w czesciach i zmontujesz sam, to bardzo duzo oszczędzisz

#25 Share m33torun

m33torun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 luty 2010 - 18:25

Agregat podorywkowy/GRUBER Przypadkiem znalazłem taki temat i widzę,że dawno tu nikogo nie było,ale może napiszę swoje spostrzeżenia,otóż szukałem na allegro grubera na około 170cm i ludzie nie wiedzieli ile żądać[a nowy około 7-8 tys]w końcu zacząłem kupować części 5łap i 6tależy czyli 2,5 tyś. do tego 20 metrów płaskownika i to na tyle.Czyli koszt wyszedł mi 3tys.a rama?od dawna w krzakach miałem stary kultywator o szerokości 190cm trzy belkowy,który był niepotrzebny bo mam agregat a pomyśleć,że chciałem sprzedać za 400 zł i jeszcze nikt nie chciał kupić a jak mi się teraz przydał a cała reszta to spawanie a to potrafię a gruber oczywiście przetestowałem i bardzo polecam a nie jakaś podorywkę...oszczędność czasu i pieniędzy a satysfakcja ze zrobionego przez siebie sprzętu bezcenna he he około 4tys w kieszeni więc rachunek prosty.Pozdrawiam

#26 Share ageimuk

ageimuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 luty 2010 - 18:22

Agregat podorywkowy/GRUBER chce zrobic agregat i chcialem sie zoroentowac jakie sa ceny lap i talerzy i gdzie to mozna kupic w polsce to jest dosyc pilne bo w srode wyjade do niemiec i niewiem czy tam niekupie taniej jezeli ktos moze pomuc to wielkie dzieki

#27 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 06 listopad 2010 - 16:52

Agregat podorywkowy/GRUBER Ja zamierzam zrobić agregat podorywkowy o szerokości 2.1m miał on pracować z ursusem c-385. planuje kupic starą maszyne do młucenia zboża koszt max 500zł pociąc ją i bede maił całkeim sporo materiału, zastanawia mnie tylko koszt łap sztuk 5 i teleży, jakie kupic zeby były dobre i za wmiare przystępną cene, jeśłi ktos robił cos takiego to prosze o wszelkiego rodzaju porady . :P

#28 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 11:53

Agregat podorywkowy/GRUBER powiem tyle, że jeśli ma się głowę na karku, sprzęt do wyprodukowania takiego Grubera to nie ma problemu, jeszcze jeśli ma sie cos "podrobić" to tym bardziej, bo pomierzysz i potem to samo pospawiesz :P

Myśmy jakieś 5-7 lat temu zrobili w własnym zakresie agregat uprawowo siewny na wzór tego z Mandamu APB 3m (tutaj link: http://www.mandam.co...ang=1&page=2305 )
Sąsiad kupił chyba za 12k PLN, nas to chyba wyszło gdzieś 6 czy 8 tysięcy, wiec wiadomo że sie opłaca :) jeszcze lepiej by było gdyby był wtedy MigMag na stanie a nie stara transformatorówka :P ale i tak wszyskto gra... ;d

wiec polecam takie samoróbki, tym bardziej jeśli w zimie ma sie trochę czasu i chęci oraz chce sie zaoszczędzić :)
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#29 Share konopek00

konopek00

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, komputery

Napisany 27 marzec 2011 - 12:00

Agregat podorywkowy/GRUBER jak masz czas i chęci rób. Ale sądząc ze masz duze gospodarstwo to po co marnowac czas dopłacic 10 tys i Masz kosa
Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

#30 Share wit2207

wit2207

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 luty 2013 - 15:54

Agregat podorywkowy/GRUBER Ja mam takie pytanie. Do 60-siatki leprzy by był agregat podorywkowy czy talezówka i aby na 3 ciagła sie bez problemu jaka by musiała byc jego czerokosc??Z góry dzieki za odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Buszido007

Buszido007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 17 luty 2013 - 18:23

Agregat podorywkowy/GRUBER Do 60'tki lepiej talerzówka bo ma mniejsze zapotrzebowanie na moc niż gruber.
Nie wiem jak tam jest z zapotrzebowaniem dla talerzówek ale myśle że 2m lub 2.2m pociągnie. (jeśli się myle prosze mnie poprawić) :)

#32 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 18 luty 2013 - 13:39

Agregat podorywkowy/GRUBER 60 nawet jesli podniesie agregat, to nie bedzie w stanie osiagnac takiej praekosci
zostaje tylko talerzowka, mysle ze 2m bedzie idealna

Polska B

#33 Share wit2207

wit2207

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 luty 2013 - 21:16

Agregat podorywkowy/GRUBER Spoko dzieki. bo myslałem zeby zrobic gruber bo mi to jest potrzebne tylko po sciezni zamias podorywki ;D

#34 Share ursus-5314

ursus-5314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 21:29

Agregat podorywkowy/GRUBER -- połączono --

Witam. Chciałbym Was zapytać czy kiedykolwiek ktoś sam zbudował agregat ścierniskowy? Czy dobrze się sprawował? Czy jest funkcjonalny i do porównania z fabrycznymi? I jaki ścierniskowiec do ciągnika 80km? Bardzo prosze o pomoc.

Edytowany przez Marcin91, 05 styczeń 2014 - 12:00.
dublowanie tematów

#35 Share Semen

Semen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 11:15

Agregat podorywkowy/GRUBER Dołączam się do postu, mnie również interesuje budowa takiego agregatu

#36 Share Rold

Rold

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 11:47

Agregat podorywkowy/GRUBER moim zdaniem dołożyć i kupić jakiś agregat niż się bawić w budowę lub kupić używany i go wyremontować

#37 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:57

Agregat podorywkowy/GRUBER jesla masz czym spawac i umiesz to robic mysle ze sie oplaca, mysle ze taki 2.1 wyniesie nie wiecej niz 4tys. ale to jeszcze dokladnie sobie policz

Polska B

#38 Share Byk1995

Byk1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 21:03

Witam
Czy warto samemu zrobić grubera (od podstaw, kupując kontowniki i łapy). Chciałbym zrobić na 7, 8 lub 9 łap gęsiostupek...
Na rynku jest dużo takich producentów/rzemieślników którzy oferują agregaty podorywkowe, więc pomyślałem o wyprodukowaniu we własnym zakresie... :) Mam ciągnik 155konny i myślałem nad takim własnie gruberem...Najprawdopodobniej weźmiemy wymiary z kosa lub innego agregatu który bedzie stał tymczasowo w agromie :) Zabezpieczenia oczywiście zrobimy śrubowe/kołkowe, co do wału to nie wiem czy wogóle bedziemy robić, ale jak już to pewnie rurowy lub strunowy (bo taki najłatwiej)
Jakiej stali użyć jaką polecacie, czy ktoś już robił coś takiego lub zna sie na tym???

A oto jak to mniejwiecej ma wyglądać:

http://www.wrzuta.pl...qy7snd99/gruber

http://www.uniagroup...odorywkowy.html

proszę o wypowiedzi na ten temat, czy wogóle warto zaczynać itd... :)

Gdybym był na twoim miejscu to też bym zrobił sam ale nie mam tak dużego ciągnika

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 maj 2014 - 20:34

Agregat podorywkowy/GRUBER Witam, jestem na etapie budowy agregatu ścierniskowego i zastanawiam się nad tym żeby zamiast pojedynczych talerzy i wału rurowego dać tylko jeden rząd talerzy po lekkim skosem tak jak w talerzówce. Jak myślicie zdało by to egzamin?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share sowa92

sowa92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 19:42

ja też będę robił grubera  3m jak   , za 7 łap kompletnych w greene 3300  wycenili  + metal 4000 .  Przydała by sie wycinarka laserowa  ;P