Skocz do zawartości

Zdjęcie

[MTZ 82TS] Problem z mocą.

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share regi1

regi1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 21:06

Witam

Posiadam MTZa 82TS z turbiną z 96 roku. Otóż problem jest tego rodzaju, że rusal ma problemy z ciągnięciem od dołu. Łopatologicznie mówiąc, od 1500 obrotów idzie dobrze, natomiast jeżeli tylko pozwolę mu sie zamulic pod jakąs górke poniżej tych 1600-1500, to nie ma szans żeby sie zebrał. Tak samo mam problem z opryskiwaczem pod różne górki, niektóre pola mam takie, że poprzeczne scieżki wychodzą na górce lub przed samą górka i nijak nie idzie sie tym ciągnikiem zebrac... Panowie, czy ten ciągnik tak ma? Czy po prostu mi sie coś odwidziało i głupieje? Można coś poradzic na to? Żeby lepiej ciągnął od samego dołu? Inna turbina? Pompa do regulacji? Nie mam pomysłow z której strony zacząć.

Dziękuje i pozdrawiam :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Belarus 572 MTZ 82 4x4 Prywatnie Stan Idealny Rejestracja PL/OC Pneumatyka

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 28500.00 PLN
  • 13 lis 2017
Mtz 82

• 9500.00 PLN
  • 22 wrz 2017
Ciągnik Belarus 952.2 wersja leśna

• 92878.00 PLN
  • 17 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[MTZ 82TS] Problem z mocą. Dzisiaj, 10:41
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9331 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 21:37

Raczej coś ci się rozregulowało. W pompie z korektorem można na niższych obrotach silnika na których turbina nie wytwarza ciśnienia podnieść dawkę popuszczając trochę zderzak w korektorze. 

Odkręć pokrywkę, pod nią będzie na trzpieniu z gwintem M16 skontrowany zderzak, taki talerzyk. Popuść kontrę i przekręć go z jeden obrót w stronę chłodnicy. 

Rób tak żebyś zawsze mógł wrócić do fabrycznego ustawienia.

Edytowany przez seweryn20, 07 kwiecień 2017 - 06:55.

KPK Kumurun Team

#3 Share emtezecik

emtezecik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 07 kwiecień 2017 - 05:56

[MTZ 82TS] Problem z mocą. a ja uwazam ze membrama w pompie poszla i to tak jak sie turbo w samochodzie zawiesi . odkrec wezyk podcisnienia powietrza od turbiny ktory idzie do pompy ,wykrec caly holenderek i w.jego miejsce wkrec srube M10 ok 5 cm poczujesz opor i lekko wykrec . wezyk zaslep. wtedy ciagnik dostaje od zera stonorocent oaliwa i.mocy . moj bez odwaznikow na kazfym biegu przod w.gore podrywalo jednak duzo palil .
badz masz zaplon przestawiony kat wtrysku ,filtr powietrza

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9331 postów

Napisany 07 kwiecień 2017 - 06:55

Membrana jak cały korektor na niskich obrotach w ogóle nie bierze udziału w pracy silnika. Dopiero przy wyższych obrotach. Gdyby poleciała to na nich silnik by by słabszy bo nie przesuwał by si.e zderzak maksymalnej dawki. 

Jeśli w miejsce wężyka przy korektorze wkręcisz śrubkę naciśniesz na trzpień połączony z membraną, przesuniesz zderzak i zwiększysz dawkę na obrotach na których silnik pracuje bez ciśnienia w kolektorze.

KPK Kumurun Team

#5 Share emtezecik

emtezecik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 07 kwiecień 2017 - 20:17

[MTZ 82TS] Problem z mocą. Ale moze sprawdzic

#6 Share regi1

regi1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 kwiecień 2017 - 21:07

Aktualnie sprawa wygląda tak, że zderzak w korektorze już był wykręcony maksymalnie w strone chłodnicy, na tyle że kontrująca nakrętka licowała sie z tą srubą na której jest ten zderzak. (myslalem ze to bedzie jakis duzy metalowy cienki talerzyk, a to tylko plastikowy mały  :rolleyes:  nigdy tego nie rozbierałem ;) ) Także zderzaka nic nie przestawiliśmy, ale wywalilismy orginalną sprężyne (ta która miala niby przepychac membrana) a w rzeczywistosci cieżko to było przepchac ręką. Założylismy mniejszą spręzyne, ktora powinna sie poddac tej membrance i zobaczymy co sie bedzie dzialo. Dam znac w niedlugim czasie czy czuc róznice.

Jeszcze takie pytanko, ogólną dawke paliwa którą srubka podkrecamy? Bo kiedys jakis pompiarz nam mowił, a wyleciało z głowy. Z prawej strony pompy(pod membraną) są 2, która krecic i czy wkrecac czy wykrecac?

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9331 postów

Napisany 13 kwiecień 2017 - 22:20

W pompie z korektorem od dawki jest zdaje się dolna śrubka na bank ma ona otwór na plombę.

A sprężyny nie trzeba wymieniać. Pod pokrywką jest regulacja jej napięcia.

79fb636923b0a (1).jpg

Edytowany przez seweryn20, 13 kwiecień 2017 - 22:27.

KPK Kumurun Team

#8 Share regi1

regi1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 kwiecień 2017 - 20:40

Mówię o sprezynce z numerem 5. Nawet jak ją wyjelismy to powiem szczerze ze w palcach bardzo ciezko bylo ja zcisnąc chociaz o milimetry, takze ta membranka tym bardziej by jej nie wcisnela. Chociaz nie do konca wiem z jaka sila ta membrana pracuje ale patrzac na jej wygląd i ogólnie tą gume to raczej nie sa to kolosalne przeciązenia :)

A co do regulacji dawki paliwa, u mnie na pompie są dwie śrubki, tak jak tu http://agrotrade.hom...djecia/1212.jpg a na tym schemacie co wrzuciles jest tylko cos pod numerem 8, dobrze patrze?

Posiadasz takie cos w jezyku polskim?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9331 postów

Napisany 14 kwiecień 2017 - 21:01

Niestety nie posiadam.

Dokładnie jest regulacja napięcia sprężyny nr.5.

Wbrew pozorom membrana  ma kupę siły bo ciśnienie działa na dużą powierzchnię.

Ja tem mam dwie śrubki regulacyjne a od dawki maksymalnej jest dolna.

KPK Kumurun Team

#10 Share regi1

regi1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 14 kwiecień 2017 - 21:21

No to teraz, zeby dawke zwiekszyc to ją wkręcac czy wykrecac?

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9331 postów

Napisany 14 kwiecień 2017 - 21:54

Wkręcasz dawka większa, wykręcasz mniejsza.

KPK Kumurun Team

#12 Share emtezecik

emtezecik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 14 kwiecień 2017 - 22:28

z innej paki panowie cos mi mocy braklo i wtryski leja sprawdzalem . jakie mam kupic koncowki po ile okolo ? jakie cisnienie ustawic silnik d 240 mtz 82 ts wzmocniony od nowosci z turbo dodam ze pierscienie mam inne i inne bajery ?

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9331 postów

Napisany 14 kwiecień 2017 - 22:41

Mówię o sprezynce z numerem 5. Nawet jak ją wyjelismy to powiem szczerze ze w palcach bardzo ciezko bylo ja zcisnąc chociaz o milimetry, takze ta membranka tym bardziej by jej nie wcisnela. Chociaz nie do konca wiem z jaka sila ta membrana pracuje ale patrzac na jej wygląd i ogólnie tą gume to raczej nie sa to kolosalne przeciązenia :)

Tu masz podane ciśnienie jak wyregulować naciąg sprężyny korektora ciśnieniowego.

z innej paki panowie cos mi mocy braklo i wtryski leja sprawdzalem . jakie mam kupic koncowki po ile okolo ? jakie cisnienie ustawic silnik d 240 mtz 82 ts wzmocniony od nowosci z turbo dodam ze pierscienie mam inne i inne bajery 

I ciśnienie wtrysku paliwa. Końcówki kup polskie wuzetemy.

https://www.yumpu.co...-d-z-e-n-pronar

KPK Kumurun Team

#14 Share emtezecik

emtezecik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 14 kwiecień 2017 - 23:01

dzieki obecnie wczoraj przeregulowalem koncowki dalem na 200 atm bo bylo na 170 dwa rozpylacze mialy zatkane dziurki na 5 dziurek dwie zatkane , niestety ciagnik nie chodzi rowno na wolnych obrotach i tak klepie dziwnie chyba pompe znowu do regulacji ale do innego bo partacz robil

#15 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2675 postów

Napisany 22 kwiecień 2017 - 07:07

Jeśli klepie, to znaczy że ustawiłeś za duże ciśnienie albo końcówki są od innego typu silnika. Mój sąsiad podkręcił sobie na 205 bar to ciągnik chodził, jakby ktoś w kowadło stukał.

Co do zmulania poniżej 1500 obrotów - ja bym zaczął od zaworu przelewowego w pompie wtryskowej, jak nie trzyma, to tez będzie podobny efekt, bo całe paliwo idzie na przelew do pompki i na wolnych obrotach dostaje zmuła. Jeśli ktoś nie wierzy, niech sobie zmieni obieg z zamkniętego z pompy do pompki, na otwarty z powrotem do zbiornika, ciagnik do 1500 obrotów pracuje, jakby mu paliwa brakowało.

Warto by było też sprawdzić ciśnienie doładowania, może coś z turbiną jest nie tak (nawet nowe trafiają się uszkodzone). A klapka w kolektorze się nie przymyka ?

Edytowany przez jahooo, 22 kwiecień 2017 - 07:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share regi1

regi1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 kwiecień 2017 - 21:02

Aktualnie jestem już po testach modyfikacji, o których pisałem wyżej tj zmiana spręzynki w korektorze+ podkręcenie dawki paliwa o jeden obrót. I tak szczerze, no inny ciągnik, opryski stały się duzo przyjemniejsze, górki to teraz żaden problem, ciągnik przykopci na czarno jedynie w momencie gdy na niskich obrotach z w miare duzym obciążeniem wcisniemy gaz w podłoge, jezeli ciagnik rozpedzam pod duża górke stopniowo wciskając gaz nie puszcza nawet dymka. Tak samo na postoju jakies przygazówki nic nie kopci. Pod obciążeniem na stałych obrotach też nie, wiec chyba wszystko w jak najlepszym porządku a praca tym ruskim nieszczęsciem stała sie choć troszke przyjemniejsza :) Jeszcze jakby tym kacapem nie rzucalo na lewo i prawo(musiałbym go zdrowo dociązyc) to nie myslałbym o zakupie nowego ciagnika w zastępstwo :)
Pozdrawiam 

Dodaj odpowiedź