vegeta23

Claas Dominator 88SL - wymiana oleju w hydraulice i hydrostacie

Polecane posty

vegeta23    2

Witam. Chciałbym wymienić olej w hydrostacie i hydraulice w moim 88SL. Za bardzo nie wiem jak się do tego zabrać gdzie się spuszcza olej z hydrostatu i z hydrauliki. Podpowiecie coś? Chciałbym też zapytać czy hydraulika i hydrostat same się odpowietrzają czy trzeba jakoś to zrobić. Mile widziane były by zdjęcia :) Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Wydaje mi się że jest to osobno zrobione. Hydrostat i hydraulika (tj. podoszenie przystawki, wspomaganie itd.) mają osobne filtry i zbiorniki na olej.
A co do samej wymiany. To jak podpowie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Z hydrauliki odkręć wąż przy siłowniku skrętu i kręcąc kierownicą wypompujesz olej. Z hydronapędu odkręcasz korek przy silniku hydro uważając bo może wypaść zaworek. Napełniasz i odpalasz i uzupełniasz do poziomu parę razy. Podczas wymiany wymień filtry. Olej najlepiej Total Equvist zs46 jest to ten sam co w serwisie Claasa ale 50% tańszy.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj