Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 82A i klimatyzacja!!!

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 28 maj 2009 - 09:03

Pronar 82A i klimatyzacja!!! Ten klimatyzator co ja chce kupic to jest z czynnikiem chlodzacy (freon), wystepuja rowniez takie co maja tylko wiatrak i sa one na wode, a cena podobna... Co do przetwornicy to wystepuja anty wstrzasowe
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 82A i klimatyzacja!!! Dzisiaj, 22:01
  •  

#22 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 28 maj 2009 - 22:26

Pronar 82A i klimatyzacja!!! jak chcesz kolego ale klimatyzatory ogólnie są na freon to coś na wodę to nie jest klimatyzator tylko coś dziwnego :P ale nie wiem czy wiesz w trakcie chłodzenia freon w chłodnicy, sprężarce i w przewodach docierających do parownika jest ciepły a raczej nawet gorący i to bardzo czasami dopiero po rozprężeniu w parowniku staje się zimny i mrozi, więc dlatego klimatyzacje mają tylko parowniki w kabinie i mówiąc że taki klimatyzator więcej grzeje niż chłodzi miałem na myśli to iż w tym klimatyzatorze będziesz miał wszystko w jednym opakowanie a efekt będzie taki że jeden wentylator od parownika będzie ci mroził a drugi z tyłu podobnej wielkości będzie chłodził ale ogromną chłodnicę z gorącym gazem w środku czyli dmuchał ci do kabiny ciepłe powietrze :) jednym słowem głupiego robota i temperatura będzie niewiele inna tylko trochę hałasu narobią ci w kabinie dwa wentylatory :)

a co do przetwornicy to mam taki patent do dystrybutora na wózku do paliwa i powiem szczerze że wytrzymała rok czasu jezdząc w ciągniku więc jak przyszła z reklamacji jakoś cudem uznali ale już nie jeździ w ciągniku tylko na wózku żeby jeździła tylko wtedy gdy musi bo te anty wstrząsy to pic na wodę i powiem tylko tyle jak ją kupowałem to była najdroższa na allegro w swojej klasie wielkości (swoją drogą ciekawe ile by tansza wytrzymała? )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 14 grudzień 2009 - 22:09

Pronar 82A i klimatyzacja!!! Ja w swoim pronarze nie bawiłem się w montowanie całych układów klimatyzacyjnich, wszyscy dobrze wiedza że nie ma jak powiew chłodnego wiatru w upalny dzień, dla tego zamontowałem zwykły wentylator podobny do tych przenośnych ustawianych w pomieszczeniach przykręciłem go do słupka kabiny, pod samym dachem tak, żeby strumień powietrza skierowany był na głowę operatora a zasilanie wziołem ze znajdującej się poniżej zapalniczki napeawdę konfort się poprawił tylko teraz muszę wymienic regulator bo dmucha jedynie na pełnych obrotach a to już fajne nie jest.Wentylatorek dostałem od kumpla wykorzystywał go w tatrze i sprawdzał się idealnie koszt mojego chłodzenia to 40zł na wtyczkę do zapalniczki i regulator obrotów 3-stopniowy.

ps.nikomu nie nażucam ale to naprawdę działa i praktycznie nic nie kosztuje:D

Dodaj odpowiedź