NewT7

Jakie CB radio wybrać do ciągnika ?

Polecane posty

NewT7    4

Witam zastanawiam się nad kupnem CB radia jakiej firmy polecacie zależy mi aby nie miało szumów i było proste w obsłudze . Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie sprzęt jeździ na radiach Cobra 19DX za tą cenę nie ma na co narzekać. Kupiłem kiedyś jedno do samochodu na spróbowanie i po pół roku kupiłem jeszcze kilka. Jeśli nie musi być nowe ( bo nowego już pewnie nie dostaniesz )to polecam mam 6 i z żadnym się nic nie dzieje.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Myślę że nie ma sensu inwestować w CB president-a do ciągnika. Lecz kwestia ile kolega chce przeznaczyć.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Yosana pro-120 mogę ci polecić. Bez przeszkadzających w ciągniku gadżetów bardzo fajnie działające radyjko.

Przeglądnij sobie ofertę Konektora.

http://konektor5000.pl/

 

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

też polecam yosana 120, mam już 3 lata w aucie i bez problemów, mam go z antena presidenta ml 145 to nawet czasem złapie ponad. 10 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

m tech nie odbiega ,haha :P  to sie uśmiałem

New T7 radio im prostsze tym lepiej ,polecam presidenta ,lub używkę uniden  ,bo nowego pod tym logo nie kupisz ,ale to połowa sukcesu, antena to dopełnienie calosci nieraz ważniejsze niż samo radio ,im dłuższa tym lepiej (wiadomo nie zawsze tak sie da ) ale jesli masz na to warunki polecam midland ML 145,albo modele Sirio (5000 wymiata ale bat długi)

CB podłączaj zawsze bezpośrednio pod aku przez bezpiecznik w obwodzie ,to zniweluje wszystkie szumy do minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

m tech nie odbiega ,haha :P  to sie uśmiałem

New T7 radio im prostsze tym lepiej ,polecam presidenta ,lub używkę uniden  ,bo nowego pod tym logo nie kupisz ,ale to połowa sukcesu, antena to dopełnienie calosci nieraz ważniejsze niż samo radio ,im dłuższa tym lepiej (wiadomo nie zawsze tak sie da ) ale jesli masz na to warunki polecam midland ML 145,albo modele Sirio (5000 wymiata ale bat długi)

CB podłączaj zawsze bezpośrednio pod aku przez bezpiecznik w obwodzie ,to zniweluje wszystkie szumy do minimum

rozkręć m techa legend i presidenta ma te same flaki a nowsze modela m techa nawet lepsze filtry przeciwzakłóceniowe , zorientuj się i  później się śmiej . droższe sie zawsze oznacza lepsze . pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jakieś różnice są skoro m-tech mimo wszystko sprawuje się gorzej od podobnego presidenta o czym znajdziesz dużo informacji.

Sam wygląd o identyczności nie świadczy.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

hehe nie o wyglądzie tu mowa a o środku , zależy gdzie na czym to zamontujesz na jakiej antenie itp wiele czynników u mnie m tech chodzi lepiej od presidenta oba radia nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja o środku mówię a nie obudowie. Znajdziesz na necie kupę testów i opinii użytkowników że jednak m-tech odbiega od unidena i presidenta tak samo i opis samej płyty która nie jest do końca taka sama. 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

może identyczne nie są ale radzą sobie lepiej przynajmniej u mnie to zauważyłem i kiedyś oglądałem na yt filmik gościa co się tym zajmuje to właśnie gadał ze m tech ma lepsze filtry przeciwzakłóceniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie z filtrami w m-techu jest kiepsko. Tu masz pierwszy lepszy artykuł a jest ich o wiele więcej i ogolnie zdanie podobne. 

http://www.vitay.pl/AutoSwiat/Artykul,CB-Radia-w-tescie-praktycznym,6235,1.html

Swojego czasu byłem na kupnie i to był jeden z kandydatów ale go odpuściłem. Poza klasycznym fajnym wyglądem reszta jest słaba. Zresztą nie bez powodu poprawia to konektor.

Osobiście tego producenta  radia bym nie kupił.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jak do ciągnika to jakiegoś alana używanego, jak poszukasz to za 100 kupisz albo i taniej ;)

 

Swoją drogą, to widzę, że moda na cb mija, może nie wśród ciężarówek, bo tam to konieczność ale na osobówkach coraz rzadziej się widzi, Ja w osobówce też już rzadko używam.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja sporo jeżdżę i CB zawsze włączone to fajnie urządzenie ale dla normalnych
Gr-rad taaak na pewno ciekawe jaki masz zasięg bex szumu?
Ja testowałem swojego unidena +ml bat1,5m z presidentem + sirio 2m
Jak myślisz .jaki zasieg na czystym kanale?
Ja sporo jeżdżę i CB zawsze włączone to fajnie urządzenie ale dla normalnych
Gr-rad taaak na pewno ciekawe jaki masz zasięg bex szumu?
Ja testowałem swojego unidena +ml bat1,5m z presidentem + sirio 2m
Jak myślisz .jaki zasieg na czystym kanale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

nie wiem i mało mnie to interesuje bo on chce radio do ciągnika z pewnością większość czasu spędza na polu na otwartej przestrzeni a tam kilometrowe zasięgi nie potrzebne tylko dobre filtry przeciwzakłóceniowe bo im więcej elektroniki w ciągniku tym więcej zakłóceń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

Witajcie jakie cb radio i jaka antene do ciagnika polecacie do dyspozycji mam jakies 400 zl  jest cos dobrego w tej cenie ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wszystko zależy od zasięgu na jaki chcesz nadawać i po części odbierać.

Już to słyszę: Mobilki, jak tam droga na pole położone przy trasie S7? ;)


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

dobrze by bylo jak by zasieg byl z 3 km przyda mi sie cb sianowaniu wiadomo jak to w silosie to co  polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj