rolnik2406

Żółte place w pszenżycie i życie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9031

Pobrać glebę z tego mejsca i zbadać. Koszt niewielki, mniejszy niż nieudane doświadczenia z nawożeniem odżywkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A czy w tych miejscach nie orałeś zbyt głęboko na jesieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2406    0

mimo że tam jest luźniejsza ziemia to dość równo było poorane wiadomo jest słabsze miejsce rozumiem że zółte sie robi ale to kiedyś placyk był 1-2 metry kwadratowe a teraz z roku na rok coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Jakie wapno stosowałeś, bo jak dolomit to zapomnij o  dziaąłniu przez 5 lat, jak węglan to po dwóch latach  coś zacznie się zmieniać.A i w temiejcsa co żółknie to daj cały rozrzutnik z  3 tony to wtedy podziała.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

ja od kur czy indykow stosuje w ilosci okolo 10-12 rozrzutnikow na ha. ale wtedy pryskam antywylegaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Chodzi mi raczej o braki magnezu, siarki itp w tych miejscach. Na lekkich glebach często brakuje siarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Możliwe, że chodzi o niedobór siarki, ale i tak dla pewności najlepiej będzie zrobić badanie gleby jak koledzy wyżej wspominali. Lepiej je zrobić i być pewnym czego brakuje niż strzelać na olślep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrobić właśnie próbkę , wtedy wiesz jakiego składnika potrzebuje gleba , inwestowanie w ciemno osłabia tylko portfel a glebę nie koniecznie wzmocni , jeżeli ogólnie miałbym coś dopomóc bez próbek to polecam wapno polcalc , jesienią polifoske pod korzeń możesz pomieszać z siarką od 20 do 50 kg/ha , wiosna polecam roztwór do opryskiwacza który zawiera 10 kg siarczanu magnezu na ha , 5 kg mocznika na ha i 2 litry insolu oczywiście dawki można lekko zmienić po swojemu ten roztwór to super dożywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2406    0

dzisiaj pryskałem siarczanem 10kg/ha ale juz wiem w czym problem brak siarki w glebie czy oprysk podziała ??

A np po żniwach czym ją uzupełnic znacie jakiś dobry nawóz z dużą iloscią siarki ??

Co myslicie o Polifosce 21 ??

Edytowano przez rolnik2406

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj