pmichal56

co sądzicie o formowaniu redlin w ziemniakach

Polecane posty

bosss    5

i tu się zgodzę, lepszy stary gruse czy grimme niż nowy remprodex. jakość pracy, kształt redliny, przemawia za tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Ale Panowie mówicie o aktywnych obsypnikach czy tez biernych?

 

Mi zależy żeby maszyna była w miarę nowa (prow) więc wyboru zbytniego nie mam.

 

Ostatnio pojawił się taki rempro http://allegro.pl/obsypnik-do-ziemniakow-remprodex-i3959175868.html Co sądzicie jeśli chodzi o cenę? Wydaje mi się trochę wysoka biorąc pod uwagę że nową konstrukcję można dostać za niewiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Mówimy o biernych obsypnikach formujących. Jeżeli chodzi o 2 rzędowe to tu jest fajny http://www.traktorpo...D-1500/2038036/

musiałbyś napisać do niemca ile chce.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Łomatko tożto by całe Niemcy musiał przejechać ;)

 

Co myślisz o tym rempro?

Z Kołobrzegu lepiej jechać do Kolonii niż do np Krakowa, szybciej i wygodniej.

Moją opinię na temat remprodexu możesz przeczytać wyżej.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Dlaczego ten niemiecki z linku tobago, na tabliczce ma napisane gruse a na ramie naklejki grimme?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Przez pewien czas Gruse robił dla Grimme potem dział produkcji przejął Grimme. Gruse robi teraz chyba jakieś podnośniki.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Ja jestem zadowolony z Remprodexu. Nie idzie jakoś ciężko na naszych ziemiach. (obsypnik 4 rzędowy ciągam ciągnikiem 65km.)

 

@tobago Wcale się nie dziwie, że stoi już taki czas. Zwykłe redła są dużo tańsze i nie każdy ma czym ciągać taki obsypnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Kolego a jak wygląda redlina po Rempro? Jest w miarę zwięzła? Chodzi czy nie rozmyje się po pierwszym deszczu.

 

Do tej pory redliłem zwykłym redełkiem i jak się dobrze zanurzyło w ziemi też kopiec ładny zostawał dlatego nie wiem czy inwestować w specjalną formownice czy zostać przy redełku.

Może niech się nasi forumowi ziemniaczarze wypowiedzą bo jestem ciekawy ich zdania.

 

4-rzędowy 65koni to 2-rzedowy 3p pewnie dałby radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

u mnie 2 rzędowy rempro chodzi z 7211 i ma co robić. Nie wyobrażam sobie żeby pracował z 4 rzędową.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

@pawelec opróżnij skrzynke bo nie można Ci wysyłać wiadomości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

tobago a ile tych pyrów wogóle sadzisz?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

@pawelec wszytsko zależy od gleby. Ja ciągam ciągnikiem z przednim napędem, gdy zapomnę właczyć napęd na przód to tylko formownica wejdzie w ziemie to wykopie dwa dołki i stoję. Więc pewnie jak byś miał w zetorku przodek to pewnie by szedł z 4rzędową. (przynajmniej na tej ziemi co ja mam)

 

@tobago jest dosyć dobrze zagęszczona ziemia. W tym roku po tych wielkich deszczach nic nie porawiałem nie było takiej potrzeby,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

@lukasx21 Przy niektórych tutaj to można powiedzieć - ilości kolekcjonerskie, ok 3ha ;) Pytasz pewnie by w ogóle się zastanowić nad sensem inwestowania w taką maszyne. Też się nad tym zastanawiałem ale jeśli nawet z takiego areału zmniejszy się ilośc zielonych, do tego przez lepszą redlinę poprawią się ogólne warunki rozwoju przez co zwiększy się plon to myślę że nawet na taki kawałek po części się opłaca. Oczywiście mówimy tu o latach w których ziemniak ma rozsądną cenę w granicach 50gr w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No właśnie dlatego zadałem to pytanie :) Ale czy naprawdę te zielone to aż taki problem u ciebie że decydujesz się na zakup w sumie drogiej maszyny? Ja u siebie formownicy nie stosuje z przyczyn wiadomych ;) i nie powiem żeby zielone były u mnie na tyle dotkliwym problemem żebym planował taki zakup w najbliższym czasie.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Wiesz, ciężko jest ocenić jak to na prawdę jest z tymi zielonymi. Dla przykładu w tym roku na jednym stanowisku raz dośc mocno dolało że redlina trochę się rozmyła. Vinety sporo się odsłoniło zaś Jelly które idzie głębiej w ziemie praktycznie w ogóle nie wymyło.

Druga sprawa to 'młody rolnik' na którego wpisałem obsypnik więc głupio byłoby teraz zmieniać w biznesplanie (choć nie wykluczone że tak zrobię). We wrześniu mijają trzy lata od przyznania $ więc trzeba by się zacząć rozliczać a jeśli mam kupować obsypnik to lepiej zrobić to teraz, przed sezonem żeby jeszcze popracował. Choć jak mówię, muszę jeszcze się zastanowić nad tym wydatkiem. Myślę że taka korekta biznesplanu byłaby do przyjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Kolego to co piszesz o Vinecie i Jelly jest dokładnie na odwrót.Jelly tworzy gniazdo nasienne lekko poniżej bulwy matecznej praktycznie wokół niej na krótkich stolonach. Vineta natomiast ma długie stolony często dochodzące do pół metra które migrują na boki, nawet w międzyrzędzia. Twoim problemem jest zbyt wąski kopiec któremu po deszczach brakuje ziemi na bokach i odsłania znajdujące się tam ziemniaki. Każda odmiana potrzebuje innej głębokości sadzenia oraz kształtu redliny. Obsypujesz teraz zwykłym obsypnikiem a nie zastanawiałeś się po co radełka mają regulowane skrzydełka. Po zakupie obsypnika formującego może być jeszcze gorzej jak nie ustawisz go do danej odmiany. Tak czy inaczej do Vinety redlina szeroka umiarkowanie wysoka.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Chyba faktycznie zrezygnuje z tej maszyny a w biznesplanie zmienie na opryskiwacz bo będzie to bardziej sensowna inwestycja i wcale nie tak trudna do uzasadnienia w arimr.

Poza tym jak @lukasx21 napisałeś że nie używasz przy swojej obsadzie bo jest to drogi wydatek to tym bardziej zwątpiłem czy u mnie będzie to opłacalne.

Ewentualnie kupie jakies tanie radełko z pazurami i też dam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No wiesz, ja tam cię nie zniechęcam :P sam nie mam jakiegoś wielkiego areału, po prostu wydaje mi się, że wydać kasę i to nie małą na maszynę która będzie pracować kilka dni w sezonie a resztę stać w garażu to trochę mija się z celem. Wg mnie lepiej nawet dołożyć kilka tysi i kupić maszynę która nie będzie stała tylko pracowała i ulży ci w robocie. Sam miałem kilka lat temu dylemat czy kupić wózek widłowy czy jakąś inną maszynę (już nie pamiętam co to miało być nawet) i całe szczęście, że kupiłem wózek bo pracuje nim cały rok i nie wyobrażam sobie bez niego teraz załadunku towaru czy ściągania nawozu. Generalnie to u siebie mam taka zasadę, że przede wszystkim kupuje maszyny dzięki którym mam lżej, zrobię szybciej i mam czas na co inne. Także myślę ,że u ciebie będzie podobnie, i jak kupisz ten opryskiwacz, to po robocie pomyślisz "Dobrze że go kupiłem bo mam lżej" a nie "Po CeHaUJOT ja ją kupiłem" tylko stoi i mi miejsce zajmuje,

Pozdrawiam


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

panowie stoję przed wyborem formownicy, bomet w przedbiegach przegrał, konstrukcyjnie moim zdaniem za słaba, a też troszkę kamyczków mam, i teraz mam dylemat Unia Forma 2 czy Remprodex?

Unia 8800 katalogowo, rempro 8250, może ktoś ma zdjęcia z redlinami jak to wygląda,

szukam używki ale nie można 2 znaleźć same czwórki..


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

panowie stoję przed wyborem formownicy, bomet w przedbiegach przegrał, konstrukcyjnie moim zdaniem za słaba, a też troszkę kamyczków mam, i teraz mam dylemat Unia Forma 2 czy Remprodex?

Unia 8800 katalogowo, rempro 8250, może ktoś ma zdjęcia z redlinami jak to wygląda,

szukam używki ale nie można 2 znaleźć same czwórki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Goowniane formowanie na tym filmie.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

No bo na tym filmie to było tak. Rolnik zakupił formownicę i zaraz do niego przyjechali nagrać film i nie miał jej ustawionej i na dodatek było bardzo sucho ale musiał jechać bo chcieli nagrac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

wybór padł na grimme hd 1500, używka ale taniej niż nową Polską kupiłem, mam nadzieję, że będzie się też lepiej spisywała :)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj