Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypalanie dpf w ciągnikach

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kewin123

kewin123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 20:41

Chcialbym poznać opinię użytkowników   ciągników które  posiadają dpf  a nie pracują na wysokich obrotch  np:pracują przy załadunku wozu paszowego ,przy oborniku, itp-są typowymi pomocnikami .Jak czesto następuje wypalanie,jak długo w poszczególnych markach i czy jest to bardzo uciążliwe .Obecnie w ofercie ciągników   w przedziale mocy 90-100 km(jaki bede bral na prow) większosc posiada dpf  niektóre scr(ad-blue)-co wydaje sie teoretycznie lepszym rozwiazaniem do tego typu prac -a jeszcze inne np nowa kubota seria 5 oba te wynalazki czyli dpf i ad-blue.dzieki z góry za każdą :) odpowiedż - podpowiedż. ---POZDRAWIAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypalanie dpf w ciągnikach Dzisiaj, 18:41
  •  

#2 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 21:15

kazdy DPF musi być przepalany ,inaczej wczesniej czy później ulegnie awarii ,lecz stresu nie ma ,mozna go usunąć i korektę w kompie zrobic ,sa juz magicy co obchodzą to w autach bez problemu ,co do ciągnika sie nie wypowiem jak to sie sprawdza :(

#3 Share kewin123

kewin123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 21:44

kazdy DPF musi być przepalany ,inaczej wczesniej czy później ulegnie awarii ,lecz stresu nie ma ,mozna go usunąć i korektę w kompie zrobic ,sa juz magicy co obchodzą to w autach bez problemu ,co do ciągnika sie nie wypowiem jak to sie sprawdza :(

Z tym usuwaniem to nie do konca trafiony pomysł - pewne przepisy sie zmieniają i bedzie to kontrolowane a na przeglądach technicznych bedą bali się podbijac 

#4 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 21:52

nie wiem ,moze i masz racje ,ale ciągnik ,jak pracuje na polu czy w gospodarstwie  to mniejsze ryzyko ,wiec moze takie cuda przejda na przeglądzie ,u mnie jade z dowodem i podbija sprzęty rolnicze, ale zna mnie i wie że mam zadbane ,za to auto obowiązkowo jade żeby wiedzieć co mu dolega

#5 Share mraukot

mraukot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 22:52

W moim Passacie wyrzuciliśmy DPF, wspawaliśmy rurę, macher pozmieniał coś tam w kompie żeby nie czytał DPF a i śmigam już 4 rok, a utko chodzi jak talala :D

#6 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 01 kwiecień 2017 - 06:43

Wypalanie dpf w ciągnikach nie lepiej było rozciac puche wywalić środek i spowrorem zaspawac? wzrokowo jest tylko w srdku pusty poza tym czujniki muszą zostać nie naruszone

#7 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 01 kwiecień 2017 - 08:28

Wypalanie dpf w ciągnikach Kto to sprawdza, u mnie na przegląd trzeba wjechać na hale aby kamery odnotowały wjazd na stację i tyle w przypadku ciągnika samochód trochę bardziej spraedzajat

#8 Share kewin123

kewin123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 01 kwiecień 2017 - 18:28

Kto to sprawdza, u mnie na przegląd trzeba wjechać na hale aby kamery odnotowały wjazd na stację i tyle w przypadku ciągnika samochód trochę bardziej spraedzajat

na razie moze i nikt tego nie sprawdza ale ma sie to zmienic i to niedługo 

#9 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 01 kwiecień 2017 - 18:55

Wypalanie dpf w ciągnikach Zresztą wyciąć środek zostawic puche i wygląda jak fabryka, sprawdzić to mogą tylko mierząc spaliny a zdrowy silnik nie powinien mieć z tym problemów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share mraukot

mraukot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 01 kwiecień 2017 - 22:26

Wypalanie dpf w ciągnikach No jeśli pozbyć silnik wszelakich egr, doc, dpf, scr, to podczas wnikliwej analizy spalin zaw. NO3 raczej będzie w .uj wysoka :D

#11 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 21:54

Witam mam pytanie czy to możliwe ze to się ten dpf wypalał się w proximie 90 ciągnik zaczął nagle kopcić tak na siwo śmierdząco i ustało to po jakiś 30 sekundach ale kopcił strasznie  az nie ładnie, ma 6 mtg

#12 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 07:45

Wypalanie dpf w ciągnikach To na pewno nie było wypalanie dpf. Wypalanie trwa około 15 minut przy czym ciągnik nie kopci. U mnie wypala się co 110mth.

#13 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 07:51

No to co to było czemu tak kopcił i potem ustało to ???

#14 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 21:15

Z tym różnie bywa,czasami wypala się bez żadnego dymu tylko czuć brak mocy i duże ciepło a czasami jest też siwy dym.

U mnie w samochodzie były przypadki,rzadkie ale były że DPF przy wypalaniu kopcił na bardzo jasny siwy kolor.

Przy DPF trzeba pilnować oleju bo przy wypalaniu silnik dostaje bardzo dużą dawkę paliwa i potrafi ono przelecieć do oleju.

#15 Share adamek1942

adamek1942

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 21:49

zgadza się to był taki jasny siwy dym taki zaniosły to jak jeździc zeby tego dpf nie zapchac jak ciągnik na dotarciu

#16 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 28 czerwiec 2017 - 12:10

Jakby nie pracować to i tak DPF w końcu się zapcha bo diesel zawsze produkuje sadze.

Można to opóźnić ale nie da się wyeliminować zapchania.

Po to jest jego wypalanie żeby go odetkać.

#17 Share Kos_pl

Kos_pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 08 lipiec 2017 - 14:32

Z wypalania sadzy powstają popioły, a ich się już nie spali. Z czasem one zatykają w coraz większym stopniu filtr. Stąd też, w zależności od sposobu użytkowania ciągnika (im więcej wypalonej sadzy, tym więcej popiołów), raz na ileś lat przewidziana jest wymiana tego filtra lub np. jakaś inna metoda jego oczyszczania np. mycie.

Edytowany przez Kos_pl, 08 lipiec 2017 - 14:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share DominikWojakowski

DominikWojakowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 wrzesień 2017 - 18:18

Wypalanie dpf w ciągnikach Witam,
Mam problem z dpf w zetorze forterra 100 hsx . Od jakiś kilku dni świecą mi sie obie kontrolki od dpf tak jakby nie mógł sie dopalic i piszczy mi przerywany sygnał dźwiękowy. Na panelu bocznym wyskakuje error 36 i nie wiem co już zrobić. Przetrzymalem to na obrotach Ale nie chce puścić. Raz juz wyjalem całą puche dpf sprzed komina i przedmuchalem Ale w sumie była czysta jak się okazało. Czy gdzieś jeszcze Mozna coś udrozudroznic? Z prawej strony ciągnika doprowadzony jest wężyk od dpf jak by jakiś czujnik czy filterek tam jest taki pomarańczowy z pojemniczkiem y dołu wielkości dłuższej literatki . Czy to też sie czyści? Ktoś miał taki problem Kiedyś? Będę wdzięczny za wszelką poradę.
Pozdrawiam
Zrobiłem nim dopiero 465 motogodzin leżę z dwa lata wiec wątpię żeby sie zalepił przez taki krótki czas

Dodaj odpowiedź