Grzesiek84

Czyszczenie fitra od pompy Zetor 6211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzesiek84    30

Witam

Koledzy proszę o podpowiedź co należy zrobić po kolei w celu wyczyszczenia filtru oleju pompy hydraulicznej w Zetorze 6211 z 93 roku? Najważniejsze czy olej trzeba spuszczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

oleju nie trzeba spuszczac, wystarczy odkrecic obudowe filtra, chyba ze masz model z pompa z przodu i wtedy tam nie ma filtra a olej moglby sie wylac.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Pompy z przodu nie mam. Mam w deklu pompy dużą jakby to powiedzieć nakrętkę i zastanawiam się czy wystarczy tylko ją wykręcić by wyjąć filtr i wyczyścić i czy olej wtedy mi nie zleci. Drugi filtr mam z prawej strony silnika jest tam wkład który już wymieniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To w takim razie będzie tak jak wyżej. Olej może trochę kapać ale się nie będzie lało. Tam masz filterek to jest taką siatkę metalową i w nakrętce magnes. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Jest tak jak napisaliście jest śruba z magnesem po odkreceniu siatkowo metalowy filtr, oleju nie trzeba spuszczac niestety ale filtr musze wymienić bo jest dziurawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

W tym filtrze od hydrauliki co jest przy zbiorniku paliwa jest jakiś wkład wymienny czy czy siatki ja w filtrach silnikowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podobno wkład . Chciałem kupić , ale sprzedawca kazał Mi najpierw zobaczyć jaki , bo podobno występuje kilka typów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj