Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa obory

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:Wódka to twój wróg, więc lej ją w mordę. Ale nie masz z nią żadnych szans, bo ona cię o ścianę i o podłogę. Z wódką walka nierówna - ty ją w mordę, a ona Cię na ziemię, On da jej buzi i do gardła wleje, a ona go o glebę.

Napisany 29 marzec 2017 - 20:01

Budowa obory

Witam piszę ten temat aby was się poradzić mam zamiar budować budynek dla bydła więc zaczne od początku są 3 opcje 1 a) przebudowanie kurnika wylanie posadzki zmiejsci sie tam 7 sztuk bykow i sie wybuduje nowy maly kurnik dla kur 2 B) wybudowanie obory takiej wielkosci ewentualnie delikatnie wiekszej i kury zostana na starym miejscu 3 c) mam obecnie zlikwidowane swinie i w miejscu gdzie byly swinie wyburzylbym klatki i zrobil stanowiska weszło by tam 13 sztuk bykow mam jeszcze 13 sztuk bydla więc razem móglbym miec 26 sztuk dla swin postawilbym maly chlewik tak dla 5 swin plus minus czy na 11 ha da rade wychowac 26 sztuk ? bydlo wyglada ladnie dostaje kiszonke siano koncentraty co roku zostaje troche kiszonki siana zboza. jak z pozwoleniami na budowe ? i drogie koszty takiej budowy ? ja wolalbym zrobic dla bydla u swin wiecej bydla wejdzie zawsze w przyszlosci nie bedzie trzeba nic dobudowywac tylko czlowiek by zrobil maly chlewik dla swin co o tym sadzicie ? co do pierwszej opcji jestem troche przeciwnie nastawiony obornik bedzie trzeba wozic dalej taczka po blocie i lekka kicha a jak robic to raz a porzadnie i inwestycja na lata z gory dzieki za kazda odpowiedz czasu duzo nie mam bo do jeseni trzeba robic doradzcie co sadzicie o tym zeby zrobic u swin ? pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa obory Dzisiaj, 14:06
  •  

#2 Share x_adi_x

x_adi_x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 marzec 2017 - 21:03

Budowa obory

Najlepszym rozwiazaniem wedlug mnie bylo by przerobienie kojcy od świń, a wrazie potrzeby mały chlewik zawsze możesz postawić, co do kosztow to sie nie orientuje,ale duże to one nie będą 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:Wódka to twój wróg, więc lej ją w mordę. Ale nie masz z nią żadnych szans, bo ona cię o ścianę i o podłogę. Z wódką walka nierówna - ty ją w mordę, a ona Cię na ziemię, On da jej buzi i do gardła wleje, a ona go o glebę.

Napisany 29 marzec 2017 - 21:51

Budowa obory dzięki za odpowiedź ktoś może coś jeszcze doradzic pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share MarcinXX478PL

MarcinXX478PL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 marzec 2017 - 22:05

Budowa obory Moim zdaniem na hodowlę opasów na dłuższy okres jest trzymanie na wybiegu. Jedynie byki trzymać na oborze żeby je dobrze upaść