agrorobert

Dwu płaszczowe zbiorniki na paliwo w gospodarstwach (przepisy a realia)

Polecane posty

agromatik    1029
Napisano (edytowany)

Ten dzwon który słyszała @Magda to w innym kościele i dotyczy potwierdzania odbioru paliwa powyżej 500 litrów.

Przepisy o przechowywaniu produktów ropopochodnych, czyli oleju napędowego też, obowiązują od 3 lat. Od tego roku są egzekwowane. I nikt raczej nie będzie miał taryfy ulgowej przy kontroli CC, lub innej z ARiMR. 

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

.... I nikt raczej nie będzie miał taryfy ulgowej przy kontroli CC, lub innej z ARiMR. 

O ile będzie trzymał paliwo poza zbiornikami pojazdów ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

dziś rozmawiałem z swoim dostawca. mówił ze nie maja odgórnie nakazu lania w zbiorniki dwupłaszczowe. leją do czego rolnik podstawi. ale mówi ze to prędzej czy później będzie ich obowiązywało. a nas rolników ustawa o zbiornikach dwupłaszczowych obowiązuje od 2013 roku. i to tylko dobroć kontroli ze nie czepiają się mocno przechowywania paliw. ale to zawsze może się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9

dziś rozmawiałem z swoim dostawca. mówił ze nie maja odgórnie nakazu lania w zbiorniki dwupłaszczowe. leją do czego rolnik podstawi. ale mówi ze to prędzej czy później będzie ich obowiązywało. a nas rolników ustawa o zbiornikach dwupłaszczowych obowiązuje od 2013 roku. i to tylko dobroć kontroli ze nie czepiają się mocno przechowywania paliw. ale to zawsze może się zmienić.

z tego co wiem to się zgadza , że nie ma odgórnie zakazu , ale rozmawiałem ze swoim dostawcą i np. jeśli kierowca by dzisiaj nalał do beczki bez atestu paliwa a zaraz za nim pojawiła by się kontrola to kierowca płaci 7 tys. kary a ile w tym prawdy to nwm . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8469

za chwilę każą montować dwupłaszczowe baki w traktorach kombajnach i innych pojazdach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe, Ty im pomysłów nie podsyłaj ,bo gotowi to wprowadzić ,dość już zaostrzeń i wyciągania kasy od rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a czy wy widzieliście w każdej firmie która ma kilka pojazdów czy koparek czegokolwiek gdzie zużywa się paliwa zbiorniki?

Znam wiele firm u których się zaopatruje i zbiorniki widuję bardzo rzadko.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ja nie widziałem ,kuzyna zapytam co i jak ,ma firme drogowa i sprzetu od i troche ,do tej pory paliwo trzymał w mauzerach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

a czy wy widzieliście w każdej firmie która ma kilka pojazdów czy koparek czegokolwiek gdzie zużywa się paliwa zbiorniki?

Znam wiele firm u których się zaopatruje i zbiorniki widuję bardzo rzadko.

A widziales, gdzie "u nas" się trzyma paliwo? :) I jakoś problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

"nas" nie skontrolują ;)

 

Dla mnie cała ta nagonka to bełkot PISu i tyle. Konieczność informowania o transportowaniu powyżej 500 litrów to sprawa dla KAS i nas nie tyka. A to gdzie trzymamy jako rolnicy? Tego nikt nie będzie też ruszał bo będę musieli ruszyć wszystkich a tego nie zrobią.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Zastanawia mnie jedno, jeśli są odpowiednie odległości od budynków to u niektórych zbiornik by musiał stać na środku podwórka! A w ramach obejścia to czy nie możnaby lać paliwa do zbiorników niestacjonarnych? Chodzi o pojemnik z podwoziem? Do przewozu po drogach są napewno zezwolenia potrzebne ale jak taki zbiornik stoi na podwórku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U teściów we wiosce mają siedliska  15m szerokości i długie po 100m - płot to sąsiada chlew , obora, garaż... Ciekawe gdzie oni ustawią zbiornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Zapewne u sąsiada będą musieli ten zbiornik postawić :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31
Napisano (edytowany)

"W odpowiedzi na pismo Ministerstwo Finansów poinformowało, że "rolnik prowadzący działalność rolniczą, o ile nie prowadzi jednocześnie działalności gospodarczej nie może być uznany za podmiot odbierający, w rozumieniu ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów."

 

Jak wynika z pisma otrzymanego z Ministerstwa Finansów rolnicy nie podlegają obowiązkowi potwierdzania odbioru paliwa.:

 

z agrofoto.pl

 

Jest w stanie ktoś to potwierdzić?

Tu jest pisemko http://www.krir.pl/images/paliwo.pdf

 

Panowie, czytałem też to: http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=CC0F33983EE871FEEF1070F12492D555?id=WDU20101090719&type=2 i tam nie ma słowa o ateście. Zna może ktoś jakiś akt prawny w którym nakazuje się atestowanie zbiorników?

 

EDIT:

Mam nadzieję, że chodzi o to rozporządzenie: http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20011131211&type=2 bo wtedy pod nie nie podlegam (chyba?) gdyż:

             § 2. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do:

              "1) zbiorników służących do transportu materiałów ciekłych zapalnych" - a ja przecież przewożę te moje mauzery paleciakiem po gospodarstwie,

              "3) zbiorników przeznaczonych do przechowywania materiałów ciekłych zapalnych w ilościach koniecznych do użytku na potrzeby przechowującego te materiały, w szczególności kanistrów i bębnów," - bez komentarza :)

Edytowano przez jaffa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Fajna sytuacja, Ministerstwo Finansów w swojej interpretacji twierdzi, że działalność rolnicza nie jest działalnością gospodarczą, Ministerstwo Ochrony Środowiska w swojej interpretacji dotyczącej wycinki drzew twierdzi że rolnictwo to jest jednak działalność gospodarcza. Do tego dochodzą jeszcze wyroki NSA i SN uznające działalność rolniczą za działalność gospodarczą... I bądź tu mądry  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

jeszcze rolnik który jest na ryczałcie to na upartego można podciągnąć że jest tylko i wyłącznie rolnikiem pod warunkiem że nie ma żadnego dodatkowego dochodu i jego przepisy mogą nie dotyczyć, ale osoba która prowadzi rachunkowość(vatowiec) to już według mnie jest osoba która  teoretycznie jest rolnikiem, ale praktycznie zalicza się jako osoba prowadząca działalność gospodarczą. A ty głupi człowieku zrozum te przepisy, jak oni sami nie wiedzą co i jak zakwalifikować pod działalność gospodarczą. Każdy mówi coś innego


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zapewne u sąsiada będą musieli ten zbiornik postawić :unsure:

Ale tam każdy ma taką działkę, brama, 10m płotu i znowu brama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko da się rozwiązać . Nasi urzędnicy na pewno wpadną na to że można na jakiejś wieży zbiornik ustawić , a wtedy odległość się zwiększy :ph34r:. Tak się zastanawiam - Co Wy tak panikujecie z tymi zbiornikami ? Miał Ktoś już jakiś nakaz czy coś w tym stylu , zakupu takiego zbiornika . W każdym gospodarstwie da się gdzieś "zamelinować" jakiś zbiornik z paliwem w razie potrzeby . I tak nikt tego nie będzie respektował , więc skąd ta panika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zawsze najwięcej płaczą Ci co tankuja 2x w miesiącu z karnistra :D

Wczoraj na Polsacie w wydarzeniach pokazują dziadków z karnistrami i reportaż o zgłaszaniu każdej ilości zakupionego paliwa... taaaa i robią tym ludziom papke z mózgu przez co jeden z drugim spać nie mógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

rolnik na ryczałcie i rolnik vatowiec to taki sam rolnik tylko inaczej się rozlicza i żaden nie prowadzi działalności gospodarczej, nie piszcie głupot. Działalnością są np usługi rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

A u nas wszystko po staremu wczoraj zamówiłem 1500l dziś przywiezione wlane do mauzera i beczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Robią ludziom kisiel zamiast mózgu, kręcą, mieszają. sami nie wiedzą co ustalają. W tamtym tygodniu zamawiałem beczka zalana jak zwykle bez problemu.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Witam. Jestem ciekawy czy da się zrobić swapa do Zetora 5011 a silnik z Zetora 5211, silnik 3 lub 4 cylindrowy bez kombinacji. W przyszłości gdybym musiał robić remont to poszedł bym w mocniejszy silnik o ile jeszcze będzie sens. 
    • Przez kuna9977
      witam chcę kupić folie ensinbal tylko teraz jest ona w innym opakowaniu jak kiedyś czy to jesty tylko zmiana opakowania czy jakaś podrób już ponad 10 lat jej nie używam tylko terza znalazłem ofertę 420 zł za 750 więc cena dobra tylko cy to ta sama co kiedyś  pierwsze zdjęcie w jakim jest teraz drugie zdjęcie w jakiej była kiedyś i w internecie na aukcjach występują w różnych opakowaniach więc czy to to samo 


    • Przez Anastasia09
      Warsaw Dental Center do miejsca, gdzie pasja i profesjonalne połączenie jest w trosce o naszych pacjentów. Nasza misja obejmuje zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa oraz jakości usług stomatologicznych.
      Nasze kliniki, placówki na terenie warszawskim Powiślu, zachwycają nie tylko swoim designem, ale również wykwalifikowaną kadrą, która sprawia, że wizyta u stomatologa staje się doświadczeniem.
      Zapewniamy możliwość tworzenia kameralnej, przyjaznej i dyskiretnej zawartości, gdzie każdy pacjent jest dostępny indywidualnie oraz zapewnia zakres usług. Nasze zaangażowanie w pracę z pacjentami stawia ich w centrum naszego zainteresowania. Dokładne zastosowanie, aby zapewnić im pełen komfort, który jest w pełni funkcjonalny.
      Kontakt z Warszawskie Centrum Stomatologiczne

      Możesz zalogować się z nami w dowolny dogodny dla Ciebie sposób.
      Godziny pracy
      Pon. —Pt. 9.00 – 21.00
      Klinika e-mailowa
      kontakt@warsawdentalcenter.pl
      Numer telefonu do odbioru
      +48 22 542 18 04
      Adres naszej kliniki
      Topiel 11, 00-342 Warszawa
    • Przez Waga
      Witam ! jestem całkowicie nowy w temacie, odziedziczyłem gospodarstwo po rodzicach - nie całe 5 ha. Dogadałem się z sąsiadem, że będzie sobie to użytkował. Dopłaty wziołem na siebie. Jednak nadal nie jesteśmy dogadani co do kasy za to użytkowanie. Sąsiad mówi, że okoliczni rolnicy są tak dogadani, że dopłaty ze ziemię bierze ten co użytkuje. i co dalej ? co z podatkiem ? ziemia to piasek i glina mniej więcej po połowie, wielkopolska. Poradzicie coś ?
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj