agrorobert

Dwu płaszczowe zbiorniki na paliwo w gospodarstwach (przepisy a realia)

Polecane posty

MariuszE38    25

Ciężko niektórym pomyśleć to wam podam na tacy:

"Łatwiej w UDT ze zbiornikiem do 2500 L

Posiadanie zbiornika na olej napędowy wiąże się z szeregiem formalności. Części z nich można na szczęście uniknąć.

Zbiorniki na olej napędowy należy zarejestrować w Urzędzie Dozoru Technicznego. Jednak zbiorniki do pojemności 2500 L włącznie, objęte są formą dozoru technicznego uproszczonego, dzięki czemu do urządzeń tego typu nie wydaje się decyzji zezwalającej na jego eksploatację. Nie wymagają one również decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia.
Natomiast zbiorniki o pojemności powyżej 2500 L objęte są formą dozoru technicznego „ograniczoną” co wiąże się z rejestracją urządzenia w lokalnej jednostce UDT. Należy wypełnić wniosek, załączyć dwa komplety dokumentacji technicznej i badanie odbiorcze. Ponadto dozór ograniczony zbiorników do 5000 L wiąże się z opłatą roczną w wysokości 118,50 zł. Dodatkowo zbiorniki do 2500L nie podlegają kontrolom i rewizjom, zaś zbiorniki powyżej 2500 L podlegają co dwa lata rewizji zewnętrznej."

 

Szach-mat.

Edytowano przez MariuszE38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

dajcie spokój chłopaczkowi. w następnym życiu ktoś mu da posiedzieć w Lexion a narazie w symulatorze farmy tankuje go na stacji choć ma baniak z tańszym paliwem na placu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855

@lukbold wszystko zależy jak daleko ma dojechać do domu, bo jeżeli ma się gnać 40-50km w tą i z powrotem tylko dla tego, że w domu ma paliwo za 4zł, a na stacji przy zakupie 800L zapłaci po 4,3 to dla mnie także nie opłacało by się jechać tyle drogi. Nie myślcie że maszyna spala ropę tylko w pracy na polu a w trasie(do domu) jeździ na powietrze.

Także kupiłem dwu płaszczowy zbiornik 2500L, chociaż wystarczyłby mi spokojnie 1500L, tylko kierowałem się tym, że już mniej paliwa i tak kupować nie będę, a z dużego mała ilość nie ucieknie, a przy tańszym paliwie zawsze można zakupić go trochę więcej.

Może i on kosztuje sporo kasy, ale przy rozłożeniu go na 10rat to tych 700-800zł nawet mniejszy rolnik tego nie odczuje, a jednak jest dużo większa wygoda niż przy tankowaniu wiadrem czy innymi wynalazkami. Mój ojciec miał mieszane uczucia co do zakupu tego zbiornika, ale po miesiącu zdanie zmienił i mówi że już wcześniej trzeba było go kupić dla własnej wygody


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tylko że jak ktoś ma już zbiornik tylko nie 2-płaszczyznowy z dystrybutorem to na ch.. mu ten nowy zbiornik? Ten który ma mało też ten zbiornik mu potrzebny jak piąte koło u woza gdy musi przechować ON bo ma daleko do stacji. Po za tym co za różnica 10 raz po 800zł czy raz 8tys? Cena nadal ta sama. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Te Panie szach mat-to który Twój cytat wklejony niewiadomo skąd jest prawdziwy? Najpierw wkleiles taki co mowi, że 2500L i wzwyż podlegają bardziej szczegółowej kontroli, a jak się okazało, że sam się tym wkopales to wynalazles taki, z którego wynika, że jednak 2500L jest cacy, dopiero większe są nie-cacy.
Nie czytałem przepisów w tym zakresie, więc nie mam pojęcia, która wersja jest prawdziwa. Nie twierdzę też, co któryś tam już raz pisze, że ściemniasz, ale robiąc takie wrzutki(bez źródła), zgrywajac bambra co to dokładnie nocy pracuje a inni to oczywiwcie tylko piwo pić umieją, medrkujac tu i dotaktowo cisnąć innym jakimiś tekstami o betonie, starajac się pociągnąć jakimiś z d*py gimbusiarskimi memami, czy jakimiś sugestiami, że Ty posiadles nadprzyrodzone zdolności liczenia a inni nie, to sorry ale co najwyżej na śmieszność się narażasz(pomimo, że możesz mieć rację, co do przepisów, no i samej zasadności posiadania takiego zbiornika, co też tam gdzieś pisałem, że w przypadku dużych gospodarstw ma sens).

@karol no wiadomo, że może mieć z pola bliżej do CPN niż do domu do małego zbiorniczka. Tylko przy takim sprzęcie to w sezonie chyba częściej jest w tym CPN niż w domu. A sam zbiornik co dwa dni zalewa. U nas parotysieczny obszanik ma dogde'a raama i na pace dowozi z bazy w 1000L zbiorniku na pole do maszyn. Wiadomo, że dojazd nawet parę km to strata i paliwa i przede wszystkim najważniejszego w sezonie -czasu.

Ile zajmuje odpiecie i podpięcie ponowne hederu do takiego lexiona? Pytam z czystej ciekawości, bez żadnych złośliwości. Tylko odpina się węże, jakiś pstryczek w kabinie i odjezdzamy, a potem na jakąś kamerę/laser/czujnik podjezdzamy, pstryczek w kabinie i podpiąć węże? Czy bardziej tradycyjnie to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Tylko że jak ktoś ma już zbiornik tylko nie 2-płaszczyznowy z dystrybutorem to na ch.. mu ten nowy zbiornik?

 

Dokładnie. Uważam że więcej paliwa wycieknie do środowiska podczas kolizji drogowych niż z zbiorników u rolników.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

daron64 pierwszy cytat jest z artykułu i dlatego jest mało precyzyjny i podałem drugi. Każdy zainteresowany takim zbiornikiem znajdzie bez problemu przepisy, chodzi tylko o to, żeby chcieć to zrobić a nie wymachiwać szabelką i wykrzykiwać: my Polacy za nic nam przepisy - sami wiemy lepiej i zrobimy jak chcemy. Sorry, ale przepisy już są i obowiązują a to czy ktoś się do nich dostosuje? Jego wolna wola, przecież nie musi. Ja wolałem wydać tą kasę na zbiornik, a nie na mandat, a później na zbiornik. Wiadomo, że małemu może się udać i nigdy nikt go nie zapyta co przechowuje w tym zbiorniku, nigdy próby nie pobiorą, ale u mnie z racji ilości wizyt cysterny jest łatwiej zajechać za nią nawet jadąc przypadkiem prawda?

A heder zapina się tak: odsuwasz dwa rygle wózka, podjeżdżasz i podnosisz heder, zapinasz złącze hydrauliczno-elektryczne, przesuwasz dźwignię i heder gotowy do pracy. Przy odpinaniu odwrotnie. Nigdy z zegarkiem w ręku nie mierzyłem, ale ile to może być? Minuta? Dwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Mnie w tej chwili po prostu nie stać na taki zbiornik. Dla dużego wydatek jest stosunkowo niewielki w sumie, a dla mnie jak jeszcze mam kredyt do tego to już nie takie hop siup wydać te 7kola. Na raty też ciężko bo ze zwierząt się​ schodzi to nie ma regularnych wpływów.
Jest przepis to wczesniej czy pozniej jak zaczną tego wymagać to się dostosuj człowiek, no ale narazie się wstrzymuje, tym bardziej że są bardziej palące potrzeby.

Tak sam jak nie ma sensu wymqchiwanie szabelka, nie ma sensu jakieś pokazywanie swojej wyższości nad innymi, bo ja już mam zbiornik i jestem przez to na lepszym poziomie rolnictwa, a wy nie.

Kogo stać kupuje, kogo nie stać zwleka. Chyba nie potrzeba tu dorabiać żadnych ideologii, czy w jedną czy w drugą stronę.
Z jednej super wygoda taki zbiornik, ale z drugiej nawet jak się go nie ma to się przecież z tego, nawet przywołanego przez Ciebie, wiadra nie rozlewa na ziemie, nie z troski o środowisko tylko to zwyczajnie pieniadze. Moim zdaniem proekologiczne motywy w tym wypadku można sobie w buty wsadzić. To tylko sztuczny przepis dla wciagniecia kasy od rolnika, bo on będzie musiał się dostosować. I chyba dlatego ludzi to tak wkurza.

A z hederem, nie ma problemu z wypoziomowaniem? Przy podpisaniu nie ma problemu żeby gardziela trafić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dwie minuty? to chyba w zawodach rangi mistrzostw świata :D . Wg. mnie to najpierw trzeba wyjść z kombajnu i odpiąć wózek (i dwa rygle), potem wejść i podjechać odpowiednio kombajnem, zahaczyć heder i znowu wyjść z kombajnu i podpiąć multizłącze , przesunąć dzwignię (jak myślę blokadę) i może jeszcze podłączyć wałek napędu hedera i potem wejść do kombajnu i wtedy dopiero jest gotowe. Dla pełnego cyklu należało by dodać czas odpinania hederu i zapięcia wózka. Jak robisz obie te czynności łacznie w ciągu 2 minut to szacun. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Dyskusja poszła chyba w złą stronę ale to już nie pierwszy raz na tym forum. Prawda taka ze więksi gospodarze kupili juz dawno takie zbiorniki dla wygody, oszczędności czasu i kasy. Ja choć używany to razem z transportem i pompa dałem.2 tys i przez wzgląd na niższą cenę przy dostawie juz dawno mi się zwrócił. Pytanie tylko czy jak przyjedzie kontrol to uznają ten mój dwuplaszczowy zbiornik. Ale jak się dopytywalem to niby ok ale konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

Cena paliwa ta sama czy wlał 2tys litrów do dwóch baniaków czy w jeden dwu płaszczowy z atestem :)

Wiec nie wiem jak on się ma zwrócić w moim przypadku   <_<

Edytowano przez agrorobert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To już jakaś wyższa kalkulacja nasze umysły tego nie obejmą  :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Ja zamawiam z Hawy z.Gniezna. Min ilość jaka.przywiozę to 400 litrów. Różnica między ceną ropy ze stacji to ok 20-30 groszy na litrze. Także przez te parę lat zamiast jeździć z beczkami zamawiam auto. Nie wiem dokładnie ile tys juz kupiłem ale przy 6 tys to oszczędność rzędu 1800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zawsze w dostawie było taniej więc oszczędności nie widzę. Na stacji to tylko PB do auta tankuję od 15 lat już, może coś tam się zdarzyło na stacji ON zatankować ale nie mogę sobie przypomnieć nawet. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Cena paliwa ta sama czy wlał 2tys litrów do dwóch baniaków czy w jeden dwu płaszczowy z atestem :)

Wiec nie wiem jak  on się ma zwrócić w moim przypadku   <_<

Jak zobaczysz kwit po kontroli CC i przeliczysz ile "zainwestowałeś" to natychmiast będziesz wiedział "jak  on się ma zwrócić w moim przypadku". Z dniem 1 kwietnia mija okres przejściowy i lanie do jedno-płaszczowych zbiorników obciążone jest karą grzywny do 20 tysięcy zł dla hurtownika i do 2 tysięcy zł dla odbiorcy. Tyle na temat "dura lex, sed lex". Obowiązek posiadania zbiornika 2 płaszczowego dotyczy odbiorcy hurtowego, zawsze można się przestawić na "CPN" i trzymać wachę w bańkach.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak by do wszystkiego tak podchodzić to z domu najlepiej nie wychodzić i nic nie robić, bo za wszystko kara. Tak więc trzeba sobie radzić i nie dać się tej całej UE bo i tak doją nas z każdej strony.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Tu nie chodzi o to czy dać się czy też nie dać się komuś w stylu Kargulowym, wszystko trzeba robić z głową. Z chwilą, kiedy wasz dostawca zorientuje się, że będzie musiał wytoczyć chociażby złotówkę z własnej kiesy, to wasze napinanie klaty i bicepsa nic nie da. Wachy wam nie dowiezie i kropka. Zostanie miejscowy CPN i jakieś paręnaście groszy więcej. 

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dostawców mam trzech wszyscy wiedzą do czego zlewają w poniedziałek mam dostawę i problemu najmniejszego nie ma.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszek1    1

Ja proponuje zorganizować i utworzyć komisje walczącą z durnowatymi nic nie dającymi przepisami, które ciągle utrudniają życie. Siedzą matoły w rządzie, które nie mają pojęcia o życiu a wymyślają ustawy i przepisy jakich przeciętny człowiek nie mógł by wymyślić.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Gówniane pomysły od siedzenia na stołkach się rodzą, do roboty niech się ruszą to im przejdzie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Dostawców mam trzech wszyscy wiedzą do czego zlewają w poniedziałek mam dostawę i problemu najmniejszego nie ma.

To się ciesz i trzymaj za nich kciuki, żeby w tym jak najdłużej wytrwali. Są rejony, gdzie już nie zlewają do jedno-płaszczowych i żadne napinanie się nie pomoże, albo CPN, albo 2 płaszcze.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja proponuje zorganizować i utworzyć komisje walczącą z durnowatymi nic nie dającymi przepisami, które ciągle utrudniają życie. Siedzą matoły w rządzie, które nie mają pojęcia o życiu a wymyślają ustawy i przepisy jakich przeciętny człowiek nie mógł by wymyślić.   

 

Musisz  jechać  do  Brukseli  i  im wytłumaczyć 

:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sugerujesz że to przepis unijny , a nie nadgorliwych naszych mądrych inaczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja zamawiam z Hawy z.Gniezna. Min ilość jaka.przywiozę to 400 litrów. Różnica między ceną ropy ze stacji to ok 20-30 groszy na litrze. Także przez te parę lat zamiast jeździć z beczkami zamawiam auto. Nie wiem dokładnie ile tys juz kupiłem ale przy 6 tys to oszczędność rzędu 1800 zł.

Masz racje ,ale te grosze na litrze to twoje oszczedności ,wiec po co napełnić kieszeń cwaniakowi który te zbiorniki wymyslil?i na nich kase robi ,paliwo tanie nie jest i nikt go nie rozlewa ,a tym bardziej nie ryzykuje ze mu coś wycieknie z nieszczelnego ,ja mam pompe przekładam tylko ssak ze zbiornika do zbiornika ,a straty tyle co pokapie z węża ,(mówię o kroplach )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Gdyby nie było przepisu to nawet bym nie myślał o dwuplaszczowym... 2 mazery  do tego konstrukcja, która umożliwiała by umieszczenie ich na pewnej wysokości i nawet pompy bym nie potrzebował. Najpierw unia sypnęła kasa a teraz trzyma rolników  za nabiał. Pełna kontrola a jak się chcesz się dostosować to kary,l aż się nauczysz.  Wszystko to ma jeden cel kasa i kontrola. Przecie każdy z rolników dba o to aby trzymać ropę w szczelnych zbiornikach, kto cy chciał aby złotówwki uciekały dziurą. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Witam. Jestem ciekawy czy da się zrobić swapa do Zetora 5011 a silnik z Zetora 5211, silnik 3 lub 4 cylindrowy bez kombinacji. W przyszłości gdybym musiał robić remont to poszedł bym w mocniejszy silnik o ile jeszcze będzie sens. 
    • Przez kuna9977
      witam chcę kupić folie ensinbal tylko teraz jest ona w innym opakowaniu jak kiedyś czy to jesty tylko zmiana opakowania czy jakaś podrób już ponad 10 lat jej nie używam tylko terza znalazłem ofertę 420 zł za 750 więc cena dobra tylko cy to ta sama co kiedyś  pierwsze zdjęcie w jakim jest teraz drugie zdjęcie w jakiej była kiedyś i w internecie na aukcjach występują w różnych opakowaniach więc czy to to samo 


    • Przez Anastasia09
      Warsaw Dental Center do miejsca, gdzie pasja i profesjonalne połączenie jest w trosce o naszych pacjentów. Nasza misja obejmuje zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa oraz jakości usług stomatologicznych.
      Nasze kliniki, placówki na terenie warszawskim Powiślu, zachwycają nie tylko swoim designem, ale również wykwalifikowaną kadrą, która sprawia, że wizyta u stomatologa staje się doświadczeniem.
      Zapewniamy możliwość tworzenia kameralnej, przyjaznej i dyskiretnej zawartości, gdzie każdy pacjent jest dostępny indywidualnie oraz zapewnia zakres usług. Nasze zaangażowanie w pracę z pacjentami stawia ich w centrum naszego zainteresowania. Dokładne zastosowanie, aby zapewnić im pełen komfort, który jest w pełni funkcjonalny.
      Kontakt z Warszawskie Centrum Stomatologiczne

      Możesz zalogować się z nami w dowolny dogodny dla Ciebie sposób.
      Godziny pracy
      Pon. —Pt. 9.00 – 21.00
      Klinika e-mailowa
      kontakt@warsawdentalcenter.pl
      Numer telefonu do odbioru
      +48 22 542 18 04
      Adres naszej kliniki
      Topiel 11, 00-342 Warszawa
    • Przez Waga
      Witam ! jestem całkowicie nowy w temacie, odziedziczyłem gospodarstwo po rodzicach - nie całe 5 ha. Dogadałem się z sąsiadem, że będzie sobie to użytkował. Dopłaty wziołem na siebie. Jednak nadal nie jesteśmy dogadani co do kasy za to użytkowanie. Sąsiad mówi, że okoliczni rolnicy są tak dogadani, że dopłaty ze ziemię bierze ten co użytkuje. i co dalej ? co z podatkiem ? ziemia to piasek i glina mniej więcej po połowie, wielkopolska. Poradzicie coś ?
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj