agrorobert

Dwu płaszczowe zbiorniki na paliwo w gospodarstwach (przepisy a realia)

Polecane posty

agrorobert    53

Witam!

Ostatnio dostawca oleju napędowego poinformował mnie ze od 1 kwietnia będzie mógł wlewać paliwo tylko i wyłącznie do zbiorników do tego przeznaczonych (dwu płaszczowych) ponieważ za nie stosowanie się do tego grożą kary dla dostawcy jak i odbiorcy.

Wiec z tego co zrozumiałem konieczny będzie zakup zbiornika dwu płaszczowego z atestem.  Z tego co się orientowałem owe zbiorniki kosztują nie mało i nie chce mi się wieżyc ze niektóre małe gospodarstwa je kupią. Jestem ciekaw co wy myślicie na ten temat? 

 

Edytowano przez agrorobert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Pozostają banki i stacja bądź dostawca który sam sobie przywozi paliwa. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu20    165

ja dzwoniłem ostatnio w tej sprawie do firmy od której biorę paliwo i powiedzieli ze nic nie wiedzą o takich przepisach i cały czas normalnie dostarczają paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tu mamy Polskę każdy kombinuje na swoja stronę. :) 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dokładnie, są przepisy i przepisy przepisów które coś tam gdzieś tam pod jakimś warunkiem umożliwiają zrobienie czegoś co one tak utrudniają.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

trzeba poczekać aż biardzki zacznie produkować zbiorniki to cena spadnie. nikt nie zabrania wlewać w zbiorniki ciągników i kombajnów więc aby na fakturze nie byli więcej litrów jak mamy pojemność zbiorników wątpię by chodzili i przeszukiwanie garaży czy wiat robili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Tylko z tego co wiem z sprzedaży hurtowej nie mogą też lać do zbiorników maszyn. Moje zdanie jest takie że systematycznie tych zbiorników będzie się robić więcej, bo nie tylko problem może być przy zakupie paliwa jak i przy różnego rodzaju kontrolach może nie być kar ale każdy dla świętego spokoju i wygody będzie kupował.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

No bo bez pomysłów gospodarka stoi w miejscu, a tak bezrobocie spada, wpływy do budrzetu rosną, a że rolnik głupi i jeden przed drugim pędzi by pierwszy mieć niż sąsiad i szybciej wstawić zdjęcie zamiast zrobić bunt i strajk. Ja tam nie kupię, chyba że dadzą gratis do paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Już dawno mi dostawca paliwa mówił, że dobrze zrobiliśmy kupując zbiornik, bo jakby tak za nim wjechała na gospodarstwo kontrola, a on by lał do jakiegoś baniaka niezgodnego z przepisami to kary dla wszystkich byłyby znacznie większe, niż zakup takiego zbiornika. No i nie przesadzajmy, one nie są wcale takie drogie. Zwróci się wam, bo cena za hurtowy zakup paliwa będzie niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Brednie piszesz że się słuchać nie da. Kiedy Ci się ten zbiornik wróci? W jakiej postaci? To nie maszyna że pracuje na siebie. Dać 10tys-15tys za zbiornik 2500l? To kiedy mi się on zwróci? Bajkopisarz się znalazł. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Cfaniaku nie pajacuj, tylko zacznij liczyć (no chyba że nie umiesz) i sprawdź zanim coś napiszesz bo Ty wyjechałeś wszystkim z bajką 15000zł za zbiornik 2500l, no chyba że Ciebie tak doją, to nie ma się co dziwić.

Zbiornik z firmy, która jest niedaleko mnie kosztuje 7000zł z niezłym wyposażeniem, na każdym litrze przywiezionym przez cysternę mam rabat bo wiozą konkretną ilość w jedno miejsce. Ja umiem liczyć, dlatego mam taki zbiornik :) pewnie, że możesz trzymać nawet w wiadrach to samo paliwo... kwestia poziomu i rolnika, i rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2644

Spoko dużemu się zwróci szybko, ale małemu który zużyje może z 1000 l albo i mniej na rok to ekonomicznie nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zajrzyj  do słownika dziecko zanim coś napiszesz bo aż razi po oczach z tym "cfaniakem"  pojęcia nie masz o liczeniu skoro tak piszesz. Każdy przy dużej dostawie ma taniej czy miał ten zbiornik czy też nie. Lecz jeśli nie umiesz pisać i liczyć to o czym my tu dalej mamy rozmawiać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2644

Tyle lat było w beczkach i problemow nie było, tylko ta je.. A unia zamiast zajac się ciapusami to jak zwykle szuka dziury w całym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Można  będzie  lać   do  zbiorników  maszyn.  Ja tam  problemu  nie widzę  żadnego.   Gorsze  przepisy  UE  szykuje  nam  na  Saletrę   jak  to  z paliwem  ;[ :(

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Specjalnie napisałem cfaniak, bo nim jesteś... prawdziwym cwaniakiem to trzeba się urodzić :D

 

jonek98 masz rację z tą ilością, wtedy się nie opłaca z ekonomicznego punktu widzenia, no ale ja tysiączkiem to dwóch zbiorników w maszynach nie napełnię, więc muszę mieć jakiś zapas paliwa po napełnieniu maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak tak dziecko aż na profil musiałeś wejść z tego wszystkiego. Ja nikomu pieniędzy nie każę oszczędzać :P


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty Mariusz wielki bamber musisz byś , skoro dla ciebie bezsensowny wydatek kilku , czy tam kilkunastu tysięcy zł to tak jak nic . Bo pewnie w innych beczkach czy mauzerach to paliwo już jest szkodliwe . Tak na marginesie , to co masz za maszyny że 1000 l nie możesz nawet dwóch zlać do pełna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

7tys zł zbiornik, na litrze ile będzie taniej w hucie? 60-80gr? To potrzebuje z 10tys L paliwa kupić, żeby mi się "zwrocil" taki zakup, w porównaniu z ceną z detalu. Przy 30sto ha gospodarstwie to 5lat mało i to tylko żeby wyjść na 0. Do tego, przy takim małym gospodarstwie nie zawsze ma się wolne te 4-5 tys, żeby kupić od razu 1000L. Przy większym gospodarstwie to wiadomo, że ma sens, chociażby ze względu na wygodę, ale przy mniejszych to zamrażanie kupy kasy. No ale zobaczymy jak mocno restrykcyjnie będą tego przestrzegać. Jak nie będzie innego wyjścia to trzeba będzie zacisnąć pasa i kupić, ale na razie nie zamierzam.

A jak wygląda kwestia wożenia w aucie w kanistrach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Taniej bym powiedział do max. 40 groszy na litrze.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Oby nie, ale podejrzewam że kontrolą zajmie się ARiMR przy okazji kontroli gospodarstwa dotyczącej dop. bezp.A z czasem saletrę będzie można przechowywać tylko w sejfie. Nic się nie dzieje bez przyczyny,ktoś zrobi biznes. Dobra zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

7tys zł zbiornik, na litrze ile będzie taniej w hucie? 60-80gr? To potrzebuje z 10tys L paliwa kupić, żeby mi się "zwrocil" taki zakup, w porównaniu z ceną z detalu. Przy 30sto ha gospodarstwie to 5lat mało i to tylko żeby wyjść na 0. Do tego, przy takim małym gospodarstwie nie zawsze ma się wolne te 4-5 tys, żeby kupić od razu 1000L. Przy większym gospodarstwie to wiadomo, że ma sens, chociażby ze względu na wygodę, ale przy mniejszych to zamrażanie kupy kasy. No ale zobaczymy jak mocno restrykcyjnie będą tego przestrzegać. Jak nie będzie innego wyjścia to trzeba będzie zacisnąć pasa i kupić, ale na razie nie zamierzam.

 

A jak wygląda kwestia wożenia w aucie w kanistrach?

 

Spokojnie  niedługo  UE  się  rozleci   i  te  idiotyczne  przepisy  stracą  na  mocy  :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj tam , oj tam - wykopie się dołek , zakopie mauzery i będzie git . Za Niemca ludzie dawali radę , za komuny , to i teraz damy radę z "okupantem" . :P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Witam. Jestem ciekawy czy da się zrobić swapa do Zetora 5011 a silnik z Zetora 5211, silnik 3 lub 4 cylindrowy bez kombinacji. W przyszłości gdybym musiał robić remont to poszedł bym w mocniejszy silnik o ile jeszcze będzie sens. 
    • Przez kuna9977
      witam chcę kupić folie ensinbal tylko teraz jest ona w innym opakowaniu jak kiedyś czy to jesty tylko zmiana opakowania czy jakaś podrób już ponad 10 lat jej nie używam tylko terza znalazłem ofertę 420 zł za 750 więc cena dobra tylko cy to ta sama co kiedyś  pierwsze zdjęcie w jakim jest teraz drugie zdjęcie w jakiej była kiedyś i w internecie na aukcjach występują w różnych opakowaniach więc czy to to samo 


    • Przez Anastasia09
      Warsaw Dental Center do miejsca, gdzie pasja i profesjonalne połączenie jest w trosce o naszych pacjentów. Nasza misja obejmuje zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa oraz jakości usług stomatologicznych.
      Nasze kliniki, placówki na terenie warszawskim Powiślu, zachwycają nie tylko swoim designem, ale również wykwalifikowaną kadrą, która sprawia, że wizyta u stomatologa staje się doświadczeniem.
      Zapewniamy możliwość tworzenia kameralnej, przyjaznej i dyskiretnej zawartości, gdzie każdy pacjent jest dostępny indywidualnie oraz zapewnia zakres usług. Nasze zaangażowanie w pracę z pacjentami stawia ich w centrum naszego zainteresowania. Dokładne zastosowanie, aby zapewnić im pełen komfort, który jest w pełni funkcjonalny.
      Kontakt z Warszawskie Centrum Stomatologiczne

      Możesz zalogować się z nami w dowolny dogodny dla Ciebie sposób.
      Godziny pracy
      Pon. —Pt. 9.00 – 21.00
      Klinika e-mailowa
      kontakt@warsawdentalcenter.pl
      Numer telefonu do odbioru
      +48 22 542 18 04
      Adres naszej kliniki
      Topiel 11, 00-342 Warszawa
    • Przez Waga
      Witam ! jestem całkowicie nowy w temacie, odziedziczyłem gospodarstwo po rodzicach - nie całe 5 ha. Dogadałem się z sąsiadem, że będzie sobie to użytkował. Dopłaty wziołem na siebie. Jednak nadal nie jesteśmy dogadani co do kasy za to użytkowanie. Sąsiad mówi, że okoliczni rolnicy są tak dogadani, że dopłaty ze ziemię bierze ten co użytkuje. i co dalej ? co z podatkiem ? ziemia to piasek i glina mniej więcej po połowie, wielkopolska. Poradzicie coś ?
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj