BARTOLA

agregat uprawowo-siewny samoróbka

Polecane posty

BARTOLA    0

 witam wpadł mi ostatnio taki pomysł aby samemu zrobić agregat uprawowo siewny   a mianowicie tak posiadam kultywator bomet 2.80m i z tyłu posiada on zaczepy na wałki i myśle zamiast wałków podczepić tam siewnik poznaniak i wtedy po orce odrazu siać jak myślicie dał by rade ten pomysł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16

dać to wszystko da się rade zrobić możesz nawet strip till z tego zrobić ale czy warto psuć jak juz naj tańszy agregat uprawowo siewny z firmy agro-lift zaczyna się od 3.5 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Jak rozwiążesz problem regulacji głębokości pracy agregatu i siewnika? Przecież takie mocowanie jest na sztywno, czyli żeby siewnik "siedział" na kołach i miał napęd musisz zawsze pracować z taką samą głębokością agregatu. Dodatkowo kultywator, w przeciwieństwie do agregatów uprawowo-siewnych, jest długi, jak na końcu powiesisz jeszcze siewnik to zrobi się niezła dźwignia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Na agregacie bometu obawiałbym się wieszać siewnik. Jakoś nie mam przekonania do tej marki. Pozatym średnio mi się widzi siew prosto po samym kultywatorem bez żadnego wałka. Moim zdaniem lepiej nie kombinować. lepiej zrobić od podstaw takowy agregat (z hydropackiem) lub kupić gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ice2006
      witam potrzebuje porady co do zakupu wyżej wymienionego agregatu czy wart jest zakupu dotychczas uprawiam ziemie 2 razy tzn brona talerzowa mandam gal z packerem i potem siew i tak sie zastanawiam czy by nie zainwestować w tego taurusa żeby za jednym zamachem doprawić i posiać.Jakie opinie ma ten agregat?.Dodam że tego mandama mam z hydro pakiem.Ale praca z tym z siewnikiem to męczarnia (strasznie długi i ciężki zestaw,nie przemyślany hydropak nie bierze nad talerzówke.  
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj