Skocz do zawartości

Zdjęcie

CynkoMet / Czarna Białostocka

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 15:04

CynkoMet / Czarna Białostocka czy firma ta produkuje maszyny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
CynkoMet / Czarna Białostocka Dzisiaj, 17:35
  •  

#2 Share sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 16:58

CynkoMet / Czarna Białostocka Nie wyroby z wikliny :)
pewno że tak rozrzutniki obornika robi niezłe

#3 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 17:02

CynkoMet / Czarna Białostocka Teraz robi tam rozrzutniki cynkomet
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#4 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 17:05

CynkoMet / Czarna Białostocka czyli nie ten dział-przenoszę :)

#5 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 18:20

CynkoMet / Czarna Białostocka Tutaj masz całą paletę maszyn rolniczych produkowanych przez tę firmę czyli rozrzutniki i przyczepy: http://www.cynkomet.pl/maszyny.html

Proponuję zmienić nazwę tematu na CynkoMet Czarna Białostocka

Mod: Zrobione

#6 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 08:31

CynkoMet / Czarna Białostocka Witam nie chciałem zakładać nowego tematu więc znalazłem podobniebrzniący. Mam ogromną prośbę czy ktoś z was przerabiał kiedyś posów taśmy w rozrzutniku z mechanicznego na hydrauliczny ja mam tego cynkometa N 221/3 i wciąż psuje mi sie ten posów mechaniczny bo jest za delikatny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 21:53

CynkoMet / Czarna Białostocka Słyszałem że firma już we wszystkich swoich rozrzutnikach zmienili posów na hydrauliczny. Wzieli sobie to do serca.
Zadzwoń i się spytaj ile wołali by za przeróbkę.
Nie wiem co nie gra w tych od Cynkometu ale sprawdź czy by nie pasowało od Czarnej białostockiej, może warto by było poszukać używanego sprawnego aparatu od starego rozrzutnika... u mnie działa bez zarzutu.

#8 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 22:22

CynkoMet / Czarna Białostocka za montzrz i nowe elementy zawołali ok5tyś a miałem okazje 5 lat temu dopłacić pare zł jak kupowałem nowy i bym nerwów zaoszczędził i kasy na łożyska itd.

#9 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 02 kwiecień 2009 - 23:43

CynkoMet / Czarna Białostocka Co konkretnie tam nie chodzi, co się psuje?
u mnie w białostockiej świeżo po remoncie (3 tyg temu) pożyczyłem go, i jak oddali to sznurek na adapterze przy łożyskach nawinięty, na szczęście jest go niewiele, obornik woził ze stajni gdzie sznurek z balotów zostawiają w słomie... w efekcie sznurek zawijał się na całe "rogi łosia" niczym jak szpulka nici. Sznurek ucinali boszką, a właściela stajni czekają ciężkie słowa, tylko...

#10 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 07:22

CynkoMet / Czarna Białostocka chodzi o mechanizm posuwu tam gdzie jest ten targaniec i koła zębate z łańcuchem i te z zapadkami ciągle rwie siełańcuch łamią sie zapadki pękająłożyska to jest przez to że rozrzutnik jest 8 tonowy a ten mechanizm jest od 3,5tonowego identyczny wiem bo części pasują z tego co piszesz to twój jest 4t pewnie 2 osiowy co? te bestie to nie do zajechania

#11 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 07:49

CynkoMet / Czarna Białostocka Swoich czasów jak nie było cynkometu tylko czarna białostocka to te rozrzutniki nie do zajechania. Wiadomo taśma posuw rolki może się z użyć burty jak sie nie dba o burty zgniją. Ale jeśli chodzi o konstrukcję rama itd. Nie Sa tak wytrzymałe i solidne że nie wiem.
miałem dwa rozrzutniki teraz mam jeden ale naprawde jestem z niego zadowolony chociaż jeden minus że za mały jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 21:54

CynkoMet / Czarna Białostocka czy takie bestie to nie powiedział bym, mam 2 osiowy 4 tonowy
Czarne białostockie rozrzutniki trzeba ciągle smarować, najważniejszy łańcuch boczny. Sam nawaliłem smaru na łańcuch 3 tygodnie temu przed pożyczeniem, wczoraj ja swoje kończyłem, czyszczę rozrzutnik a tu coś strasznie piszczy... okazało się że łańcuch i naciągacz łańcucha nie nasmarowane a na oście naciagacza aż się świeciło.
Dojście do naciągacza łańcucha taśmy jest niedostateczne, burty są z blachy wykonane, przednia siatka a w szczególności mocowanie jest za słabe bo podczas jazdy klepocze i się urywa.
Te wady są lepsze niż urywanie się łańcucha czy też zapadki a o łożyskach nie wspomne.
Proponowałbym łożyska wymieniać na troche szersze i mocniejsze, zapadki napawać (wzmocnić przez naspawanie spoiny zasadowej) a sam łańcuch, jeśli się da poszukać mocniejszy, ale wądpie że się znajdzie. Można zębatki da się wymienić na większe i wtedy dać większy łańcuch.