Polecane posty

Petrol    8

Mam pytanie o silnik hydrauliczny do napędzenia pompy opryskiwacza. Ktoś modernizował ? Macie jakieś doświadczenia? Chcę się pozbyć wałka i napędzać hydrauliką.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petrol    8

Po co. Kazda konwersja napedu to strata na przesyle mocy. Dodatkowo olej trzeba chlodzic.

Mam taki zapas mocy ze strata nie będzie odgrywała roli, mam wiele urządzeń w których jest napęd hydrauliczny i tylko jedna ma chłodnicę oleju ale to dlatego ze nie ma wolnego spływu i olej wykorzystywany jest jako zabezpieczenie przed kamieniami itp.

Super pomysł, zmodernizuj i podziel się wrażeniami, będziesz pierwszy.

No właśnie nie:) kolega ma napęd w opryskiwaczu JD dwóch pomp annovi ale jemu silnik zakładał dealer poza tym muszę rozwiązać problem czujnika prędkości obrotowej wałka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może klekocze na zakrętach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelgruta    1

:)BARDZO dobry pomysł !! Jeśli masz ciągnik z dobra i chłodzoną hydrauliką  to się nie zastanawiaj gdyż opryskiwacz nie ma  dużego zapotrzebowania na moc. Tylko pamiętaj o prędkościach obrotowych takiego silnika hydraulicznego. Masz racje  w dzisiejszych czasach  hydraulikę podłączyć to szybciej niż wom , a i na uwrociach  możesz wykorzystać skręt maksymalny i o nic się nie martwić.  jak skończysz zaprezentuj  dzieło   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Do przelewania cieczy z przedniego zbiornika mam pompę od agregatu chlodniczego z naczepy nowy, i na akumulator z ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój tata zrobił kosiarkę na napęd hydrauliczny wyprowadzony do przodu ciągnika. sprawdzała się całkiem spoko :)

 

Zapraszam również na stronę www.scyzorsam.pl


www.scyzorsam.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez GrzywaRM
      Witam
      kupiłem MTZ i mam pytanie czy ten pręt pod skrzynią ze ściętymi  dwoma bokami na zdjęciu jest do zmiany prędkości obrotów wom? 

    • Przez misiekbz2
      Panowie mam taki problem że jak włącze wom pochodzi chwile pod obciążeniem i wałek przestaje pracować i pompa, dzwignia zostaje w tym samym miejscu na włączonym i słychać taki zgrzyt jak przy włączaniu wałka, gdy wcine sprzegło i wyłącze i włącze dzwignia znowu działa chwile i to samo. Ktoś cos miał podobnego?
    • Przez Arek
      Wymieniłem simering na nowy silikonowy i niestety olej nadal przecieka, wałek ma już wyżłobienie pod uszczelniaczem. Da się jakoś temu zaradzić oprócz wymiany całego wałka ?
    • Przez Freek
      Chciałbym wymienić końcówkę womu ale boję się że jak go wyciągnę to coś w skrzyni spadnie. Może ktoś coś takiego robił i może pomóc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj