bartek1190

Prawo jazdy B+E czy T ????? Pomocy

Polecane posty

Fugeo    281

Jeśli w 2012 roku zrobiłem prawo jazdy na kategorię A i B to czy jeśli będę chciał zacząć robić B+E to będę musiał zadwać egzamin teoretyczny i praktyczny, czy tylko praktyczny (jazdę)?

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ate    36

Kategoria B+E jest zawsze bez egzaminu teoretycznego, obojętnie od ilu lat ma się prawo jazdy lub nawet jeśli ma się B od tygodnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To, że masz nie wbite, nie znaczy że nie masz uprawnień. Możesz normalnie, legalnie jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

wiem o tym . a teraz czasem nie wydają prawka na okres czasu ? później jakieś badania czy coś trzeba robić ? nie mówię tu o zawodowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

A jakie ograniczenia są na B+3 tzn czy jest ograniczenie do tonażu czy ewentualnie tylko jedna przyczepe można ciągnąć czy jak to jest ?. Dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Tak jak przedmówcy mówili, od niedawna gdy zdasz b+e to ci wbijają w prawo jazdy także T więc na traktor masz ograniczenie tak jak wszyscy, 40ton dmc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mens    4

Zdawałem w 2013 roku b+e i mi nie wbili na Kat t brat zdawał w tym b+e i mu dodatkowo wbili T czy jak wymienię prawko to wbija mi T ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

może i wbija ale pewnie od razu prawko na okres czasu tak jak teraz wydają



Zdawałem w 2013 roku b+e i mi nie wbili na Kat t brat zdawał w tym b+e i mu dodatkowo wbili T czy jak wymienię prawko to wbija mi T ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

zapytam odwrotnie czy jak mam BT to muszę zdawać E do B ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja robilem b e w 2004 roku i mam wbite t. Jednym wbijali innym nie. Nie mam pojecia od czego to zalezalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

może i wbija ale pewnie od razu prawko na okres czasu tak jak teraz wydają

 

 

 

 

od stycznia 2016r jest nowelizacja ustawy że jak ktoś miał bezterminowe prawo jazdy i chcesz duplikat to muszą ci dać znowu bezterminowe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78

Witam. Chcę zdawać prawo jazdy kat. B i dodatkowo zdać prawko na ciągnik. Lecz tutaj mam problem, gdyż nie wiem jaką kategorię wybrać. 

Chciałbym jeździć ciągnikiem z przyczepami słomy, z lawetą itp. Jaką kategorię do tego potrzebuję? 

Czy B+E wystarczy? Czy muszę zdawać B oraz T? 

Proszę o pomoc :)

Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78

Orientuje się ktoś może ile by kosztowało prawo jazdy B oraz T robione jednocześnie? Są jakieś zniżki itp? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Kosztowało by tyle co robione oddzielnie. Może Ci ze 100 zł by opuścili ze szkoły, że robisz dwie kategorie u nich. Tylko to nadal będzie drożej jak zrobienie B+E zamiast T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedzior12    6

Prawko na kategorię T ma wg mnie sens dla 16-latka, gdyż może wcześniej uzyskać uprawnienia. Gdy ma się te 17 lat to lepiej poczekać do 18 i zrobić BE, które daje nam szersze uprawnienia niż samo T :) Zalety: egzamin wyłącznie z praktyki, mniejsze koszty, mniej godzin do wyjeżdżenia. A co do tego wbijania kat T do prawka to dopiero od niedawna wbijają wszystkie kategorie, na które daje nam uprawnienia ta, którą zdawaliśmy. Na miejscu niektórych nie wywalałbym 100zł na nowy dokument, aby mieć wbite T (mówię tu o posiadaczach którejkolwiek kategorii E), gdyż zawsze ustawowo były zapewnione uprawnienia przy każdej kategorii E do jazdy ciągnikiem z przyczepami (czyli to, co nam zapewnia T). Pragnę też zawrzeć tu apel do ponad 50% użytkowników forum: czytajcie ustawy i rozporządzenia, zanim zaczniecie zaśmiecać forum niepotrzebnymi tematami. Dzięki temu zaoszczędzicie czas, jak również będziecie mieć pewność o obowiązującym stanie prawnym. I uwierzcie - nie są pisane językiem zrozumiałym wyłącznie dla absolwenta studiów prawniczych :P Naprawdę, czasem gdy poczyta się wypowiedzi domorosłych prawników, którzy czerpią wiedzę z różnych artykułów na portalach (w których często występują błędy) lub od innych ,,spekulantów", to aż ręce opadają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78

Czyli w takim razie, gdybym chciał zapisać się na kurs na samochód oraz ciągnik, by móc śmigać w żniawa z lawetami słomy to robić B i B+E? (Ciagnik 8ton + ta sloma...) 

Teraz napisali by mi zdając BE =T? 

I jeszcze jedno pytanie, czy B+E to B + ciągnik (oraz inne możliwości)? Chodzi mi o to, czy zdając BE mógłbym prowadzić osobówke a jednocześnie mieć =T. 

Przepraszam za tyle powtarzających się pytań, ale chcę się upewnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cehes    627

@FranasNH jeżeli zrobisz B+E to w prawo jazdy wbiją Ci również T, bo B+E upoważnia do tego samego i więcej. Robienie samego T ma sens kiedy masz 16 lat, jeżeli potrzebujesz prawka na traktor po 18 to najlepiej robić B+E bo masz wtedy to samo co na T i jeszcze więcej. B+E to głównie prawo jazdy upoważniające do jazdy samochodem z przyczepką inną niż lekka, ale również ciągnikiem rolniczym i pojazdami wolnobieżnymi z przyczepami innymi niż lekka, dlatego też zaczęli wbijać T przy okazji zrobienia B+E ;)  Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem pytania ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cehes    627

Tak, najpierw musisz zrobić B i później dorabiasz sobie jeszcze E. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez liducha8
      Witam,
      czy kto z Was zdaje egzamin w styczniu?
      Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznego, podobno są umieszczone  ???  
       
    • Przez Natka95
      Cześć wszystkim,czy ktoś zdawał egzamin przez ck-edukat w Rozprzy?
      Mozecie powiedzieć jak odbywa się taki egzamin, czy jest trudno? Materiału jest bardzo dużo. Czy egzaminy się powtarzają z poprzednich lat?jak wyglada praktyczny?
    • Przez Roksana89
      Witam czy zdawał ktos już egzamin praktyczny ról 04 w styczniu 2023?
    • Przez Aniutka
      Czy zdawal może, ktoś egzamin w czerwcu praktyczny lub bedzue zdawał w sobotę rano?? 
    • Przez Rolnik0404
      Witam.Szukam praktyk na kursie Rol04,proszę i kontakt.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj