Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krukowiak Heros 800/15/h

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 25 marzec 2017 - 14:53

Krukowiak Heros 800/15/h

Witam.

Dziś po raz pierwszy uruchomiłem opryskiwacz, który kupiłem dość niedawno. Jest on z 2011 roku. Wcześniej miałem RAU-a i wszystko było tam bardzo proste. Turaj postępowałem zgodnie z instrukcją, aby go ustawić, czyli dżwignia w pozycji na przelew, oba pokrętła całkowicie w lewo, zawory na sekcje zamknięte, Uruchamiam przekaźnik, dźwignia w dół, zawór proporcjonlany( żółty) dokręcam na maksa i przy obrotach ciągnica 1500/min, ciśnienie podnosi się tylko do 3-4 atm. Otwieram sekcje i chcę zaworem maksymalnego ciśnienia ustawić ciśnienie 6 atm, bo tak jest zalecane dla dysz standardowych. Okazuje się, że całkowicie dokręcam pokrętło a ciśnienie robi się maksymalnie 5 atm. Czy to normalne, czy przy wkręconym na maksa powinno być więcej? Mam pompę COMET BP 151. I jeszcze jedno. Robiłem to na wyłączonym rozwadniaczu, bo gdybym robił na włączonym, tak jak zalecają, miałbym ciśnienie w granicach 1 atm. Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krukowiak Heros 800/15/h Dzisiaj, 23:45
  •  

#2 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 26 marzec 2017 - 12:16

Krukowiak Heros 800/15/h

Nikt nic nie podpowie?

#3 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 27 marzec 2017 - 07:14

Krukowiak Heros 800/15/h

Zdecydowanie jest coś nie tak, ciśnienie masz za niskie, sprawdź działanie zaworów i drożność układu (filtry itd.), jeśli jest ok to będzie oznaczać, że coś nie tak z pompą.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 28 marzec 2017 - 15:01

Krukowiak Heros 800/15/h

A czy powodem tego może być coś nie tak z filtrem samoczyszczącym? U mnie on chyba nie działa jak powinien, bo jak odkręcam od dołu to nie leci woda. Czy to może mieć jakieś znaczenie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 29 marzec 2017 - 17:13

Krukowiak Heros 800/15/h

Na zaworze stałociśnieniowym nie mogę ustawić pierwszej i czwartej sekcji. Ustawiam ciśnienie całkowite na 3 atm, jak otwieram 3 pozostałe to mogę małymi pokrętełkami ustawić, ale 1 i 4 sekcję nie daje rady. Ciśnienie stoi w miejscu. Co może być winne? Jakieś gumki?Rozbierał to ktoś kiedyś? A może znacie kogoś z wlkp kto mógłby to obejrzeć? Poza tym wydatek cieczy ma się nijak do tego co jest w tabeli.Pomóżcie, bo niebawem sezon na pryskanie

Dodaj odpowiedź