Skocz do zawartości

Zdjęcie

Do czego to służy??

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rafallo15

Rafallo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 13:11

Do czego to służy?? Witam. Mam ciągnik Renault Ceres 95 rocznik: 1996. Do czego służy żółty przycisk z prawej strony deski rozdzielczej. Jeden jest od włączania przedniego napędu , a ten bliżej kierownicy od czego?? Pomóżcie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Do czego to służy?? Dzisiaj, 09:31
  •  

#2 Share ssamik

ssamik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 14:34

Do czego to służy?? a Wom ?? sprawdzałeś albo blokada
Na wszystkie foty nie swojego sprzętu mam zdgodę właścićela. W razie niejasności proszę o kontakt PW.

#3 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 14:39

Do czego to służy?? jeżeli jest to przycisk obok przedniego napędu to może jest to blokada na 4 kola?.jast jakiś symbol na tym?
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#4 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 14:49

Do czego to służy?? Jeśli to nie jest blokada dyferencjału to jest inna opcja.
W Renault 103-54 jest przycisk, który służy do podnoszenia cięgieł. Kiedy, dajmy na to orzesz, i dojeżdżasz do końca pola to nie manipulujesz pokrętłami jeśli masz EHR czy też gałką od pompy tylko wciskasz przycisk i pług idzie w górę. Nakręcasz, wciskasz ponownie przycisk i pług jest w ziemi. Bardzo praktyczne!
Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

#5 Share emsi1903

emsi1903

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 20:18

Do czego to służy?? Panowie a co to może być że na panelu sterowania podnośnikiem świeci się (mryga) pomarańczowa kontrolka? Mimo kręcenia pokrętłami i wciskania pomarańczowego guzika ona mryga i nie da się sterować TUZem z kabiny. Czy to może być uszkodzony jakiś moduł elektroniczny albo coś takiego, a może jest zalączona jakaś blokada? Dodam że można podnośnikiem sterować tylko z tylnego błotnika. Sprawa dotyczy modelu 120.54 z 95r. Pomóżcie

#6 Share frix

frix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 20:52

Do czego to służy?? emsi1903: jeżeli świeci CI się ta kontrolka to nic nie zrobisz z podnośnikiem... wtedy musisz pokręcić pokrętłem tylko nie pamiętam którym... pokręć każdym po kolei i bedziesz wiedział którym :) do oporu czyli np od 9 do 1 :) i zgaśnie wtedy bedziesz mógł sterować z kabiny jak zgasnie :) Ja mam tak samo w swoim i też mam 120.54

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share emsi1903

emsi1903

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 21:13

Do czego to służy?? No i właśnie tu jest problem :) Bo kręciłem już pokrętłami po sto razy każdym i nic kontrolka miga jak migała. Coś mi się wydaje że to będzie problem z elektroniką w tym całym sterowniku. A tak przy okazji to możesz mi powiedzieć do czego każde pokrętło służy? Jest ich 4. 2 małe i 2 duże. Traktor sprowadziłem z Francji na jesieni i było ok. Przez zime postał i teraz jest problem.

#8 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 22:06

Do czego to służy?? To może ja...
Od lewej: regulacja wysokości podnośnika, następnie dopuszczalna poziom opuszczania, pierwsze małe - docisk, drugie małe płynność ruchów podnośnika.
chyba się nie mylę..
A z tą kontrolką to jeszcze pokombinuj. Nie wykonuj gwałtownych ruchów pokrętłami. Chyba wszystkie renówki tak mają.
Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 00:22

Do czego to służy?? A ta kontrolka to przypadkiem nie od diagnostyki EHR? Miga jednostajnie czy ma jakąś sekwencje? Mozliwe że chce coś pokazać.

TUZ może zostać w pozycji podniesionej i już nie opaść jeżeli pokrętło do regulacji szybkości opadania jest ustawione na minimum.

#10 Share emsi1903

emsi1903

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 16:58

Do czego to służy?? Dzięki kolego FISH. Wszystkie możliwe ustawienia pokręteł już sprawdziłem i nic. Kontrolka mruga z tą samą częstotliwością. Dzisiaj był gościu z serwisu. Brat go przyjmował i tamten mówił że nic na ten moment nie powie bo nie wie. Zabrał cały panel sterowania ze sobą i ma go sprawdzić w innym 120.54. Wtedy powie czy coś w traktorze czy coś w panelu sterowania TUZem.

#11 Share frix

frix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 23:19

Do czego to służy?? PIerwsze małe pokrętło to jest docisk????? hmmm mi się wydawało ze wysokość podnoszenia... bo jak nacisne przycisk i bede tym pierwszym małym kręcił to ustawiam sobie wtedy wysokość do jakiej dochodzą mi ramiona i stop... na 5 mam najniżej i tego urzywam np przyyy sianiu jak robie siewnikiem i agregatem zebym nie musiał wysoko podnosić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 00:00

Do czego to służy?? Raffallo15:mam trochę nowszy Renault Ceres, ale też są dwa żółte przyciski, jeden od przedniego napędu, a drugi od koguta na dachu