RotarT25A

Hydraulika problem T25A

Polecane posty

RotarT25A    0

Witam Panów użytkowników AgroFoto :) 

Mam problem , szukałem informacji na ten temat , i nie znalazłem  tego co bym chciał.

Więc postanowiłem założyć temat z Hydrauliką w moim T25.

Przechodząc do sedna, od większośći czasu , kiedy operuję tym ciągnikiem leciało z  siłownika hydraulicznego, poza tym wszystko było okej. Podnosił w miarę , nie opuszczał wszystko ładnie , ale jak wycieki zaczęły stawać się większe , postanowiłem  dać koledze do uszczelnienia .Kupiłem nowe tłoczysko bo stare miało (wżery) lekkie i uszczelnienia do tego siłownika . Złożył bardzo ładnie ,  raczej dobrze złożył. bo nigdzie luzów nie było i chodziło.

Po założeniu do ciągnika  chciałem sprawdzić na pusto czy da radę podnieść ramiona , jakoś podniósł i robiłem tak z 10-15 razy żeby te uszczelniacze , dobrze się rozprowadziły , zero wycieków z siłownika, poza zaworkiem małym na siłowniku jedna uszczelka ta mniejsza została przerwana , ale nie było jej w komplecie. 

Podczas podczepienia maszyny i podniesienia jej na minimalnym gazie nie ma mowy , trzeba depnąć żeby ruszyć z ziemi z 5cm nad ziemią i zacina się w połowie często opada na dół a jak ręką pomogłem podnieść to normalnie trzymało jakąś chwilę na górze , robiłem tak z kilka razy i nic :/ . Dodam że wcześniej wszystko było sprawne. Poza tym zaciął się zaworek  z prawej strony pod dekielkiem na 2 śrubki  . Ale tak chodziło wcześniej

załączam film przepraszam że tak gazuje ale inaczej to za bardzo nie chce iść :/ https://www.youtube.com/watch?v=oDn6ux6CChQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

A próbowałeś odpowietrzyć,z boku rozdzielacza jest śrubka na 14 klucz czasem pomaga taki zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RotarT25A    0

takie pytanie zaworek zwrotny w siłowniku dużo daje  ? , tym bardziej jak przepuszcza ? , np że maszyna opada czy słabo podnosi ? 


A próbowałeś odpowietrzyć,z boku rozdzielacza jest śrubka na 14 klucz czasem pomaga taki zabieg

kolego chodzi ci o te 2 śrubki z dekielkiem ?

post-205976-0-12733000-1490038146_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RotarT25A    0

Poluzowałem dekielek tymi 2 śrubkami koło rozdzielacza i wajcha do góry olej zaczął lecieć małymi stopniami i po odpowietrzeniu , nie widziałem różnicy , tak więc podjechałem podpiąć kultywator (poprzednio bez problemu podnosił na lekkim gazie ) i po daniu w przysłowiowy gaz  zaczął  lecieć do góry ale zaciął się tak jakby i opadł  próbując rękami podnieść pod sam koniec do samej góry , zaczął spuszczać :/ oczywiście dzwignia w pozycji podnoszenia , zawsze tak było i nigdy nie opadł aż tak :/ a podnieść to tak jak na filmie :https://www.youtube.com/watch?v=8QW6cIrXWP0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Zdejmij ten dekielek i wyjmij ten zawór, może być zacięty lub uszkodzony na nim gumowy pierścień, pęknięty lub wycięty kawałek tego pierścienia  i takie właśnie będą objawy i nie podnosi, ja nie raz u siebie z tym też miałem problem,tylko przy zakładaniu nowego pierścienia i wkładaniu zaworu posmaruj go olejem aby nie uległ uszkodzeniu przy montażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Kto wm takich głupot naopowiadał że hydraulikę w T25 się odpowietrza. Jak jest olej w zbiorniku to samo powietrze wygoni. 

Po "otwarciu" układu w jakimś miejscu jest ryzyko dostania się jakiegoś zanieczyszczenia i najczęściej trafia on do zaworka przelewowego i później są takie efekty jak piszecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

Właśnie czasem pomaga odpowietrzenie układu.W tamtym roku wymieniałem w swoim pompę na nową i chociaż miałem zbiornik zalany olejem prawię na ful to i tak nie podnosił dopiero,jak odkręciłem tą śrubę przy rozdzielaczu i wyleciało trochę oleju zaczął podnosić to mi nie mów że mi ktoś głupot naopowiadał bywa ze sam się odpowietrzy a czasami trzeba mu pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RotarT25A    0

Właśnie czasem pomaga odpowietrzenie układu.W tamtym roku wymieniałem w swoim pompę na nową i chociaż miałem zbiornik zalany olejem prawię na ful to i tak nie podnosił dopiero,jak odkręciłem tą śrubę przy rozdzielaczu i wyleciało trochę oleju zaczął podnosić to mi nie mów że mi ktoś głupot naopowiadał bywa ze sam się odpowietrzy a czasami trzeba mu pomóc.

kolego , jaką śrubkę  , bo się nie orientuje , możesz pokazać w którym miejscu ? dzisiaj  wykręciłem siłownik i zobaczymy bo ciężko chodzi  i od nowa na spokojnie go przejże . :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

Z lewej strony rozdzielacza pierwsza od góry powinna rzucić ci się w oczy jest wkręcona tuż nad przewodami masz strzałkę na zdj z której strony, bodajże na 14 klucz.

post-36529-0-05361700-1490299736.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Tyle razy robiłem przy hydraulice i jakoś nigdy nie musiałem odpowietrzać. Jak byś znał budowę rozdzielacza to nie pisałbyś, że ta śrubka jest do odpowietrzania. Jeśli Tobie pomogło to tylko przez przypadek bo pod tym korkiem jest kanał który idzie aż do zaworu przelewowego. Na pewno nie była to sprawka zapowietrzenia.

 

A siłownik ciężko chodzi bo ma nowe uszczelniacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ale faktem jest że sam rozdzielacz jest w pozycji w której powrót oleju jest z dołu i powietrze może zalegać w jego górnej części szczególnie gdy jest szczelny. Czy to ma wpływ ciężko mi powiedzieć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon_Ursus    12

Odkrec ten dekielek co za tam 2 śrubki na klucz 14 wyjmij tloczek wyczyść go zobacz czy nie ma syfu w środku zakrec go i powinno być ok bo ja tak miałem jak Ty to pokazałeś na filmiku okazało sie ze jakiś spec uszczelnial to sylikonem i dostał się on do tego tłoczka

Edytowano przez Bizon_Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwiesiek    0

Mam inny problem. Dzwignia rozdzielacza nie chce sie zatrzymac w polożeniu podnoszenia jak i w polożeniu plywajacym. Podnosi dobrze, opuszcza też, tylko musze trzymac reka, jak tylko wajche puszcze to od razu wraca w polożenie neutralne. Co robić? Z gory dzxieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tu masz trzysekcyjny tylko z mtz-ta ale zasada ta sama. 

post-13540-0-91368200-1490376771_thumb.jpg


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jak dźwignia odbija sama to pewnie rozkręcił się zatrzask. Trzeba odkręcić cały dół rozdzielacza tzn to do czego przykręcony jest powrót oleju i sprawdzić co tam się dzieje. Prawdopodobnie wyleci korek, tulejka, sprężyna i trzy kulki ale może tylko popuścił ten korek i wystarczy go dokręcić. Jak nie, to mogło coś dostać się do wnętrza suwaka i zablokowało tłoczek zwalniający zatrzask. Da się to wszystko zrobić bez wyjmowania suwaka ale ostrzegam że poskładanie zatrzasku jest przerąbane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RotarT25A    0

Można powiedzieć , że problem został rozwiązany całkowicie ;)  winny był zapchany  przewód od rozdzielacza do pompy ;) tak więc admin może zamknąć temat ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam kolegów podepnę się tutaj do tematu

chcę wymienić rozdzielacz w moim Władku bo już nie trzyma mogli byście mi polecić jakąś firmę lub model rozdzielacza już sprawdzonego gdyż nie chcę jakiegoś bubla kupić, widzę że jest kilka ofert rozdzielacza producent ukraina ale nie wiem czy to coś warta? z góry dzięki za info

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Chyba wszystkie rozdzielacze są z ukrainy hydrosila, szału nie ma ale lepszy rydz niż rydzyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

widzę żem wszyscy zakładają rozdzielacze z Hydrosiły więc i ja taki założę może posłuży oryginał miałem 25 lat teraz mi już przepuszcza i nie trzyma więc nie opłaca się regenerować tylko wymienię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Mam hydrosile 3- sekcyjną od mtz zamontowaną we władku od 4 lat i nadal działa. Choć widać że jest niedokładnie zrobiony, taka tandeta ale co zrobić.

Można jeszcze coś takiego- http://allegro.pl/rozdzielacz-2-sekcyjny-badestnost-40l-wyprzedaz-i6845613965.html

A jak nie masz tura taki wystarczy-  http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-1-sekcyjny-40l-i7151309501.html

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Rurki na pewno nie pasują, najlepiej przerobić na węże, ja tak mam. Wydatek jest ale wygoda bo do rozbiórki skrzyni biegów nie trzeba odkręcać węży, wystarczy je przesunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Stasiu84
      Witam mam problem rok temu wymieniłem pompę pompa Nsz-10 do tej pory był spokój pompa cicho pracowała. W tym roku zaczęła gwizdać ,na dużych obrotach wręcz wyje  dodatkowo zaczyna pienić się olej w zbiorniku hydraulicznym, hydraulika nie ma żadnych wycieków olej wymieniany był niedawno wlany taki sam jak był superol cb40 jaka może być przyczyna tego ? wolę spytać zanim zacznę szukać przyczyny sam i rozbierać i sprawdzać  Pozdrawiam 
    • Przez Arasowsky
      Witam! Pomogliście mi już parę razy, więc i tym razem pewnie znajdziecie rozwiązanie mojego problemu. Mam w swoim T25 tura i z tą sekcją jest wszystko ok. Jak podniesie na maksimum to nawet wajha sama odbija do położenia neutralnego. Natomiast z podnośnikiem, czyli drugą sekcją jest taki problem, że od niedawna zauważyłem jak dojdzie podnośnik do samej góry to wyrzuca olej w okolicach pompy.  Ktoś przerabiał taki problem? Co może być tego powodem?
    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez arkadian12
      Witam
      Na OLX
      https://www.olx.pl/oferta/pompa-wtryskowa-international-ihc-case-steyr-mccromick-CID757-IDscaBz.html#e922f8c6a6;promoted
      znalazłem takie ogłoszenie. Potrzebuje do mojego case 956xl z91r pompę. Akurat mam nowszy model VE i do niej nie ma części zamiennych (głowicy) tylko na specjalne zamówienie w BOSCHu.  Ta z ogłoszenia jest do wcześniejszego numeru seryjnego typ VA. Widzę, że jest sporo osób oglądających czy ktoś już może kupił tą pompę, jak się sprawuje. Czy lepiej szukać używanej. Mojej nie da się zregenerować.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj