Think3r

Stawka godzinowa traktorzysty

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Think3r    1

Witajcie!

Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale w razie potrzeby proszę o przeniesienie.

Mam jechać jutro na 8 rano do rolnika, który ma 40 ha (Claasa i McCormicka, któryś z nich jest z turem).

Na jaką stawkę mam się z nim umówić, bo nie wiem ile płacicie kierowcom. Mam do niego ponad 40 km, a więc czy jest sens do niego jechać?

Posiadam prawo jazdy na ciągnik. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Think3r    1

Powiedział mi, że jak przyjadę to porozmawiamy i podziałamy... Ten jeden raz mogę się przejechać, jeśli nie spodoba mi się podczas rozmowy to pojadę stamtąd, skąd przyjechalem. Myślę, że poniżej 12 zł nie będę chciał zejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Znajomy pracuje u rolnika jako kierowca (traktorzysta) dostał ofertę 15zł/h i całodzienne wyżywienie i noclegi w gospodarstwie 200 ha, dodatkowo ma jeżdzić opryskiwaczem samojezdnym i w żniwa kombajnem ale czy też kombajnem w tej samej cenie to nie wiem bo nie dopytywałem, zawoziłem go do tego gospodarstwa i z tego co wiem dwóch kierowców już tam pracowało jak byłem to byli zatrudnieni wcześniej nie pytałem ich za jaką stawkę pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Zależy na jakich warunkach, tzn. czy na jakąś umowę, czy zwyczajnie "na czarno"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

W dużym gospodarstwie koło mnie dostają do 3tys zł/msc - nowe/paroletnie ciągniki i kombajny, godzinowo robia tyle ile jest potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hmm , stawka godzinowa , no ważne . Ale Ja zapytam - jakie masz doświadczenie w kierowaniu i obsłudze traktora z maszynami ? Bo Moim zdaniem to tez dość ważne przy określeniu stawki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Hmm , stawka godzinowa , no ważne . Ale Ja zapytam - jakie masz doświadczenie w kierowaniu i obsłudze traktora z maszynami ? Bo Moim zdaniem to tez dość ważne przy określeniu stawki .

 

Zgadzam się.

U mnie pracuje ponad 20 os. i mają stawkę godzinową 14 zł + wyżywienie.

Ci na hodowli mają więcej. Zatrudnieni cały rok.

W lato to wiadomo że roboty pełno a w zimę na umowie z gminami czyszczone są rowy z gałęzi i zrębki są składowane do opalania suszarni. 

Nie nudzą się. 

 

PS. Pijaki że szkoda gadać ale szkód jeszcze nie narobili więc ich trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belicoff    5

Walcz nawet o 15zł/h. Jeżeli znasz się na tym co robisz to zawsze staraj się o więcej. Wiadomo że jeśli zależy Ci chociaż na tych 12zł/h to łatwiej będzie to wynegocjować gdy zaproponujesz 15 :) W moich okolicach z tego co się orientuję stawki zaczynają się właśnie w granicach 15zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Stawka za każdą pracę obecnie jest mocno uzależniona od rejonu kraju. Koło Wrocławia magazyny za prace daja minimum 15zl brutto ale juz ikea 20zł brutto. I generalnie ludzi nie ma do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Think3r    1

Jestem właśnie po robocie. Ta jazda traktorem to na razie nic innego, jak przygotowanie i zadawanie paszy ok. 100 sztukom, 10 krów i reszta jałówki. Latałem z łopatą i widłami... Na razie nie robi w polu, tylko jak coś w przyszłym tygodniu. Na początku jak zacząłem do niego mówić o stawce, to powiedział, że na początek płaci 10 zł/h, a ja od razu wygadałem, że poniżej 12 zł nie zejdę. Zapłacił mi te 12 zł i pytał się czy przyjdę w środę. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

12zł/h pracując 6 dni w tyg po 10h masz prawie 3tysie miesięcznie to chyba nie najgorzej myślę że jeśli gość będzie z cb zadowolony to na okres żniw gdzie pracy bedzie dużo więcej i po 12-15 godzin to możesz ponegocjować i te 14-15zł dostać.

 

PS: też szukam pracy w jakimś dużym/zechanizowanym gospodarstwie od czerwca z zakwaterowaniem, jeśli ktoś ma jakieś info to proszę o podesłanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

większe gospodarstwa u mnie tj.ok. 300 ha i wiecej płacą ludziom od 15 do nawet 20 na rękę za godzinę.nadgodziny +50 % a niedziela+100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    836

40ha to już widzę tą robote. Dziś przyjdź, a jutro nie przychodź bo nie ma roboty... Tak to będzie wyglądało... U mnie jest 250ha i kiedy jest robota np żniwa, siewy to 3 ludzi robi, a jak nie ma to 2 ludzi jest na umowe zatrudnione i to im się szuka roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Think3r    1

Zależy na jakich warunkach, tzn. czy na jakąś umowę, czy zwyczajnie "na czarno"...

Tak, na czarno. O umowę na razie nie pytałem, ale nie przeszkadza mi to i traktuje ją jako pracę dorywczą. Na razie próbuję swoich sił i chcę wyczuć o co chodzi w przypadku tej działalności.

Hmm , stawka godzinowa , no ważne . Ale Ja zapytam - jakie masz doświadczenie w kierowaniu i obsłudze traktora z maszynami ? Bo Moim zdaniem to tez dość ważne przy określeniu stawki .

Kiedy jeszcze chodziłem do szkoły podstawowej, to miałem okazję podjeżdżać C-330M po kostki. Ogólnie pchałem się zawsze do ciągnika, bez względu na to co miałem nim robić, w jakich warunkach - ale jeździć. Zdarzyło mi się pojechać owijać bele u znajomego, a miałem 39 stopni gorączki - ojciec zapytał się czy chcę, ale ja oczywiście nie odmówiłem, bo chciałem. Robiłem na 26 ha gospodarstwie rodziców wszystko, na co mi pozwolili. Sterowałem TUR-em: załadunek bel na przyczepę, obornika, wapna, ziemi - betonu też się zdarzyło. Ogólnie uważam, że największe doświadczenie mam jako operator owijarki bel (może dla niektórych owinięcie kilku tysięcy bel to niewiele, ale dla mnie wystarczająco aby dobrze się tego wyuczyć). Czynności, które robiłem samodzielnie ciągnikiem: bronowanie, nawożenie nawozami organicznymi i sztucznymi (nawozy, obornik, gnojowica, gnojówka), siew trawy, wałowanie, transport bel/dużych kostek czy drewna, koszenie trawy kosiarką dyskową, zgrabianie zgrabiarką gwiazdową (też przewracanie) i karuzelową, talerzowanie, glebogryzarkowanie. Również orałem i belowałem na tyle, że nie nazwałbym tego żadnym doswiadczeniem (dosłownie raz i kilka razy). Nie wiem, czy wypisałem wszystko co robiłem, ale tyle ile pamiętałem.

Ogólnie raczej nie uważam się za jakiegoś znachora, ale tutaj masz jakiś podgląd na to, co już robiłem.

12zł/h pracując 6 dni w tyg po 10h masz prawie 3tysie miesięcznie to chyba nie najgorzej myślę że jeśli gość będzie z cb zadowolony to na okres żniw gdzie pracy bedzie dużo więcej i po 12-15 godzin to możesz ponegocjować i te 14-15zł dostać.

 

PS: też szukam pracy w jakimś dużym/zechanizowanym gospodarstwie od czerwca z zakwaterowaniem, jeśli ktoś ma jakieś info to proszę o podesłanie

Na razie poprosił mnie, żebym przychodził raz na dwa dni, a jak już będą mieli więcej pracy, np. w polu - wtedy będę mógł robić codziennie. Na zysk teraz się nie nastawiam, bo mam tam 42 km i to nie jest mało - główny powód, czas i pieniądze.

Znam sporo osób, które poszukują. Jeśli jesteś zainteresowany, to napisz mi PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hurt1991    2

Temat przypomina mi taki polski film "Wino truskawkowe", w którym młody Stuhr grał traktorzystę :) i jak mówił o robocie za biurkiem to mówił: "fajna robota, nie kurzy się" :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45
Dnia 20.03.2017 o 14:50, BomV napisał:

12zł/h pracując 6 dni w tyg po 10h masz prawie 3tysie miesięcznie to chyba nie najgorzej myślę że jeśli gość będzie z cb zadowolony to na okres żniw gdzie pracy bedzie dużo więcej i po 12-15 godzin to możesz ponegocjować i te 14-15zł dostać.

 

PS: też szukam pracy w jakimś dużym/zechanizowanym gospodarstwie od czerwca z zakwaterowaniem, jeśli ktoś ma jakieś info to proszę o podesłanie

No nie .....

Tym tokiem rozumowania to można i za 8 pln za godzine robić ....

15 godz na dobe , siedem dni w tygodniu i sie nazbiera ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj