Polecane posty

Radan    28

Witam.

 

Czy ktoś ma w tym temacie coś konkretnego do powiedzenia?

Specjalizacja to bydło mięsne (charolaise i simental). Daję kukurydzę i sianokisonkę oraz śrutę jęczmień - owies ale mam zamiar zwiększyć stado a łąk więcej nie mam.

Jaka jest wydajność takiej kiszonki z pszenicy u was? Ile ton z ha? Jaka klasa ziemi? Odmiany?

Podziękował

 

PS. Pewnie to nie ta lokalizacja tematu ale wszędzie pełno a konkretów brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego GPS to badziewie. ogółem mało wartościowa pasza. szkoda robić. czy z zyta pszenicy czy jęczmienia. posiej coś mądrego na poplon albo gorzowska. lub kuku zwiększ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Ok. Plan jest taki.

Kukurydza 200 ha na kiszonkę + pszenica 200 ha na GPS. Po skoszeniu pszenicy na szybko poplon (myślę tu o futtertrio DSV - szybko rośnie) i w silos.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

zawsze jak jeździłem przez Belgię to tam praktycznie wszędzie robili GPS więc chyba coś w tym widzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mat22889
      Witam
       
      Nigdy nie miałem krów ani nie miałem styczności z karmieniem jałówek/krów przed wycieleniem
       
      Opasam byki i jałówki ale okazało się że jedna jałówka jest cielna. Do tej pory była karmiona normalnie jak na sprzedaż czyli kukurydza do oporu ,śruta(śruta rzepakowa, premiks, drożdże, kreda pastewna i sól) sianokiszonka i troszkę siana. Jak teraz ją karmić żeby poród był bez problemów? dzisiaj sprawdzona i jest jakoś 2tyg może 2miesiące przed porodem ze wskazaniem na ponad miesiąc przed. Zacieliła się "sama" więc ciężko określić kiedy to nastąpi. Jak teraz karmić? samą sianokiszonką i sianem? troszkę śruty(1kg dziennie?) i troszkę kuku? i co jej dokupić jakąś lizawkę ?
      dzięki za odpowiedź bo ja zielony prawie że jestem w tym temacie....
    • Przez OlekBondyra
      witam, na pastwisku, na którym pasiemy krowy są 3 krzaki bzu czarnego i większość liści została objedzona, czy ktoś wie dlaczego? Tak smakują im te liście czy może w tych liściach są jakieś witaminy, które brakują krowom?
    • Przez 17dawid92
      Witam. Mam pytanie odnośnie żywienie ile kg kiszonki z qq mogę dać na dzień jednemu bykowi??
      Byki maja 12 miesięcy i chciałbym się dowiedzieć mniej więcej ile można podać jednej sztuce.
      Z góry dzięki za odp.
    • Przez beQ
      Cześć wszystkim
      Jako iż nigdzie wcześniej nie mogłem znaleźć w internecie tematu i informacji na ten temat postanowiłem sam zrobić mały test. Dzisiaj zrobiłem malutką pryzmę (ok 200kg) posiekanych rozdrabniaczem bąk koleb brukselki. Ugniotłem ją traktorem, okryłem folią i przysypałem piachem. Sądząc po wyglądzie tej sieczki (dosyć sucha) jestem pełen nadziei, że to się pięknie zakisi i za rok kilka przyczep tak zakiszę.
       
      Jaką macie opinię na ten temat?
      A może ktoś tak robi?
      wiecie jakie wartości odżywcze ma taka sieczka ?
       
      Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
    • Przez Bartek9191
      Witam panowie. Chciałbym w tym roku zrobić kiszonkę z kukurydzy na obszarze 50 arów dla 5 sztuk bydła trochę mlecznego trochę mięsnego.Kiszonkę będę robić pierwszy raz. Jakieś rady? Co zrobić by były jak najmniejsze straty?Ile mniej więcej będzie mnie to kosztować skoro zasieje mi sąsiad a ja będę sam ciął jednorzędówką?Może wiecie też coś a nawożeniu? Jaka musi być klasa gleby?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj