Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drewniana stodoła na obore

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemson21

przemson21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 16:05

Drewniana stodoła na obore Witam.
Otóż tak moja stodoła (drewniana) ma 5 klepisk i 3 z nich chcę przerobić na obore uwięziową (na 1 i 3 stałyby krowy pyskami do siebie i na 2 byłby korytarz paszowy). Czy drewno by to wytrzymało? Chcę jeszcze docieplić w środku styropianem i płytą OSB lub pustakami. Czy przy takim dociepleniu woda by nie zamarzała ?
Z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Drewniana stodoła na obore Dzisiaj, 19:56
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2330 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 20:04

Drewniana stodoła na obore

ja takie coś użytkuje ;)

ojciec zrobił w stodole oborę w dwóch etapach najpier(po 4 latach za ciasno było)

Najpierw 6pierwsza część obory masywnie kopali fundamenty od środka i ścianki pustaki żużlobetonowe chyba 24 obok belek a na belkach też to razem ściana ma 40 cm

Drugie klepisko poszło taniej zrobiony coś a"la mur pruski , nic nie kombinowane tylko suporeks 14 murowany na belki

ogólnie teraz całość ma 12x 12 (ściana pośrodku wyburzona) na 2 klepiskach, do sufitu 3 metry chyba

stoi tam 22 krowy i 4 klatki na małe cielaki i w zimę jest za gorąco nie mam komina wentylacyjnego , drzwi uchylam jak duże mrozy to zamkniete szczelnie i woda nawet nie myśli o zamarznięciu za to te cieńsze ściany z supereksa przemarzają po czym czarnieją od grzyba ale i żużlobetonowe to samo (pewnie brak wentylacji)

Problem to zużlobeton gniją belki w nim, 20 lat już mineło , przy suporeksie nic się nie dzieje , no i pruchnieją belki w środku obory podporowe dachu- przez brak wentylacji

Od siebie zły trochę jestem na to rozwiązanie (a na strychu trzymam siano a raczej słomę) bo raz mam belki w samym środku koryta obsługa tylko taczką , oszczędności nie za duże bo masz tylko dach posadzki ściany na nowo a odpada ci jednak stodoła

Plus to tylko to że może bez pozwoleń przeróbka i niby taniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share przemson21

przemson21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 21:49

Drewniana stodoła na obore A mógłbyś mi przesłać kilka zdjęć na priv jak to masz zrobione ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2330 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 19:53