Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maliny rozstaw 3 x 1m plus truskawki w miedzyrzedziu? Czy to sie uda?

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Isa

Isa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 13:01

Witam,

Zamierzam zalozyc plantacje malin, na poczatek okolo 1 ha. Na jaka odmiene najlepiej sie zdecydowac? 

Czy uprawa malin + truskawek w miedzyrzedziu moze sie udac? Wiem, ze moze to bardzo naiwne pytanie , nie widzialam nigdzie czegos podobnego, wiec pewnie sie nie da. O uprawie kapusty slyszalam miedzy rzedami ale truskawka potrzebuje wiecej swiatla. Jesli chodzi o wode, to cala uprawa z systemem nawadniajacym. 

Gdyby truskawka byla wczesna a malina jesienna? .-) chociazyb w pierwszych dwoch latach, zanim maliny wyrosna? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maliny rozstaw 3 x 1m plus truskawki w miedzyrzedziu? Czy to sie uda? Dzisiaj, 11:18
  •  

#2 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 22:53

Maliny rozstaw 3 x 1m plus truskawki w miedzyrzedziu? Czy to sie uda? Pomysł jest kiepski, albo jedno albo drugie.

#3 Share Isa

Isa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 06:42

To co mozna posadzic w pierwszym roku w miedzyrzedziu? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Maliny rozstaw 3 x 1m plus truskawki w miedzyrzedziu? Czy to sie uda? Dzisiaj, 11:18
Tylko na agroFakt.pl:

Mamy zdrowe owoce zobacz »

•  

#4 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2280 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 22 marzec 2017 - 16:45

Coś co wcześnie zchodzi z pola. W zeszłym roku w nowo posadzonej polanie miałem czosnek ozimy, wykopałem na początku lipca. Tylko z opryskami jest trudno. Trzeba latać z plecakowym więc zabawa na niewielkim obszarze. Wcześniej kolega pisał o kapuście, też dobry pomysł ale wczesna, wczesne ziemniaki, sałata rzodkiewka, bób. Tak żeby do lipca zebrać żeby nie konkurowało z malinami i nie deptać przy zbiorze owoców

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Rubusik

Rubusik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 marzec 2017 - 11:26

Nie zawracałbym sobie raczej głowy uprawą między rzędzi. Lepiej zrobić gęściej maliny, choćby na rusztowaniach co 2,5 m(nie wiem jaki masz ciągnik), ale pod rozdrabniacz jest OK i opryskiwaczem wjedziesz. Ja bym tak zrobił teraz, a mam niestety co 4 m, bo wydawało mi się, że pod kombajn będą szły - ale to się raczej nie opłaca, chyba, że ze dwa ostatnie zbiory, gdy towaru mało a ludzie odpływają na jabłka. Tu ciekawy tekst: http://jagodnik.pl/22897/