arion650

Próba kręcona siewnika Unia famarol

Polecane posty

arion650    1

Witam.W związku z nadchodzącą wiosną a co za tym idzie siewami chciałbym się zapytać ile razy trzeba kręcić kołem w siewniku Unia Famarol 3m aby wyszła nam ilość zboża którą wysiewamy na 1 ar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Na jeden hektar przy szerokości siewnika 3m potrzeba 1894 obrotów koła lub jeśli kręcisz korbą 1761 obrotów. Gdy chcesz wiedzieć ile obrotów na 1 ar to dzielisz te obroty przez 100 i masz gotowy wynik, np. 1894:100=18,9. Podczas próby kręconej musisz też uwzględnić poślizg koła, bo nawet jak podczas próby idealnie ustawisz siewnik to w polu wysieje mniej.

Ilość obrotów koła podałem ci z instrukcji siewnika z Unii poznaniaka SO43/C2 2010r.

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion650    1

Dzięki.Przypomniało mi się że w zeszłym roku kręciłem 17,5 raza i wszystko się zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Też mam ten siewnik z 2007r 2,5 m i mam pytanie co było przyczyną ze podczas siania rzepaku na działkach gdzie było z górki w ogóle nie wysiał nasion a tam gdzie było równo i pod górkę wszystko było dobrze dodam ze nasion w skrzyni było dużo na próbie kręconej wszystko się zgadzało i siewnik był ustawiony w\g tabeli wysiewu .Na zbożu nie miałem tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damian1166
      Witam. Mam okazje za male pieniążki nabyć siewnik Tive hsv 3m. Czy ktoś z forumowiczów mógłby powiedziec mi coś o tym siewniku? Warto sie tym zainteresować? Dodam,ze jest on w cenie poznaniaka. Proszę o opinie
    • Przez bizonlukaszZ056
      Witam. Jak w temacie chciałbym poznać opinie o siewniku Fiona Apollo 3 metrowym gdyż planuję coś kupić i o amazone spotkałem dużo opinii a o fionie nie a mam niedaleko do kupna w dobrej cenie. Czekam na odp.
    • Przez kamil5421
      Witam posiadam do sprzedania bronę talerzową firmy Kverneland

      - Szer robocza 3 m 
      - regulacja głębokości
      - regulacja kątów pracy talerzy
      - zabezpieczenie resorowe 
      - średnica talerzy ok . 50 cm w bardzo dobrym stanie,
      - elementy czyszczące talerze w dobrym stanie 
      - możliwość przystosowania siewnika lub wału . 

      Więcej informacji proszę dzwonić
      10.500 Cena do negocjacji

    • Przez kamil5421
      Witam . Posiadam do sprzedania Siewnik zbożowy stegsted 3m 25 redlic , stan bardzo dobry, redlice nie wytarte , licznik hektarów, znaczniki , grabki zgarniające , Cena 7 000 zł go negocjacji Tel 503-459-794



    • Przez GBartek
      Witam. Posiadam 2 siewniki konne i chcialbym je ze soba polaczyc aby byl szerszy. 
      Jak sie za to zabrac? Jakies porady? 
      Nie interesuja mnie opinie w stylu : sprzedaj oba, kup poznaniaka.  Mam 2 siewniki i wolny czas, a w mojej okolicy poznaniaki chodzą po min. 1500zl, a duzo ziemi nie mam. 
      Szukalem osoby, ktora sie podejmie takiego zadania, ale nikt nie probuje. 
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj