Skocz do zawartości

Zdjęcie

ustawienie zaplonu pompy wtryskowej ursus 1014

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share XaWi

XaWi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 17 marzec 2017 - 23:10

witam odalem pompe wtryskowa ursus 1014 do regeneracji po powrocie nie moge ustawic zaplonu a nic wiecej oprocz pompy w tym czasie nie robilem  wydaje mi sie ze sprzegielko jest nie to lub cos w pompie jak ustawic teraz zaplon  .ciagnik odpale lecz po dodaniu gazu slabo reaguje na niskich obrotach na  gaz na wyzszych jest lepiej zbiera sie odrazu lecz gdy spuszcze do ok 500 i dodam gaz to trwa to pare sekund proszę o porady co mam robic gdyż ciągnik mam jeszcze nie dotarty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ustawienie zaplonu pompy wtryskowej ursus 1014 Dzisiaj, 06:04
  •  

#2 Share ursus1014ieco410

ursus1014ieco410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/matirolnik16

Napisany 18 marzec 2017 - 06:29

ustawienie zaplonu pompy wtryskowej ursus 1014 jest znak na pompie i silniki

#3 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 18 marzec 2017 - 07:39

nie ma znaku na pompie chyba że ktoś nabił.zakładasz pompę na silnik,podłączasz wszystkie przewody oprócz pierwszej sekcji pompy,odpowietrzasz układ,wkręcasz rurkę kapilarną na pierwszą sekcję,kręcisz wałem aż pojawi się paliwo w rurce,po prawej stronie silnika od strony koła zamach.w misie(obok wymiennika ciepła)masz wkręcany pręt ok.6mm.wykręć go i włóż w otwór i powoli kręć wałem aż pręt wskoczy w otwór w kole zamachowym. obserwuj kapilarę.musi pręcik wskoczyć w otwór i paliwo drgnąć w rurce jednocześnie.jeśli się nie zgrywa trza pompę poluzować i przyspieszyć lub opóznić wtrysk paliwa.

#4 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1637 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 08:40

ustawienie zaplonu pompy wtryskowej ursus 1014 może ci zebatke inną założył

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8474 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 08:57

Ustaw na kapilerę jak to nie pomoże to wyciągnij pompę i zawieś ją do tych niby ja regenerowali i niech zrobią ją porządnie.

#6 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 09:13

ustawienie zaplonu pompy wtryskowej ursus 1014 Czy ciągnik kopci na biało ?
Czy napewno dobrze trafiles w sprzegielko?

#7 Share XaWi

XaWi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 10:26

dzieki za podowiedz sprawdze na kole czy sie zgrywa lecz brakuje mi troche regulacji pompy do bloku bo jezeli ustawie pompe w polowie  to jak dogne ja do bloku to dziwnie pompa chodzi . czy to normalne ze z pompy slychac taki delikatny metaliczny dzwiek i jeszcze jedno pompiarz ustawil wtryski na 180 czy do nie za duzo twierdzi ze sie zuzyja i  bedzie mniej. czy ktoś wie jakie sprzegielko powinno być i ile jest rodzaji do tego typu pompy pompa motorpal

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 11:17

jak byś miał inne sprzęgło to był by problem z rozruchem.żadnych hałasów nie powinno być z pompy.a to że słabo wkręca się na obroty to pompiarz nie ustawił regulatora

#9 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 18 marzec 2017 - 16:14

Ustawiając sprzęgiełko kanałem na wpust do góry, szerokie wycięcie powinno być po 7 zębie czyli mniej więcej na godzinie 4:00.

Edytowany przez Grabcio, 18 marzec 2017 - 16:14.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8474 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 18:18

Pompa zawsze bedzie tarabanić to normalne,Wtryski na 180 to lepiej zawsze tak ustawiałem.

#11 Share XaWi

XaWi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 23:46

no wlasnie sprzegielko powinno miec siedem zebow a ja mam 7 i pol na 7 czy 6 i pol wogole nie idzie odpalic ciagnika a jak odpali to gasnie . to najlepiej wtrysk ustawic na kole zamachowym czy probowac inaczej . Pompe zawozilem pompiarzowi ze dwa  razy i za kazdym razem twierdzi ze jest wszystko dobrze powiedzialem ze nie wchodzi na obroty ze morze dawka mala to powiedzial ze zawsze tak ustawia i jak cos to zebym troszke podkrecil dawke paliwa co o tym sadzicie bo ciagnik nie kopci nic delikatie jak przegazuje ale robiona byla kompletna kapitalka osiowanie bloku wal planowanie bloku oraz glowicy tuleje itp.mam pytanie z czego zrobić kapilare żeby to doklanie ustawić macie jakiś pomysl a ha na kole zamachowym mam dwie dziury obok siebie i trzecia tak z 15 cm dalej do czego sluzy ta trzecia . rozumiem ze na pierwszej ma być wtrysk a na tej drugiej i trzeciej

Edytowany przez XaWi, 18 marzec 2017 - 23:50.

#12 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 19 marzec 2017 - 11:06

jeszcze jedno,w pompie wtrysk od strony sprzęgiełka jest zderzak(śruba) od listwy na 19klucz chyba.weż wykręć ją i zobacz czy pompiarz nie włożył do środka podkładki(nie powinno jej tam być)jak jest wywal złóż i zobacz jak odpali i jak się wkręca na obroty.miałem podobny przypadek.

#13 Share XaWi

XaWi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 17 kwiecień 2017 - 13:59

ustawienie zaplonu pompy wtryskowej ursus 1014 Witam uporlem się z zaplonem było zle sprzegielko zapłon ustawiony lecz na kole zamachowym się nie zgrywa. Pojawił się jeszcze jeden problem po regeneracji głowicy idzie mi kompresja przez szpilki dokręcania głowicy oraz spod sprężyn zaworów pojawiają się co jakiś czas bąbelki czy to normalne gdyż na rozgrzanym silniku słychać zawory sprawdzałem luzy i gdy ciągnik pochodzi trochę luzy się zmieniają dźwignienki zaworów są bardzo blisko popychaczy czy to może być przyczyną co z tym zrobić macie może jakiś pomysł

Edytowany przez XaWi, 17 kwiecień 2017 - 14:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share pawi

pawi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 23 sierpień 2017 - 01:37

kolego XaWi ,możesz napisać jak ustawiłeś ten zapłon bo mam podobny problem w u914,pompa zrobiona,sprawdzana przez dwóch majstrów,rozrząd ustawiony na znaki (wymienione koła na oryginalne bo na starych znaki były inaczej) wtrysk ustawiony książkowo a co nie chodzi odpowiednio to nie chodzi :(:(:(