Zaloguj się, aby obserwować  
Filipo

Valtra na 15 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Filipo    15

Witam...

chciałbym kupic ciągnik Valtra.

Tylko niewiem jaki?? mam 15 ha.

Doradzcie jaką Valtre wybrac podajcie zdjęcia oraz cenniki.

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Warto Ci kupować nowy ciągnik na 15 ha? I to jeszcze jeden z najdroższych na rynku :) Nie lepiej się rozglądać za używanymi?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz koniecznie Valtre to raczej seria A a konkretniej model A72 ma on 74 km. A tobie chyba nic mocniejszego nie potrzeba. Aha i przy czym ciągnik by miał jeszcze pracować. Czy masz jakąś hodowlę?


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja np: na 15ha nigdy bym nowego ciągnika nie kupił a jak już to taki z niższej półki ale skoro kolega chce nowy to tylko seria A,ten na allegro jest dobrze wyposażony ma EHR i półbiegi i cena moim zdaniem przystępna warty uwagi.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a po co łączyć te wątki?

powstanie wielki wątek jak z PROWem - zeby coś znaleźć trzeba przejrzeć kupę stron.

nie róbmy z tego PPR :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Poczekajmy aż @Filipo się wypowie do jakich prac ma być przeznaczony ten ciągnik i z jakimi maszynami ma współpracować :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

ciągnik miałby wykonywac głowne prace w gospodarstwie jak oranie uprawa siew itp.

A jak nie valtre to co ???

Moze pronar????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerdus12    0

nie wiem czy Ci sie opłaci kuowac najdrozszy ciagnik na rynku ?? ale to twoja decyzja Pozdrawiam


--------------www.Agrofoto.pl--------------------- :D ------------------ @gerdus12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proagro    0

Pod względem ceny i jakości to bardziej opłaci się w twoim przypadku kupić jakiegoś NH z serii TD albo jakiegoś używanego TL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Jeśli koniecznie ma byc NOWY (i nie Valtra) to rozejżyj sie za np: Pronarem , Zefirem YTO , Zetorem , New Hollandem serii T :)

Ciagniki warte uwagi choc (moze) gorzej wyposarzone alke napewno TAŃSZE :)

Kase ktora zaoszcedziłbys na zakupie mozna zainwestowac w maszyny :)

Taka jest moja rada

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Ja jeszcze cały czas sie zastanawiam na d kupnem..

bo narazie mam ursusa c-360 i c-330 no i niby to wystarcza.. Pozakładac nowe kabiny i ciągniki jak nowe co o tym sądzicie???

PS: wkoncu 15 ha to nie jest duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ty cos kręcisz.... :)

Najpierw VALTRA , potem inne a teraz myślisz nad remontem Ursusów .... coś straszny rozrzut masz :)

Co do tych 15 ha. : masz w planie powiekszenie gospodarstwa w najbliższym czasie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

nie narazie niemysle o kupnie ziemi.

Jedyne co to moge dostac cos w dzierżawie no ale jak juz no to i tak tylko z 1-2 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Ja jeszcze cały czas sie zastanawiam na d kupnem..

bo narazie mam ursusa c-360 i c-330 no i niby to wystarcza.. Pozakładac nowe kabiny i ciągniki jak nowe co o tym sądzicie???

PS: wkoncu 15 ha to nie jest duzo

 

Ja mam ponad 16 ha i 330 oraz 3512. na ten areał to w zupełności wystarcza. Jeszcze na usługach jeżdżę. Gdyby nie hodowla to sam 3512 by wystarczył. Ciapek to i tak głównie za ładowarkę robi :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Ja jeszcze cały czas sie zastanawiam na d kupnem..

bo narazie mam ursusa c-360 i c-330 no i niby to wystarcza.. Pozakładac nowe kabiny i ciągniki jak nowe co o tym sądzicie???

PS: wkoncu 15 ha to nie jest duzo

15 ha to nie jest bardzo dużo więc ta 360 i ciapek powinny wystarczyć. Chyba że masz ciężkie ziemie i te ciągniki są zniszczone to sprzedać 60 ciapka zostawić jako pomocniczy a na główny coś nowego. Ale valtry są drogie i lepiej rozważyć kupno innego tańszego. Na rynku jest wiele marek ciągników jest w czym wybierać a na 15 ha raczej nie warto kupować jednej z najdroższych marek. Takie jest moje zdanie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Jak masz lekkie ziemi to daj sobie spokoj :)

Jesli koniecznie chcesz wydac kase to kup sobie ziemie a potem mysl o ciagniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Chłopak młody, z czasem nauczy się rozsądnego myślenia. Trzeba naprawde bardzo wiele pracy włożyć w gospodarstwo aby funkcjonowało, a co dopiero aby je rozwinąć to praca nie starczy... trzeba mieć do tego głowę.

Valtre chce kupić... Marzyciel...

Ja marzę o używanej renówce, aby zamienić za zetorka, ale zetorek pod zastaw kredytu jest i ręce związane.

Kredyty trzeba najpierw pospłacać aby móc inwestować. A właścicielem gospodarstwa może będe za 2 lata.

Jak nie zapracuje się na kawałek chleba to nic się nie będzie miało.

 

Ale jeśli chcesz większy ciągnik na to gospodarstwo to radzę wymienić C-360 i kupić zetora 5245 7245 a najwyżej 7745

Przedni napęd w tych czasach to niezastąpiona rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Podobnie jak wyżej piszą koledzy- możesz kopić nówkę, ale coś z tańszej półki. Może Zetor. Mój wujek na (dokładnie teraz nie wiem) 17-18ha kupił nowego Zetora Proxime taką 60KM i spoko mu wystarcza :lol:. Ciągnik na pewno tańszy niż Valtra. A jeśli masz dodatkową kasę to możesz zawsze sobie doposażyć takiego Zetora- np. w rewers lub klimę :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

dokladnie tak jak mowia inni. nie kupuj nowego ciagnika na 15 ha, no chyba ze w dlugi chcesz wpasc no chyba ze masz duzy zysk na takim gospodarstwie. duzo ludzi na male gospodarstwa pokupowalo sobie nowe ciagniki takie jak np. zetor forterra 11441 albo chociaz proxa 8441 i w zamian zastawili inne maszyny wrazie by dlugow nie splacili i co?? pozabieraja maszyny i zostaniesz z samym ciagnikiem troche bez sensu. dokup jakies 10 ha i wtedy mozemy porozmawiac o nowym ciagniku. a jezeli myslisz ze sie teraz nie wyrobisz to wyobraz sobie ze moj sasiad obrabia 250 ha ursusem c 360 3p i zetorem 7341 i sie jakos wyrabia. to nic ze we pod koniec wrzesnia zniwa konczyl ale sie wyrobil... do zimy :lol: teraz dopiero kupuje duzy ciagnik. no ale to jest jednak 250 ha a nie 15 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj