witek

Jaki był Wasz pierwszy ciagnik w gospodarstwie?

Polecane posty

witek    2

u nas zaraz po II wojnie siwiatowej był c45 u nas znany jako sagan a gdzies w okolic 1960 pojawił sie zetor T25 (który nadal jest u nas ale nie pracuje i wymaga renowacji )


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie 74r C-330 ;) i do tej pory było 7


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie c-330 z 81 roku - nadal chodzi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

U mnie pierwszy był C-328 w roku 1965 i nadal pracuje u nas. Nigdy go nie sprzedamy, zostanie u nas z sentymentu i bedzie sobie odpoczywal na wysluzonej emeryturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

U mnie pierwszym ciągnikem było stare c-328 kupione z SKR-u na spólke z sąsiadem hehe , pamiętam jak tata mi opowiada ,że jak zaczoł nim zboże ptrzybronowywać to ludzie mu mówili ,że jak tak będzie robił to chleba nie będzie jadł bo po ujechaniu przez koła nic nie urośnie hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

u nas kilka lat po wojnie Mckormik Farmal była to maszyna napedzana nafta lub bezyna odziwo gdy ten ciagnik zakupil moj dziadek z PGR mial on okolo 12 lat i sprawowal sie dosc dobrze byl to pierwszy ciagnik w okolicy i trzeci w gminie na poczatku lat 60 tych zakupilismy ursusa c 45 oczywiscie z PGR i mielismy go do 81 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

u mnie pierwszym ciągnikiem byl c-330 z 1974 r- super maszyna, nie do zdarcia!!! wlasnie nie dawnio go sprzedalismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

SAM o mocy 7 koni chyba w latach 60

a jeżeli chodzi o fabryczne wynalazki to 33 od ok 80 r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Ursus c325 w 1963 roku dziadek kupil, na mojej ziemi to 7 ciagnikow robilo, u325, u355, u360, wladymirec, i dzisiejszy zestaw u330, u4512, i mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

u nas nasz poczciwy ciapuś roczknika nikt nie zna ale jest chyba jednym z pierwszych c330 i nie ma zamiaru umierac i nie umrze:)


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

poerwszym sprzętem był SAM z silnikiem andorii 12 KM, a później T 25, którego pozbyliśmy sie rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

c 355 w latach 70 potem sprzedany kupiona 360 i lata 90 zamiary kupna cos około 90 100 koni. ale dziadek likwidował gospodarke i cała gospodarka razem z maszynami przeszła na nas i mamy dwie gospodarki i 385 z 4011 przeszło do nas 385 daje rade spokojnie zrezygnowaliśmy z kupna wiekszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj