Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zawór stałociśnieniowy arag

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 17 marzec 2017 - 19:23

Witam, mam problem z ustawieniem stałego ciśnienia w opryskiwaczu tad-len z zaworem arag. W ubiegłym sezonie wszystko działało jak trzeba, teraz jak zamknę 4 sekcje to ciśnienie idzie w górę o 2 bary. Nie mogę go ustawić robię wszystko wg instrukcji i nic, kiedyś już to robiłem i było wszystko w porządku. Robię to tak: zawór bezpieczeństwa dokręcam na maksa potem odkręcam 4 obroty, zamykam wszystkie sekcje ustawiam ciśnienie na 3 bary, otwieram pierwszą sekcje od strony manometru, ciśnienie spada, zaworem od regulacji ciśnienia ustawiam ponownie na 3 bary, potem zamykam tą sekcje ciśnienie rośnie, obniżam go  zaworkiem do kompensacji ciśnienia do 3 bar i tu zaczyna się problem jak otworzę sekcję ponownie to ciśnienie jest jakieś 2,6 bara a nie 3. Drugi problem jest taki: mam ustawione ciśnienie   3 bary, ale jak zaczynam pryskać to gdzieś przez pierwsze 100m daje ciśnienie 4 bary potem dopiero schodzi  do  3 bar. Filtry wyczyściłem nic nie pomogło. Ma ktoś może jakiś pomysł co może być przyczyną? Szlag trafił zawór?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zawór stałociśnieniowy arag Dzisiaj, 05:35
  •  

#2 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 09:34

Zrób odwrotnie nie ustawiaj ciśnienia 3 na zamknietych sekcjach, tylko na otwartych i po kolei je zamykaj.

Jak już zamkniesz to NIE otwieraj.

Edytowany przez Kalka, 18 marzec 2017 - 09:35.

#3 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1433 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 10:30

Dokładnie jak kolega wyżej

W mojej instukcji jest to tak:

- zakręcić żółte pokrętło i pokrętła kompensacji, a zawory sekcji muszą być otwarte, dźwignia główna odcinająca skierowana do dołu, obroty ciągnika na takie na których będzie pracował podczas oprysku

- pokrętłem zielonym ustawić ciśnienie 10bar

- następnie żółtym ustawić ciśnienie wymagane do oprysku (np. 3bar)

- zamknąć jedną sekcje i ustawić pokrętłem kompensacji ustalone ciśnienie (np. 3bar) i tak kolejno

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 18 marzec 2017 - 13:52

Robiłem tak jak piszecie i było tak samo. Da rade ustawić trzy sekcje, potem już brakuje mi regulacji w zaworze od ciśnienia, a to dlatego że te zaworki od kompensacji muszę wykręcać prawie na maxa, kiedyś zrobiłem niecały obrót  i było dobrze. Ciśnienie na zaworze bezpieczeństwa ustawiałem na 8 bar.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 22 marzec 2017 - 16:02

Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł co może być przyczyną? W pompie wymieniłem zaworki i przepony nic nie pomogło, rozebrałem te zaworki kompensacyjne  przy sekcjach wszystko całe w tadlenie twierdzili ze woda mogła je porosadzać. Zawór o regulacji ciśnienia też rozebrałem niby wszystko tam działa sprężynka jest jak kręcę to się wsuwa i wysuwa, w zaworze bezpieczeństwa guma też cała. Nie mam juz pomyslow co może być przyczyną, wymienić ten zawór od regulacji ciśnienia?

Dodaj odpowiedź