Skocz do zawartości

Zdjęcie

Soja między rzędami kukurydzy

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adam1996

adam1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 marzec 2017 - 09:36

Znalazłem ostatnio ciekawy temat o uprawie soi na kiszonkę między rzędami kukurydzy nie będę robił reklamy nikomu więc sam opisze mniej więcej o co chodzi a mianowicie: soje miałoby się wsiewać między rzędy kukurydzy kiedy ta ma 10cm co spowoduje że soja nie zdąży dojrzeć i łatwiej będzie ją zakisić oraz będzie miała mniej substancji antyżywieniowych. Plusem takiego działania ma być mniejsza ilość chwastów oraz bardziej wartościowa kiszonka. Pytałem w ODR niestety nikt na ten temat nic nie wiem dowiedziałem się tylko że soi nie ekstrudowanej nie powinno się podawać bydłu bo zawiera zbyt wiele tłuszczu który "zalepia powoduje gorsze przyswajanie paszy" ale to jeśli chodzi o soje suchą na temat zielonej nic nie wiedzą.Załatwiłem już darmową próbkę soi i teraz się zastanawiam czy ją siać czy nie. Czy ktoś próbował już takich nowości ? Macie na ten temat jakieś opinie ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Soja między rzędami kukurydzy Dzisiaj, 04:26
  •  

#2 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 17 marzec 2017 - 12:01

Próba nie strzelba, ale  z doswiadczenia wiem, że soja po wzejsciu stoi w miejscu miesiąc czasu. Pytanie czy w tym czasie kukurydza jej nie zagłuszy? Soja lubi swiatło i źle reaguje na gęsty siew, a co dopiero kukurydzę obok.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#3 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3964 postów

Napisany 17 marzec 2017 - 19:01

Zasiej będzie wiadomo co i jak. Może akurat mokry rok będzie i się w miarę uda.

Co do stania soi w miejscu, potwierdzam. Miałem soję dwa razy rok po roku. Jeden mokry drugi susza i w obu przypadkach było tak jak kolega maestro mówi.

Ale tobie chodzi o kukurydzę kiszonkową. Że później kęmperem to wszystko wysiekać? Jak mokry rok to przecież w kukurydzy rośnie ziele więc i soja powinna.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1627 postów

Napisany 17 marzec 2017 - 19:45

Ciekawe czym to opryskasz od chwastów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share adam1996

adam1996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 marzec 2017 - 19:53

planuje opryskac przed posianiem soi 

#6 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 21 marzec 2017 - 09:27

Pytanie jak soja zareaguje na siew w glebę po wykonaniu tego zabiegu, czy pozostałosci nie zaszkodzą młodym siewkom, bo starą soję to nawet glifosat nie bierze tak jak np perzu.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Reniek

Reniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 lipiec 2017 - 22:34

Soja między rzędami kukurydzy Witajcie,jestem z krańca północnego wschodu Polski.Postanowilem posiac kukurydze z soją mimo najsurowszych chlodow w kraju. Kukurydza odmiany kws eko i ricardinio zostaly wysiane 12 maja w ilosci 82 tys nasion i w tym samym dniu zostala wysiana soja z agroyoumis odmiana atlanta z duzym fao w ilosci 170 tys tyle ile siewnik zdola wysiac tym samym siewnikiem gaspardo .Opryskano afalonem doglebowo na wilgotnej glebie i rośnie super, jedno i drugie. Jesienią proby bedą.20170724_133139.jpg