PSOR

Kupujesz środki ochrony roślin? Sprawdź, czy podejmujesz mądre decyzje!

Polecane posty

PSOR    1

Kupujesz właśnie środki ochrony roślin na nowy sezon? Planujesz i kalkulujesz, żeby Twoja tegoroczna produkcja przyniosła zdrowe plony wysokiej jakości? Sprawdź, czy podejmujesz mądre decyzje!

W Polsce coraz częściej dostępne są promocyjne oferty m.in. pestycydów z zagranicy, często sprzedawanych na aukcjach internetowych. Kuszą niską ceną – to prawda. Ale czy wiesz ile ryzykujesz stosując nielegalne środki ochrony roślin? Obejrzyj film pokazujący skutki stosowania podrobionych środków ochrony roślin!



Aby mieć pewność, że kupujesz oryginalne, sprawdzone i zarejestrowane w Polsce środki ochrony roślin, pamiętaj, że dostępne są one w punktach sprzedaży zarejestrowanych przez PIORIN. Środków ochrony roślin nie można kupować:
  • na forach internetowych czy aukcjach, gdzie są proponowane środki w bardzo atrakcyjnej cenie, bez faktury VAT,
  • z zagranicy,
  • na bazarach,
  • na targowiskach.

Kupując oryginalne środki ochrony roślin zyskujesz wiele razy: Twoje plony, zdrowie i środowisko są bezpieczne, a odbiorcy mają pewność najwyższej jakości produktów.

Po więcej informacji wejdź na www.bezpiecznauprawa.org 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Polifoskę w ubiegłym roku rolnicy też kupowali w zarejestrowanych punktach zaopatrzenia rolnictwa.. i co wyszło ? lewe gówno wyszło! Sprawa przycichła, może nawet już została umorzona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSOR    1

Polifoskę w ubiegłym roku rolnicy też kupowali w zarejestrowanych punktach zaopatrzenia rolnictwa.. i co wyszło ? lewe gówno wyszło! Sprawa przycichła, może nawet już została umorzona...

 

Fałszerze, o których Pan pisze, zostali aresztowani: https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/areszty-dla-handlarzy-podrobkami-polifoski/

 

Właśnie ze względu na takie ryzyko oszustwa, bardzo ważne jest dokładne sprawdzanie opakowań - producenci oryginalnych środków ochrony roślin wprowadzają szereg zabezpieczeń przed fałszerzami. Więcej można przeczytać tu: http://bezpiecznauprawa.org/#oryginal-czy-podrobka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Pełna zgoda, że producenci oryginalnych produktów się zabezpieczają, ale znając życie nasi rodacy są swietnymi fajszerzami, (nawet dolary zrobili dokładniejsze niż oryginały i dlatego wpadli) ale w takim wypadku zwykły zjadacz chleba nie odróżni oryginalnego worka od podróbki nie mając oryginału pod ręką... A co do srodków to nie spotkałem się z podróbkami w sklepach, jak ktos kupuje na allegro albo z handlu obwoźnego bo mają 10 zł taniej to niech się nie dziwi, że może spalić wszystko jak glifosat.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z allegro bym nie brał nigdy, pełno tam środków. Ciekawe ile jest jeszcze tej lewej polifoski, fałszerze złapani, towar zatrzymany ale ile w obrocie jest do dzisiaj to nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez newagro
      Ostatnio głośno zrobiło się na temat Integrowanej ochrony roślin (IOR). Mam tu na myśli to, że jedynie mówi się o tym że rolnik będzie miał więcej obowiązków w postaci prowadzenia papierkowej pracy, prowadzenia obserwacji polowych oraz dostosowywanie zabiegów ochrony roślin do sytuacji jak występuje w jego uprawach. Głosy ostatnich tygodni osób, które w większym lub mniejszym stopniu odpowiadają w Polsce za wprowadzenie IOR również mają obowiązek dać rolnikom sprawne narzędzia w postaci metodyk uprawy i ochrony do każdej uprawianej rośliny, co jak wiadomo idzie bardzo ospale. Miejmy nadzieje, że stanie się to dość szybko i będzie jasne jakie konkretnie wymogi nakłada IOR na konkretną roślinę.
      Należało by zaznaczyć, że owe wymogi zawarte w rozporządzeniu PE 1107/2009 jak i ustawy o środkach ochrony roślin nie są niczym nowym, gdyż podobne zasady ujęte są w dobrej praktyce rolniczej, która znana jest rolnikom.
       
      Wracając jednak do sedna sprawy chciałbym dołączyć jeszcze jedno narzędzie, które jak myślę bardzo ułatwi poruszanie się po dość obszernym, skomplikowanym i dynamicznie się zmieniającym rynku środków ochrony roślin. Obecnie zarejestrowanych jest ok 1150 środków (w VIII 2012 było ich ok 900), oczywiście spora część została wycofana i zastąpiona nowymi.
       
      Narzędziem tym będzie w początkowym etapie wyszukiwarka aktualnie zarejestrowanych środków ochrony roślin.
       
       
       
      W związku z tym, że prace są już na etapie przygotowania funkcjonalności wyszukiwarki na stronie www zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań oraz dotychczasowych doświadczeń z tego typu projektami.
       
      Ankietę można wypełnić pod adresem: https://docs.google....8FpUEA/viewform
       
      O to kilka ogólnych założeń jakie przyświecają temu projektowi:
      - szeroko rozwinięta możliwość dokonywania zapytań, aby uzyskać jedynie trafne odpowiedzi w postaci konkretnych środków
      - przejrzystość, i intuicyjność w działaniu
      - częsta aktualizacja danych
      - dostęp do aktualnych etykiet stosowania
      - brak uzyskania wyników bez odpowiedzi (jeśli dany parametr nie będzie zbieżny w wcześniej wybranym (mi) będzie nie dostępny).
    • Przez Qba1
      Słyszeliście już o tym produkcie? easyFlow to system poboru płynnych środków ochrony roślin z małych pojemników lub kanistrów. Dopiero zaczyna pojawiać się w Polsce, na zachodzie już używany. Wygrał nagrodę na ostatniej Agritechnice w 2013r.
       
      http://youtu.be/XVLoLEsjc3M
    • Przez wojtek8244
      Witam.
       
      Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez PSOR
      Masz puste opakowania po środkach ochrony roślin? Oddaj je do sklepu!
       
      Czytasz ten tekst, więc zapewne jesteś użytkiem środków ochrony roślin i po przeprowadzonych opryskach zostają Ci puste opakowania. Wiesz, że nie należy ich wyrzucać razem z innymi śmieciami. Podpowiemy Ci, jak ich się legalnie pozbyć!
       
      W ramach Systemu Zbiórki Opakowań PSOR każdy rolnik może oddać opakowania do sklepów ze środkami ochrony roślin. Prowadzący takie sklepy mają ustawowy obowiązek odbioru odpadów opakowaniowych po tych środkach ochrony roślin, które na podstawie ustawy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi są uznawane za środki niebezpieczne.  
       
      Zanim jednak oddasz opakowania, pamiętaj, że:
       
      Opakowania po środkach ochrony roślin muszą zostać 3-krotnie wypłukane. W Punktach Odbioru przyjmowane są tylko czyste i suche opakowania.
       
       
      Trzykrotne płukanie opakowań jest niezwykle ważne z kilku powodów:
      Chronisz w ten sposób siebie, swoich bliskich oraz wszystkie osoby, które w procesie zbiórki będą miały kontakt z Twoimi opakowaniami. Nie marnujesz ani kropli środków ochrony roślin – popłuczyny z opakowania wlewasz do zbiornika z cieczą roboczą, wykorzystując maksymalnie wydane pieniądze. Dbasz o środowisko: zużywasz całą zawartość opakowania do wykonania oprysków, dzięki czemu masz pewność, że środki nie przedostaną się np. do wód gruntowych. Tak przygotowane opakowania możesz zwrócić do sklepu, w którym zakupiłeś środki lub też do każdego innego sklepu prowadzącego zbiórkę. Dzięki naszej wyszukiwarce możesz znaleźć Punkt Odbioru najbliżej Twojego gospodarstwa: www.systempsor.pl/punkty-odbioru.
       
      Sklepy prowadzące zbiórkę, mają obowiązek przyjąć puste opakowanie bezpłatnie, sprzedawcy nie mogą Cię też prosić o okazanie paragonu czy faktury. Jeżeli posiadasz większą ilość pustych opakowań lub zbierasz je wspólnie z kilkoma innymi gospodarstwami, możesz zadzwonić na infolinię PSOR i zamówić bezpośredni odbiór: 801 561 461 lub (58) 622 01 08.
       

       
      Szukasz więcej informacji? Odwiedź www.systempsor.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj