Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie można kupici cielaki mięsne

382 odpowiedzi na ten temat

#41 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 21:46

Gdzie można kupici cielaki mięsne bez obrazy, ale według mnie trzeba byc idiota, zeby kupowac cielaki za ok. 1500zl,za sztuke przez telefon, nie widząc ich na oczy. to pewne ze w takiej sytuacji handlarze beda probowali pozbyc sie najgorszych sztuk liczac na to, ze i tak ich nie odwieziecie spowrotem. cielęta w takich cenach powinny byc dokladnie obejrzane przez kupującego, zważone w jego obecności, a po dostarczeniu, w trakcie rozładunku powinien być obecny lekarz weterynarii, który dokładnie zbada cielaki
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gdzie można kupici cielaki mięsne Dzisiaj, 17:34
  •  

#42 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 19:43

Gdzie można kupici cielaki mięsne Zawsze na straconej pozycji jest ten,kto nie ma gdzie w okolicy kupic cielaka i jest zależny od pośrednika.Jeżeli ma możliwość dojazdu do takiego co handluje cielakami to wybierze sobie super sztuki.A jeżeli nie ,to takie sytuacje jak wyżej opisane będą się powtarzać przez nieuczciwość tychże pośredników.Można powiedzieć-to nie kupuj ,ale jak musisz bo stracisz przez to płynność finansową?To co?Bierzesz albo zwracasz niektóre sztuki i następnym razem kupujesz gdzie indziej.Wszystko byłoby w porządku, gdyby ci pośrednicy byli na tyle przyzwoitymi ludźmi,że w przypadku cielaka co do którego mamy jakieś wątpliwosci zastosowali obnizenie ceny,bo przecież im też zdarza się niedopatrzenie.Po uszach też powinni dostac rolnicy sprzedajacy cielaki,bo taki czerwoną polską albo hf pokryje simentalem i pisze w paszporcie SM i cena takiej sztuki juz jest wyższa a co z tego wyrosnie to już niech sie inni martwią.Miałam takie podrabiane simy i ten pierwszy był o 125kg lżejszy od prawdziwego sima rówieśnika a ten drugi to tylko z umaszczenia przypominał sima a z wyglądu typowy hf a ceny za nie to nie [piszę bo nasz kolega masiew spadłby tym razem ze stołka!

#43 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 19:58

Gdzie można kupici cielaki mięsne to dobrze ze siedze na fotelu :-)a tak na serio to rozumiem o co chodzi kolezance, ale kilka lat choduje opasy i wiem ze nie warto ufac handlarzom, ponieważ im zalezy tylko na tym zeby tanio kupic i drogo sprzedac.jesli maja okazje komus wcisnac kiepskie cielaki po korzystnych dla nich cenach, to nie zawachaja sie ani przez chwile. I nie chodzi mi o ta firme, ale wszystkich handlarzy. płynnosc finansowa jest wazna, ale nie za wszelka cene. ja mam do siedziby tej firmy ok 600km, ale gdy bede od nich kupowal cielaki, to pojade do nich i sam wszystkiego dopilnuje,zeby nie dac sie oszukac
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#44 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 04 grudzień 2011 - 10:31

Gdzie można kupici cielaki mięsne Najlepszą nauczka dla takich handlarzy jest poprostu nie kupowanie u nich towaru i ostrzeganie innych przed nimi.Ja handlarzom juz podziękowałam i kupuje cielaki bezposrednio w gospodarstwach.Fakt,że są to cielaki po mlecznych krowach,ale przy odrobinie szczęścia mozna dostać fajne sztuki.Rolnicy już teraz częściej kryja swoje krasule simentalami mlecznymi i montbeliardem,a te gorsze sztuki limuzynami.W tym roku kupiłam jałóweczki po simie i limuzynie za550 do 650 zlotych,za byczki po montbeliardzie gość chciał 700 złotych.Czyli za jednego "mięsnego" u handlarza mam dwa "po sąsiedzku",poza tym cielaki nie przechodzą stresu związanego z dalekim transportem,więc mam z głowy kaszel i biegunki.

#45 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 21:55

Gdzie można kupici cielaki mięsne masiew zapraszam do mnie i życzę powodzenia w poszukiwaniu chociażby mieszańca nie wspominam już o mięsnych, za to hf-ów jest mnóstwo jak wiadomo 2 dniowego hf trzeba poić mlekiem również na nie jest dobry zbyt, na rolników co mają 4ha w naszła moda na hodowle byków i zrobiło ich się bardzo dużo, mam do nich jakieś 400km wiec nieopłacało mi się jechać oczywiście zrobię to przy większej ilości
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#46 Share tomekrolniczy

tomekrolniczy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 23:18

Gdzie można kupici cielaki mięsne Wszystkim komentatorom i narzekającym hejterom radze po prostu wziąść sprawy w swoje ręce i kupić cielaki bezpośrednio od hodowców.Jeśli ktoś nie potrafi kupić bezpośrednio dwóch byczków od rolnika tylko jedzie po to do firmy to radzę się do miasta wynieść a nie rolnictwem się zajmować, to nazywa się niezaradność życiowa i bycie gamoniem a nie zły byczek
Ludzie nie piszcie takich bzdur !!!!
nierozgarnięty kolego byka se chowa na mięso!!!
a ty chyba chcesz dywan z nie go robić bo tak o tych kolorach piszesz.

kolego JPH2 gdzie ty mieszkasz w Dubaju?
że nie możesz cieląt kupić u siebie w okolicy!!!!
A może nikt cię nie lubi i nie chce ci ich sprzedać( bo nie masz płynności finansowe)
A może się boją ci sprzedać bo będziesz ich po uszach bił :)

Jeśli ktoś ma problemy z rentowną hodowlą byków zapraszam do siebie, z chęcią pokaże jak się to robi.

Edytowany przez tomekrolniczy, 08 grudzień 2011 - 23:54.

#47 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 08:40

Gdzie można kupici cielaki mięsne bo jak ma rolnikowi 800zł zapłacić za zwykłego cielaka to drogo a handlarzowi 1500 za czerwonego hfa który nie wiadomo kiedy był uczciwie napojony i stoi na nogach tylko dlatego że jest na antybiotykach to nie dużo bo to mięsny.:) proponuje znaleźć hodowcę krów namowić go do zacielania mlecznym simentalem i brać od niego wszystkie cielaki po 900 powiedzmy.:)

#48 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:14

Gdzie można kupici cielaki mięsne Oj chłopcy, chłoptasie w oderwaniu od rzeczywistości piszecie.Zapomnieliście ,że choć w jednej Polsce żyjemy to jest ona inna na wschodzie a inna na zachodzie-lekcje z geografii gospodarczej sie kłaniają!I co to za kąśliwe uwagi -w ogóle tego nie rozumiem,co za przyczyna! Czyżby awantura w rodzinie?Interes życia nie wypalił?Zamiast się wspierać ,doradzic, bo nie raz człowiek stoi na rozdrożu ,to znajdzie się .....co wszystkie rozumy pozjadał -tak mu się wydaje,bo do kategorii mądrych to on nie nalezy.Tłumaczę jeszcze raz jak dziecku co dopiero poznaje świat: w mojej gminie,a jest duża, tych co mają max 10krów jest 4 lub 5 i to hf.Cieląt nie sprzedają, trzymają dla siebie.SpOLdzielnia rolnicza ma same hf-cena 15zł netto-zapraszam tomek rolniczy do kupna-to będzie Twój interes życia :lol: A dla mnie będziesz królikiem doświadczalnym.Może uda ci się sprzedać hf w wieku 17-18 m-cy w wadze no ulituję się nad tobą -750kg ale stoi cały czas na uwięzi, dostaje siano, w lecie zielonkę i mieszankę zbożową W sąsiedniej gminie,20km od mojego miejsca zamieszkania sytuacja podobna.Rolników z krowami jak na lekarstwo.No i co na to mądrale?A poza tym jak kupujecie cielaki to bierzecie jak leci,nie wybieracie wcale?Cieszę się, że macie sprzyjające warunki do hodowli bydła na większą skalę,że macie pod nosem cielaki i nie musicie o nie zabiegać,ale mimo wszystko nie mogę jednej rzeczy zrozumieć skąd u was tyle zajadłości i chamstwa.Człowiek o wysokiej kulturze osobistej,czym nie możecie się pochwalic,z szacunkiem traktuje każdego człowieka i m.in. jego wypowiedzi.Jeżeli stwierdza, że coś jest nie tak ,to albo pomija milczenieniem albo tłumaczy bez obrażania.A co do umaszczenia cieląt- bo tomek żle rozumie i płacze ,że ktoś rozczula się nam kolorem -to jest ważne w przypadku krzyżowek,bo wiesz co z tego wyrośnie. Wiesz o co chodzi?Jak nie to poczytaj w genetyce o krzyżowaniu ras i genach recesywnych i dominujących.No i ekonomia się kłania odnosnie szydzenia z płynności finansowej.Naszła mnie teraz taka refleksja-Jak Wy się w tych szkołach teraz uczycie, chyba na lekcjach spaliście, żeby takie nonsensy pisać i nie jesteście na bieżąco z nowinkami rolniczymi a wybitnych znawców chowu bydła mamy sporo i my im, równiez i ty do pięt nie dorastamy.Prof,Traczykowski wyjaśniał przyczyny tak duzej zachorowalności cieląt na zap.górnych dróg oddechowych.M.in.przyczyną mogą być np. zabiegi wet w stadzie,przeprowadzenie cielęcia z jednej obory do drugiej w obrebie tego samego gospodarstwa,transport itp.Ale to są za bardzo poważne zagadnienia,nie na każdą głowę oczywiście, których nie mogą pojąć w zaden sposób niektóre osoby tu na forum,czego dały haniebny dowód w postaci prostackich komentarzy na poważne wypowiedzi innych kolegów na forum.

Tomekrolniczy toś sobie zrobił reklamę :lol: :lol: :lol:Jesteś z firmy ha ha wiem z jakiej ,jesteś handlarzem!!!! I cwaniakujesz tu na forum nie tylko w tym temacie Dlaczego nie udzielasz się na forum w temacie tobie poświęconym -cielęta z ...- gdzie zapędzono cię w kozi róg? Swego czasu dzwoniłam do was w sprawie cielaków i cwaniakim tonem rozmowy nie byłam zachwycona .

#49 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:29

Gdzie można kupici cielaki mięsne moja wypowiedź nie miała na celu nikogo obrazić tylko uświadomić wam że czasem nie trzeba szukać daleko żeby znaleźć coś dobrego sam większość byczków opasam a jak już coś sprzedaje to mam odbiorcę który nie marudzi przyjeżdża nie targuje się bierze wszystko czy to hf czy coś innego czy jałowka czy byczek..

#50 Share tomekrolniczy

tomekrolniczy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 20:22

Gdzie można kupici cielaki mięsne kolego lub koleżanko o pseudonimie JPH2
wolę mieć cwaniacki ton niż ośli lament.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 21:03

Gdzie można kupici cielaki mięsne „Kończ waść wstydu oszczędź”

#52 Share tomekrolniczy

tomekrolniczy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 01:30

Gdzie można kupici cielaki mięsne Kochani forumowicze
Nazywam się Przemysław Fijołek pochodzę z rodziny rolniczej i jestem współwłaścicielem firmy BYKPOL.
Z bydłem mam styczność od najmłodszych lat.
W 2001 roku ukończyłem studia na Akademii Rolniczo Technicznej w Olsztynie, i od tego to czasu nieprzerwanie zajmuje się obrotem i howem bydła. Firma najpierw nazywała się CDH obecnie nosi nazwę BYKPOL.
Na początku zajmowałem się głównie handlem zagranicznym bydła(export, import Holandia Niemcy Włochy Grecja)Oprócz tego zajmowałem się genetyką( tj nasieniem)
PO wejściu do UE w Polsce rozwinął się rynek cielęcy, więc się nim zajeliśmy.
W chwili obecnej posiadamy bazę exportową cieląt w raz z odchowalnią w miejscowości Małszewko obok Szczytna na Mazurach.
Przez te 10 lat nauczyłem się co nieco o hodowli,napisałem kilka prac i artykułów, zobaczyłem jak hoduje się bydło w Polsce a jak w innych krajach, poznałem wiele tajników tej branży .Miałem okazję ujrzeć najlepsze hodowle w USA Kanadzie oraz w większości krajów europejskich,
Śmiało mogę powiedzieć iż rozumiem tę branżę.
Obrót bydłem to moje życia, to moja praca.
Dlatego chciałbym przedstawić kilka podstawowych uwag (dla większości z was to banał, ale nie dla wszystkich) na temat handlu i podzielić się nimi z wami,
może moja wiedza będzie pomocna(naprowadzi kogoś na inny tor)
1 po pierwsze. Pamiętajmy iż mały cielak sprzedawany przez hodowcę to zawsze produkt uboczny jego pracy(jest to zło konieczne przy produkcji mleka
2 po drugie .Nikt o zdrowych zmysłach nie sprzedaje małych cieląt mięsnych( cielęta mięsne są sprzedawane po odsadzeniu od mamek w wadze około 300kg cena na ten rok to 9-13 zł netto/kg)
3 po trzecie , w związku z punktem 1 i 2 to co kupują hodowcy a sprzedają handlarze to nie są czyste cielaki mięsne( są to lepsze lub gorsze krzyżówki bardziej czyste lub mniej czyste, ewntualnie rasy dwu kierunkowe)
4 po czwarte - ważne!!! Byk kolorowy nie znaczy dobry, a czarno biały nie znaczy HF.
Tutaj chciałem przypomnieć o rasie NCB( nizinno czarno białej)która pod wieloma względami przewyższa zagraniczne rasy mięsne oraz krzyżówki
5 po piąte aby efektywnie sprzedać bydło rzeźne nalęży zapoznąć się z klasyfikacją poubojową EOROP i nia kierować się przy sprzedaży(bez tego ani rusz)
6 po szóste ceny cieląt w Polsce ustalają Włosi i holendrzy jako odbiorcy 70% naszego odchówku i my nie mamy tu nic do gadania( jaka jest cena w exporcie taka jest cena na rynku)przypominam iż euro to dziś rekordowe 4,6 zł
7 po siódme i dziś ostatnie- śmiejmy się z głupoty ale nie krytykujmy czyjejś pracy!!!

Edytowany przez tomekrolniczy, 12 grudzień 2011 - 01:36.

#53 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 12 grudzień 2011 - 12:35

Gdzie można kupici cielaki mięsne A ja za swojej strony dodałabym punkt ósmy dotyczący kultury wypowiedzi na forum.To,że masz wyższe wykształcenie i Bóg wie jakie doświadczenie, tym bardziej powinno Cię zobligować do powstrzymywania się od chamskich uwag.Również i ja mam wykształcenie w tym kierunku,pracuję przy zwierzakach 20 lat z okładem i tez nie jedno gospodarstwo widziałam,ale nigdy nie powiem,że wiem wszystko.Mało tego,często zdaję się na metody starych gospodarzy,takich co to ledwo podstawówkę skończyli i mam do nich szacunek.

#54 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 19:58

Gdzie można kupici cielaki mięsne Może i ja się przyłaczę do tematu otóż z tym kupowaniem cieląt po sąsiedzku to też nie jest tak słodko mieszkam w okolicy typowo mleczarskiej tak że cielaków jest sporo ale głównie hf jak trafi się jakiś kolor (podobny do mięsnego ) bo każdemu jak się ukluje jakiś odcień czerwieni to sprzedaje jak 100% limuze i cena jest podobna do tych cielaków od handlarzy z południa.Parę lat już hoduję opasy ,na początku kupowałem od chłopów ale doszłem do wniosku że spróbuję tych niby mięsnych z gór przyjechał jeden transport wmiarę ok potem drugi trochę gorzej no i se myślę w górach cielaki po 1700 to zacznę znowu od chłopów i po twóch tygodniach tourne po swojej okolicy zledwością znalazłem dwa cielaki z którymi muszę sie teraz pier..lić z mlekiem zaznacze że za jednego o wadze 49 kg (cały czerwony 100 % limuziak zapewniał gospodarz :lol: ;) :blink: ) zapłaciłem 900 zł czyli tyle samo na przeliczenie co za 100 kg SIMa i jeszcze muszę za krowę dwa miechy robić.Także teraz są takie ceny cieląt że czy z gór czerwone "prawie mięsne" czy od chłopa czerwone "prawie limuze" to na jedno wychodzi z tym że w górach można kupić jednorazowo 10,15 czy 20 sztuk a po chłopach nazbieranie 20 sztuk zajełoby pewnie ze trzy miechy.Pozdrowionka do pana z bykpola dzwoniłem do pana we wrześniu miał się pan odezwać i do tej pory cisza troszeczkę nie ładnie

#55 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 23:23

Gdzie można kupici cielaki mięsne tak tak pan z byk polu :) jak sie Pan odniesie do moich cytatow panskich wypowiedzi cos w rodzaju "kupilem cielaki z byk polu i jestem z nich bardzo zadowolony" nie chce mi sie szukac tych paskiach wypowiedzi dałem tylko zarys tego co Pan pisal :) :) :D :D :D

#56 Share tomekrolniczy

tomekrolniczy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 22:33

Gdzie można kupici cielaki mięsne tak arku reklamuje sam siebie
masz rację alę
to nie miała być autoreklama tylko cytat
a byłem wtedy początkującym użytkownikiem forum i wyszło jak bym pisał o sobie, a miałem zamiar odnieść się do czyjegoś cytatu.
Alę myślę że hejterom i komentatorom to nie robi różnicy, po prostu jadą po całośći.
Jeśli ktoś ma problem to proszę dzwonić na pewno razem go rozwiążemy.
Numer już podawałem kilka razy,

#57 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 15:44

Gdzie można kupici cielaki mięsne to były posty chyba pierwsze Pana na tym forum i jeszcze nikt nie wiedział o Pana działalosci handlowo-uslugowej czyli o byk polu :)

#58 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:14

Gdzie można kupici cielaki mięsne do tomek rolniczy to co napisałeś kilka postów wcześniej przeczy twoim ogłoszeniom w allegro napisałeś że nikt nie sprzedaje cieląt mięsnych bo chowa ich do 300 kg natomiast na allegro się ogłaszasz że masz cielęta mięsne limuze,szarolezy i simy i ich krzyżówki to w końcu gdzie jest prawda. Mam do was niedaleko będę potrzebował teraz 10 sztuk ale chyba sobie waszą firmę daruję po za tym jak ktoś ci zwrócił uwagę za cwaniacki ton to potencjalnego klijęta zmieszałeś z błotem po mojemu w dzisiejszych czasach jak się klijęta nie szanuje to to wcześniej czy później się odbija czkawką (sam prowadzę firmę więc wiem coś na ten temat)

#59 Share tomekrolniczy

tomekrolniczy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 23:27

Gdzie można kupici cielaki mięsne do tomparkiet
Ja szanuję ludzi, którzy szanują mnie i to co robię.
Lamusom mówię nie, takie mam prawo.
Chcesz kupić Byczki w innej firmie, proszę bardzo takie masz prawo.
Szanujesz swych klientów, respekt dla ciebie
Ja też swoich szanuję(uwierz przyjaźnie się nie z jednym)
ale olewam hejterów i internetowych zadymiarzy którzy zamiast zrobić coś pozytywnego smarują tyłek innym.
Niech wala gruchę przed red tubem a nie piszą bzdury!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co do czystości ras to poczytaj porozmawiaj z ludźmi
wtedy przyznasz mi rację.
jeśli faktycznie masz blisko na naszą bazę to zapraszam
Myślę że mogę pomóc w hodowli pokazać jak my to robimy
Zapraszam na piwko do Małszewka
tzrymaj się.

do Arka
zapewne masz Arku rację
trzymaj się cieplutko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share asiulka92

asiulka92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Zetor :D
    Rolnictwo, muzyka, film, taniec :D

Napisany 27 grudzień 2011 - 23:54

Gdzie można kupici cielaki mięsne Witam:) mam pytanko czy ktoś zna jakąś firme z bydłem może być HF nie mam nic przeciwko gdzie dobrze odpajają cielęta? Tylko proszę o prawdę a nie o wciskanie ściem że "moja" najlepsza dziękuje:)