szczygel18

Gdzie można kupici cielaki mięsne

Polecane posty

Kochani forumowicze

Nazywam się Przemysław Fijołek pochodzę z rodziny rolniczej i jestem współwłaścicielem firmy BYKPOL.

Z bydłem mam styczność od najmłodszych lat.

W 2001 roku ukończyłem studia na Akademii Rolniczo Technicznej w Olsztynie, i od tego to czasu nieprzerwanie zajmuje się obrotem i howem bydła. Firma najpierw nazywała się CDH obecnie nosi nazwę BYKPOL.

Na początku zajmowałem się głównie handlem zagranicznym bydła(export, import Holandia Niemcy Włochy Grecja)Oprócz tego zajmowałem się genetyką( tj nasieniem)

PO wejściu do UE w Polsce rozwinął się rynek cielęcy, więc się nim zajeliśmy.

W chwili obecnej posiadamy bazę exportową cieląt w raz z odchowalnią w miejscowości Małszewko obok Szczytna na Mazurach.

Przez te 10 lat nauczyłem się co nieco o hodowli,napisałem kilka prac i artykułów, zobaczyłem jak hoduje się bydło w Polsce a jak w innych krajach, poznałem wiele tajników tej branży .Miałem okazję ujrzeć najlepsze hodowle w USA Kanadzie oraz w większości krajów europejskich,

Śmiało mogę powiedzieć iż rozumiem tę branżę.

Obrót bydłem to moje życia, to moja praca.

Dlatego chciałbym przedstawić kilka podstawowych uwag (dla większości z was to banał, ale nie dla wszystkich) na temat handlu i podzielić się nimi z wami,

może moja wiedza będzie pomocna(naprowadzi kogoś na inny tor)

1 po pierwsze. Pamiętajmy iż mały cielak sprzedawany przez hodowcę to zawsze produkt uboczny jego pracy(jest to zło konieczne przy produkcji mleka

2 po drugie .Nikt o zdrowych zmysłach nie sprzedaje małych cieląt mięsnych( cielęta mięsne są sprzedawane po odsadzeniu od mamek w wadze około 300kg cena na ten rok to 9-13 zł netto/kg)

3 po trzecie , w związku z punktem 1 i 2 to co kupują hodowcy a sprzedają handlarze to nie są czyste cielaki mięsne( są to lepsze lub gorsze krzyżówki bardziej czyste lub mniej czyste, ewntualnie rasy dwu kierunkowe)

4 po czwarte - ważne!!! Byk kolorowy nie znaczy dobry, a czarno biały nie znaczy HF.

Tutaj chciałem przypomnieć o rasie NCB( nizinno czarno białej)która pod wieloma względami przewyższa zagraniczne rasy mięsne oraz krzyżówki

5 po piąte aby efektywnie sprzedać bydło rzeźne nalęży zapoznąć się z klasyfikacją poubojową EOROP i nia kierować się przy sprzedaży(bez tego ani rusz)

6 po szóste ceny cieląt w Polsce ustalają Włosi i holendrzy jako odbiorcy 70% naszego odchówku i my nie mamy tu nic do gadania( jaka jest cena w exporcie taka jest cena na rynku)przypominam iż euro to dziś rekordowe 4,6 zł

7 po siódme i dziś ostatnie- śmiejmy się z głupoty ale nie krytykujmy czyjejś pracy!!!

Edytowano przez tomekrolniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

A ja za swojej strony dodałabym punkt ósmy dotyczący kultury wypowiedzi na forum.To,że masz wyższe wykształcenie i Bóg wie jakie doświadczenie, tym bardziej powinno Cię zobligować do powstrzymywania się od chamskich uwag.Również i ja mam wykształcenie w tym kierunku,pracuję przy zwierzakach 20 lat z okładem i tez nie jedno gospodarstwo widziałam,ale nigdy nie powiem,że wiem wszystko.Mało tego,często zdaję się na metody starych gospodarzy,takich co to ledwo podstawówkę skończyli i mam do nich szacunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Może i ja się przyłaczę do tematu otóż z tym kupowaniem cieląt po sąsiedzku to też nie jest tak słodko mieszkam w okolicy typowo mleczarskiej tak że cielaków jest sporo ale głównie hf jak trafi się jakiś kolor (podobny do mięsnego ) bo każdemu jak się ukluje jakiś odcień czerwieni to sprzedaje jak 100% limuze i cena jest podobna do tych cielaków od handlarzy z południa.Parę lat już hoduję opasy ,na początku kupowałem od chłopów ale doszłem do wniosku że spróbuję tych niby mięsnych z gór przyjechał jeden transport wmiarę ok potem drugi trochę gorzej no i se myślę w górach cielaki po 1700 to zacznę znowu od chłopów i po twóch tygodniach tourne po swojej okolicy zledwością znalazłem dwa cielaki z którymi muszę sie teraz pier..lić z mlekiem zaznacze że za jednego o wadze 49 kg (cały czerwony 100 % limuziak zapewniał gospodarz :lol: ;) :blink: ) zapłaciłem 900 zł czyli tyle samo na przeliczenie co za 100 kg SIMa i jeszcze muszę za krowę dwa miechy robić.Także teraz są takie ceny cieląt że czy z gór czerwone "prawie mięsne" czy od chłopa czerwone "prawie limuze" to na jedno wychodzi z tym że w górach można kupić jednorazowo 10,15 czy 20 sztuk a po chłopach nazbieranie 20 sztuk zajełoby pewnie ze trzy miechy.Pozdrowionka do pana z bykpola dzwoniłem do pana we wrześniu miał się pan odezwać i do tej pory cisza troszeczkę nie ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

tak tak pan z byk polu :) jak sie Pan odniesie do moich cytatow panskich wypowiedzi cos w rodzaju "kupilem cielaki z byk polu i jestem z nich bardzo zadowolony" nie chce mi sie szukac tych paskiach wypowiedzi dałem tylko zarys tego co Pan pisal :) :) :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak arku reklamuje sam siebie

masz rację alę

to nie miała być autoreklama tylko cytat

a byłem wtedy początkującym użytkownikiem forum i wyszło jak bym pisał o sobie, a miałem zamiar odnieść się do czyjegoś cytatu.

Alę myślę że hejterom i komentatorom to nie robi różnicy, po prostu jadą po całośći.

Jeśli ktoś ma problem to proszę dzwonić na pewno razem go rozwiążemy.

Numer już podawałem kilka razy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

to były posty chyba pierwsze Pana na tym forum i jeszcze nikt nie wiedział o Pana działalosci handlowo-uslugowej czyli o byk polu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

do tomek rolniczy to co napisałeś kilka postów wcześniej przeczy twoim ogłoszeniom w allegro napisałeś że nikt nie sprzedaje cieląt mięsnych bo chowa ich do 300 kg natomiast na allegro się ogłaszasz że masz cielęta mięsne limuze,szarolezy i simy i ich krzyżówki to w końcu gdzie jest prawda. Mam do was niedaleko będę potrzebował teraz 10 sztuk ale chyba sobie waszą firmę daruję po za tym jak ktoś ci zwrócił uwagę za cwaniacki ton to potencjalnego klijęta zmieszałeś z błotem po mojemu w dzisiejszych czasach jak się klijęta nie szanuje to to wcześniej czy później się odbija czkawką (sam prowadzę firmę więc wiem coś na ten temat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do tomparkiet

Ja szanuję ludzi, którzy szanują mnie i to co robię.

Lamusom mówię nie, takie mam prawo.

Chcesz kupić Byczki w innej firmie, proszę bardzo takie masz prawo.

Szanujesz swych klientów, respekt dla ciebie

Ja też swoich szanuję(uwierz przyjaźnie się nie z jednym)

ale olewam hejterów i internetowych zadymiarzy którzy zamiast zrobić coś pozytywnego smarują tyłek innym.

Niech wala gruchę przed red tubem a nie piszą bzdury!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co do czystości ras to poczytaj porozmawiaj z ludźmi

wtedy przyznasz mi rację.

jeśli faktycznie masz blisko na naszą bazę to zapraszam

Myślę że mogę pomóc w hodowli pokazać jak my to robimy

Zapraszam na piwko do Małszewka

tzrymaj się.

 

do Arka

zapewne masz Arku rację

trzymaj się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka92    1

Witam:) mam pytanko czy ktoś zna jakąś firme z bydłem może być HF nie mam nic przeciwko gdzie dobrze odpajają cielęta? Tylko proszę o prawdę a nie o wciskanie ściem że "moja" najlepsza dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Panowie... mam takie pytanie ? jak można kupować Cielaki na odległość ? Bo ja chyba bym się nie odważył , wiadomo... handlarz handlarzowi nie równy ale większość patrzy tylko żeby wyjść na swoim interesie jak najlepiej . Osobiście nie mam takiego problemu ponieważ jestem z małopolski i do konkurencji @tomekrolniczy czyli pana Dobka mam parę kilometrów , jednak gdybym miał nawet 200 to pojechał bym sobie wybrać byczki ... Może kiedyś zawitam do @tomekrolniczy obejrzeć hodowlę :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

nie widze innej opcji jak jechac obejrzec spisac numer... kazdy kto handluje raczej ma transport i ci przywozi a za transport to raczej nie kasuja no chyba ze jakies male ilosci... przywiezie Ci sprawdasz czy to co wybrałes i gra gitara... ja tam nie odwazyłbym sie dac 1200 za cielaka ktorego nie widzialem bo wiadomo ze zdarzaja sie slabsze sztuki ktore nie schodza i potem ty takie dostajesz...

 

@aska najlepiej po wsiach szukaj bo hf przez firme kupywac moim zdaniem nie oplaca sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodecki    0

Bardzo ciekawa dyskusja ,u nas na Mazowszu z cielakami mięsnymy jest makabra. Dlatego moim zdaniem jeden drugiemu powinien pomóc między innymi od tego jest to forum. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka92    1

@Arek to bym musiała cały czas jeździć i szukać 14 sztuk HF żeby kupić w ciągu 2 miesięcy. Ja kupuje od firmy ale chciałabym zobaczyć jak wygląda z ceną i możliwością kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

poszukaj moze w lokalnych gazetach w ogloszeniach albo popytaj. a z firmami to najlepiej obdzwon kilka i popytaj o cene wszystkiego sie dowiesz z 1szej reki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś z was może z małopolski, okolice Krakowa? chciałbym wiedzieć gdzie można kupić jakiś byczki. Zawsze kupowałem od rolników ale ostatnio już za bardzo nie ma od kogo kupić i trzeba szukać gdzie indziej, także jakby ktoś był z tego województwa o będę wdzięczny za radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

ja bylem w pana tomka w zakowie tak przejazdem... ale niestety byl tylko pracownik i zostal jeden byczek(sprzedany) i jak za te pieniadze wygladal calkiem przyzwoicie taki bardzo zywy ze tak powiem,ladny simentalek:) napewno tam kiedys wstapie z przyczepka po kilka sztuk na probe, wiadomo kupic nie musze jak mi nie beda odpowiadac:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzzka21    0

Bardzo ciekawa dyskusja ,u nas na Mazowszu z cielakami mięsnymy jest makabra. Dlatego moim zdaniem jeden drugiemu powinien pomóc między innymi od tego jest to forum. Pozdrawiam.

 

Witam jestem rolnikiem z Mazowsza i też uważam że powinniśmy sobie pomagać nie jestem handlarzem le mogę przywieść byczki nie będą to 100procent mięsne ale mieszańce(kolorowe)tylko jakie ceny proponujecie za tygodniowe i 3tygodniowe?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Każdy chciałby zarobić :) No chyba że robi to z dobroci serca w co wątpię ;)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

panowie, wiadomo kazdy z nas za cene 1200zl chcialbym kupic pieknego cielaka. owszem zdarza sie takiego kupic u gospodarza. tak jest wspomnial przedstawiciel bykpolu, kolor to nie wszystko. sami skupujemy bydlo i wiem jak sie wybijaja. obecnie simental wychodzi niewiele lepiej niz dobry NCB. Czystej rasy w kraju nie kupimy, gdyz zaden szanujacy sie gospodarz nie sprzeda takiego byczka. sam tez hoduje bydlo i rowniez chcialbym miec jak najlepsze najpiekniejsze sztuki. nigdy nie mialem czystorasowego bydla bo takowego jak juz wczesniej wspomnialem po prostu nie idzie kupic, mialem mieszance i jestem z nich zadowolony. nawet dzisiaj bylem u jednej fimry ktora oferuje sprzedaz cielakow i bylo kilka "pieknych kolorow" ktore zachwalal sprzedajacy, ale osobiscie nie kupilbym bym zadnego z nich. co z tego ze ma leb simentala, jak nozka cieka, d*pa cieka i bardzo krotki. w tej samej wadze chodzily zwykle byczki czarno-biale ncb i od razu golym okiem bylo widac co jest wart. przeciez nikt nam nie kaze kupowac u handlarza. najlepiej kupic byczka od chlopa z obory wtedy nie ma zadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natluk    0

Czy ktoś ma kontakt do sprawdzonego źródła z którego mógłbym zakupić cielaki Limousine (100 - 150 kg) lub krzyżówki mięsne w woj. zachodniopomorskim ? Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

ja bylem w pana tomka w zakowie tak przejazdem... ale niestety byl tylko pracownik i zostal jeden byczek(sprzedany) i jak za te pieniadze wygladal calkiem przyzwoicie taki bardzo zywy ze tak powiem,ladny simentalek:) napewno tam kiedys wstapie z przyczepka po kilka sztuk na probe, wiadomo kupic nie musze jak mi nie beda odpowiadac:) pozdrawiam:)

 

ktory to zakow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
    • Przez danielhaker
      Temat stworzony w celu odgruzowania tematu "ceny bydła"  
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj