szczygel18

Gdzie można kupici cielaki mięsne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PeterG14    115

Tylko czasem nie posłuchajcie użytkownika @tomekrolniczy. Tutaj pisze że kupił z BYKPOLU piękne byczki, a w temacie o tej właśnie firmie napisał że jest jej właścicielem! Coś mi tu reklamą śmierdzi. Sami zobaczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

polecam firmą BYKPOL

www.bykpol.bo.pl

kupiłem w ich filii w Żakowie , i w przyzwoitych pieniążkach dostałem dobre ładne zdrowe mięsne cielaczki.

 

To zdecyduj się czy kupujesz czy sprzedajesz http://www.agrofoto.pl/forum/topic/43964-cielaki-z-bykpol-u/page__view__findpost__p__791101 i czy jesteś facetem jak podajesz imię i nazwisko czy kobietą jak podajesz w swoim profilu. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

kupóje ktos z was cieleta z firmy byczki.pl? jak to wyglada z jakościa tych cielat?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś namiary na handlarzy cielętami ras mięsnych i krzyżówkami z podlaskiego? Może być też południowe warmińsko-mazurskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

z kupnem cieląt ze strony byczki.pl jest różnie , chyba że sam tam jedziesz i sam wybierasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy wie ktoś, gdzie mogę kupić byczki mięsne lub mieszańce o wadze do 80kg, najlepiej z woj. łódzkiego, może ktoś ma takiego byczka z tego woj. na sprzedanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

kupiłem byczki z ekonatura www.byczki.pl płaciłem po 1600zł/szt. i na szczęście kupiłem tylko 2 jeden to simental, a drugi lm? nic bardziej błędnego to zwykła rasa czerwona na ok.20 byków jedna z nich to jałówka (pomyłka), byki miały mieć +/- 100-120kg niestety myślę że sim ma jakieś 60-70 a rp 80-90, myślę że tak jak ktoś wyżej pisał jak sobie wybierzesz to i może dobre szutki będziesz miał


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Massey1993-to ile właściwie kupiłeś tych cieląt 2 czy 20?Jeżeli 2 to miałeś farta,bo raczej to min 5szt sprzedaja.A ten twój simental to ma biały łeb i nogi?Tak pytam bo ja zamawiałam simentale i dostałam krzyżowki z czerwonymi hf,myślałam że zaszła jakaś pomyłka i dzwoniłam żeby sprawę wyjaśnic ,bo ostatecznie wyceniane były jako simentale-cena SM zawsze wyższa niż krzyżówki i dowiedziałam się że moje całe czerwone byczki tylko biała łata na pysku to simental-istna kpina,bo przeciez mogli powiedzieć że brakuje simentali i w zamian dadzą mi krzyżówki i sprawa zalatwiona,a nie ciemnotę wciskać.Cielaki w sumie ładne są ale za wysoko wycenione ale to tak jest jak sie na odległość załatwia.W zeszłym roku dostałam od nich Ladne cielaki i było wszystko okey,ale teraz to się nie popisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

małe sprostowanie te 2 jałówki były jednak zamówione, braliśmy w kilku ze znajomymi i ja wziąłem 2, też liczyłem na to że będą miesne bo za takie płaciłem: sim lub lm bo o rasie polskiej czerwonej nic nie jest wspomniane chyba liczyli na to że dam się nabrać bo rzeczywiście był ładny lecz teraz nie chce pić, boki już się prawie stykają muszę wezwać lekarza wiec mogę sobie doliczyć już 100zł do byka a ten sim to na pewno rasowy biała głowa i nogi ale przyznam od samego początku bardzo ładnie pije i je, nie polecam tej firmy ludzi robią w balona a grubą kase dostają za byki, na wiosne mam zamiar zamówić 10 byków ale już w innej firmie: kolega kupił tam ok.100 byków simental i wszystkie są takie jak powinny i masa ich to na pewno 100kg z tego co mówił na wadze nawet niektóre miały po 150kg są 2x większe od tego mojego nawet te najmniejsze


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

do massey 1993 jak możesz to daj namiary na tą drugą firmę ja też brałem od ekonatury pierwszy raz wszystko ok ale już za drugim razem płaciłem za byczki po 1480 i też mi się wydaję że nie miały tyle kg ile miały mieć o mięsności to już nie wspomnę normalna polska czerwona z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Handlarze cieląt z południa Polski robia ludzi równo w konia,bo za wszystko co ma biały łeb kasują jak za rasowego SIMa,ja tak dałam sie nabić w butelkę.Oni wszystko co czerwone cenia jak mięsne i przez to bazują na ludzkiej naiwności,liczą pieniążki(łatwo nabyte)a Ty łazisz do obory i szlag cię trafia jak "mięsny" byczek po dwóch latach wazy z biedą 600kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

bez obrazy, ale według mnie trzeba byc idiota, zeby kupowac cielaki za ok. 1500zl,za sztuke przez telefon, nie widząc ich na oczy. to pewne ze w takiej sytuacji handlarze beda probowali pozbyc sie najgorszych sztuk liczac na to, ze i tak ich nie odwieziecie spowrotem. cielęta w takich cenach powinny byc dokladnie obejrzane przez kupującego, zważone w jego obecności, a po dostarczeniu, w trakcie rozładunku powinien być obecny lekarz weterynarii, który dokładnie zbada cielaki


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Zawsze na straconej pozycji jest ten,kto nie ma gdzie w okolicy kupic cielaka i jest zależny od pośrednika.Jeżeli ma możliwość dojazdu do takiego co handluje cielakami to wybierze sobie super sztuki.A jeżeli nie ,to takie sytuacje jak wyżej opisane będą się powtarzać przez nieuczciwość tychże pośredników.Można powiedzieć-to nie kupuj ,ale jak musisz bo stracisz przez to płynność finansową?To co?Bierzesz albo zwracasz niektóre sztuki i następnym razem kupujesz gdzie indziej.Wszystko byłoby w porządku, gdyby ci pośrednicy byli na tyle przyzwoitymi ludźmi,że w przypadku cielaka co do którego mamy jakieś wątpliwosci zastosowali obnizenie ceny,bo przecież im też zdarza się niedopatrzenie.Po uszach też powinni dostac rolnicy sprzedajacy cielaki,bo taki czerwoną polską albo hf pokryje simentalem i pisze w paszporcie SM i cena takiej sztuki juz jest wyższa a co z tego wyrosnie to już niech sie inni martwią.Miałam takie podrabiane simy i ten pierwszy był o 125kg lżejszy od prawdziwego sima rówieśnika a ten drugi to tylko z umaszczenia przypominał sima a z wyglądu typowy hf a ceny za nie to nie [piszę bo nasz kolega masiew spadłby tym razem ze stołka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

to dobrze ze siedze na fotelu :-)a tak na serio to rozumiem o co chodzi kolezance, ale kilka lat choduje opasy i wiem ze nie warto ufac handlarzom, ponieważ im zalezy tylko na tym zeby tanio kupic i drogo sprzedac.jesli maja okazje komus wcisnac kiepskie cielaki po korzystnych dla nich cenach, to nie zawachaja sie ani przez chwile. I nie chodzi mi o ta firme, ale wszystkich handlarzy. płynnosc finansowa jest wazna, ale nie za wszelka cene. ja mam do siedziby tej firmy ok 600km, ale gdy bede od nich kupowal cielaki, to pojade do nich i sam wszystkiego dopilnuje,zeby nie dac sie oszukac


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Najlepszą nauczka dla takich handlarzy jest poprostu nie kupowanie u nich towaru i ostrzeganie innych przed nimi.Ja handlarzom juz podziękowałam i kupuje cielaki bezposrednio w gospodarstwach.Fakt,że są to cielaki po mlecznych krowach,ale przy odrobinie szczęścia mozna dostać fajne sztuki.Rolnicy już teraz częściej kryja swoje krasule simentalami mlecznymi i montbeliardem,a te gorsze sztuki limuzynami.W tym roku kupiłam jałóweczki po simie i limuzynie za550 do 650 zlotych,za byczki po montbeliardzie gość chciał 700 złotych.Czyli za jednego "mięsnego" u handlarza mam dwa "po sąsiedzku",poza tym cielaki nie przechodzą stresu związanego z dalekim transportem,więc mam z głowy kaszel i biegunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

masiew zapraszam do mnie i życzę powodzenia w poszukiwaniu chociażby mieszańca nie wspominam już o mięsnych, za to hf-ów jest mnóstwo jak wiadomo 2 dniowego hf trzeba poić mlekiem również na nie jest dobry zbyt, na rolników co mają 4ha w naszła moda na hodowle byków i zrobiło ich się bardzo dużo, mam do nich jakieś 400km wiec nieopłacało mi się jechać oczywiście zrobię to przy większej ilości


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim komentatorom i narzekającym hejterom radze po prostu wziąść sprawy w swoje ręce i kupić cielaki bezpośrednio od hodowców.Jeśli ktoś nie potrafi kupić bezpośrednio dwóch byczków od rolnika tylko jedzie po to do firmy to radzę się do miasta wynieść a nie rolnictwem się zajmować, to nazywa się niezaradność życiowa i bycie gamoniem a nie zły byczek

Ludzie nie piszcie takich bzdur !!!!

nierozgarnięty kolego byka se chowa na mięso!!!

a ty chyba chcesz dywan z nie go robić bo tak o tych kolorach piszesz.

 

kolego JPH2 gdzie ty mieszkasz w Dubaju?

że nie możesz cieląt kupić u siebie w okolicy!!!!

A może nikt cię nie lubi i nie chce ci ich sprzedać( bo nie masz płynności finansowe)

A może się boją ci sprzedać bo będziesz ich po uszach bił :)

 

Jeśli ktoś ma problemy z rentowną hodowlą byków zapraszam do siebie, z chęcią pokaże jak się to robi.

Edytowano przez tomekrolniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

bo jak ma rolnikowi 800zł zapłacić za zwykłego cielaka to drogo a handlarzowi 1500 za czerwonego hfa który nie wiadomo kiedy był uczciwie napojony i stoi na nogach tylko dlatego że jest na antybiotykach to nie dużo bo to mięsny.:) proponuje znaleźć hodowcę krów namowić go do zacielania mlecznym simentalem i brać od niego wszystkie cielaki po 900 powiedzmy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Oj chłopcy, chłoptasie w oderwaniu od rzeczywistości piszecie.Zapomnieliście ,że choć w jednej Polsce żyjemy to jest ona inna na wschodzie a inna na zachodzie-lekcje z geografii gospodarczej sie kłaniają!I co to za kąśliwe uwagi -w ogóle tego nie rozumiem,co za przyczyna! Czyżby awantura w rodzinie?Interes życia nie wypalił?Zamiast się wspierać ,doradzic, bo nie raz człowiek stoi na rozdrożu ,to znajdzie się .....co wszystkie rozumy pozjadał -tak mu się wydaje,bo do kategorii mądrych to on nie nalezy.Tłumaczę jeszcze raz jak dziecku co dopiero poznaje świat: w mojej gminie,a jest duża, tych co mają max 10krów jest 4 lub 5 i to hf.Cieląt nie sprzedają, trzymają dla siebie.SpOLdzielnia rolnicza ma same hf-cena 15zł netto-zapraszam tomek rolniczy do kupna-to będzie Twój interes życia :lol: A dla mnie będziesz królikiem doświadczalnym.Może uda ci się sprzedać hf w wieku 17-18 m-cy w wadze no ulituję się nad tobą -750kg ale stoi cały czas na uwięzi, dostaje siano, w lecie zielonkę i mieszankę zbożową W sąsiedniej gminie,20km od mojego miejsca zamieszkania sytuacja podobna.Rolników z krowami jak na lekarstwo.No i co na to mądrale?A poza tym jak kupujecie cielaki to bierzecie jak leci,nie wybieracie wcale?Cieszę się, że macie sprzyjające warunki do hodowli bydła na większą skalę,że macie pod nosem cielaki i nie musicie o nie zabiegać,ale mimo wszystko nie mogę jednej rzeczy zrozumieć skąd u was tyle zajadłości i chamstwa.Człowiek o wysokiej kulturze osobistej,czym nie możecie się pochwalic,z szacunkiem traktuje każdego człowieka i m.in. jego wypowiedzi.Jeżeli stwierdza, że coś jest nie tak ,to albo pomija milczenieniem albo tłumaczy bez obrażania.A co do umaszczenia cieląt- bo tomek żle rozumie i płacze ,że ktoś rozczula się nam kolorem -to jest ważne w przypadku krzyżowek,bo wiesz co z tego wyrośnie. Wiesz o co chodzi?Jak nie to poczytaj w genetyce o krzyżowaniu ras i genach recesywnych i dominujących.No i ekonomia się kłania odnosnie szydzenia z płynności finansowej.Naszła mnie teraz taka refleksja-Jak Wy się w tych szkołach teraz uczycie, chyba na lekcjach spaliście, żeby takie nonsensy pisać i nie jesteście na bieżąco z nowinkami rolniczymi a wybitnych znawców chowu bydła mamy sporo i my im, równiez i ty do pięt nie dorastamy.Prof,Traczykowski wyjaśniał przyczyny tak duzej zachorowalności cieląt na zap.górnych dróg oddechowych.M.in.przyczyną mogą być np. zabiegi wet w stadzie,przeprowadzenie cielęcia z jednej obory do drugiej w obrebie tego samego gospodarstwa,transport itp.Ale to są za bardzo poważne zagadnienia,nie na każdą głowę oczywiście, których nie mogą pojąć w zaden sposób niektóre osoby tu na forum,czego dały haniebny dowód w postaci prostackich komentarzy na poważne wypowiedzi innych kolegów na forum.

 

Tomekrolniczy toś sobie zrobił reklamę :lol: :lol: :lol:Jesteś z firmy ha ha wiem z jakiej ,jesteś handlarzem!!!! I cwaniakujesz tu na forum nie tylko w tym temacie Dlaczego nie udzielasz się na forum w temacie tobie poświęconym -cielęta z ...- gdzie zapędzono cię w kozi róg? Swego czasu dzwoniłam do was w sprawie cielaków i cwaniakim tonem rozmowy nie byłam zachwycona .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

moja wypowiedź nie miała na celu nikogo obrazić tylko uświadomić wam że czasem nie trzeba szukać daleko żeby znaleźć coś dobrego sam większość byczków opasam a jak już coś sprzedaje to mam odbiorcę który nie marudzi przyjeżdża nie targuje się bierze wszystko czy to hf czy coś innego czy jałowka czy byczek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
    • Przez danielhaker
      Temat stworzony w celu odgruzowania tematu "ceny bydła"  
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj