Krzys123

Ziemia, ile za ile? i jak?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
buchaj    0
Buchaj gdzie Ty mieszkasz człowieku u nas warszawka płaci za piach VI klasy po 17-20tysiaków i okiem nie mrugnie.

A Ty masz II po 8 tys. jak darmo

Więc już rozumiem. To "rolnicy" z Warszawy tak zawyżają Wam ceny :P U mnie na szczęście takiego problemu nie ma. Powiem więcej. niektórzy na siłę chcą się pozbyć pola. Ostatnio jedna kobieta powiedziała nam, że chce sprzedać pole, bo musi to zrobić aby przejść na emeryturę a jej syn nie chce tego pola, żeby nie mieć "bałaganu w papierach" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

U nas to chyba i warsiawka nie ma czego szukać, wystarczy jak miejscowi rolnicy jeden przez drugiego podbijają.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

ile dostane za dzierzawe 30ha ziemi?

kawalki dosc ładne bo cale 30ha mam w 6kawałkach - od 11 do 1ha

ziemia od 2 do 4 włącznie.

 

ile ewentualnie moglbym wziasc za sprzedaz?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

20-30 tys za ha :) -jeśli to ziemia pod uprawe to przy dzisiejszej dochodowości z uprawy czegokolwiek to zysk dopiero następne

pokolenie będzie wypracowywać pod warunkiem że przyszły następca będzie jeszcze chciał(a) uprawiać ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

no właśnie debatujemy z ojcem co robić - na ten moment skłaniam sie do tego żeby sprzedać gospodarstwo a ziemie oddać w dzierżawę

albo sprzedać wszystko razem.

Musze zrobić jakieś symulacje i przemyśleć za i przeciw


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zastanawiasz sioe nad likwidacja gospodarstwa?Zeby u mnie ktosd chcial oddac w dzierzawe takie gospodarstwo...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

bo:

1. ja nie chce sie wiazac z gospodarstwem na długie lata - nie mam do tego zdrowia a poza tym mam inny fach w reku

2. jest bardzo słabo rentowne - jak dla mnie

3. ojciec ma juz swoje latka i mysli o rencie strukturalnej

4. jest dosc dobra koniunktura na ziemie

5. mam dosc dobrze płatna prace dosc daleko od gospodarstwa gdzie ide odpierniczam swoje 8 godzin, swoj projekcik i mam spokoj nie wazne czy jest mokro sucho i czy stonka juz wszystko zeżarła czy nie.

 

jak na razie trwa debata co i jak zeby zrobic to najkorzystniej,

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem ze rodzenstwa nie masz ktore by moze sie podjelo.Moim zdaniem gospodarstwo sprzedaj a ziemie oddaj w dzierzawe. Pamietaj ze sprzedac mozesz zawsze a kupic juz niekoniecznie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

siostra ma gospodarke totalnie w d*pie,

brat pomaga ale bez jakiegos wiekszego zapalu i tez nie chce sie wiazac na lata, wybór jest tylko jeden


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

moim skromnym zdaniem oddaj ziemie w dzierzawe bo sprzedac mozesz tylko raz a tak bedziesz mnial dochody z dzierzawy a sprzedac zawsze mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Wy to przynajmniej kupić możecie a w mojej okolicy nawet 10 km dalej sie nie da ziemi kupić bo wszyscy mają zapał i od razu odkupują.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Znajomy sprzedaje gospodarstwo dziadka i nie wie na ile wycenić. W skład gospodarstwa w chodzą: dom murowany, obora, stodoła, 2 garaże i 3ha pola gospodarstwo znajduje sie przy drodze asfaltowej wszystkie podłączenia kanalizacja, telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
20-30 tys za ha :) -jeśli to ziemia pod uprawe to przy dzisiejszej dochodowości z uprawy czegokolwiek to zysk dopiero następne

pokolenie będzie wypracowywać pod warunkiem że przyszły następca będzie jeszcze chciał(a) uprawiać ziemię

 

W moich okolicach to jak rolnik pomyśli żeby sprzedać trochę ziemi już mu się ładują drzwiami i oknami chętni do jej kupienia. Ludzie oszaleli na punkcie ziemi! Ostatnio licytowali jednego "farmera" to działka 20 ha poszła za 30tys za ha a jeden koleś kopił działkę 8ha z rowem i bagnem po środku za ponad 33 tys i ponoć gadał że jak będzie trzeba to 40 da :) Paranoja!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Znajomy sprzedaje gospodarstwo dziadka i nie wie na ile wycenić. W skład gospodarstwa w chodzą: dom murowany, obora, stodoła, 2 garaże i 3ha pola gospodarstwo znajduje sie przy drodze asfaltowej wszystkie podłączenia kanalizacja, telefon

Chyba tylko szarlatan mógłby doradzić z daleka przecież rozpiętość cen jest olbrzymia, w jednym miejscu 100 tys. za ha będzie tanio, w innym 10 będzie drogo. Zorientować się w okolicy i tyle.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
Chyba tylko szarlatan mógłby doradzić z daleka przecież rozpiętość cen jest olbrzymia, w jednym miejscu 100 tys. za ha będzie tanio, w innym 10 będzie drogo. Zorientować się w okolicy i tyle.

 

Ludzie to chyba naprawdę nie umieją liczyć bo jeśli naprawdę nie będziemy mieć następcy to przy takich cenach to naprawdę nie starczy życia

na to aby ta ziemia się spłaciła a następnie zaczeła przynosić dochód .

Przecież przy 30 tys za ha i przy założeniu że z ha uprawy zostaje nam 1000 zł(tak optymistycznie bo pewnie jest to 500 zł)ta ziemia dopiero po 30 latch

się spłaci :)

Przy takich cenach to lepiej się dogadać i dzierżawić ziemie -zresztą na zachodzie jest to standard bo przecież cena ziemi tam jeszcze wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

noi sami widzicie polityka rolna jest a ich glupie usprawiedliwienie to że chcę doruwnać cenami do zachody ale niech pierwsze oplacalnoąć produkcji zwiększą to wtedy pogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj