Krzys123

Ziemia, ile za ile? i jak?

Polecane posty

Krzys123    21

Rozchodzi sie o to że planuje kupić 1h pola graniczącego z moim i nie bardzo wiem ile za taki głupi hektar można zapłacić (jak był na gminie przetarg o inne pole to chcieli 6000zł za hektar) Jak długo Takie cuś sie załatwio?? A właściciel ma 78 lat i 2 dzieci w niemczech więc śpieszy mi sie bo póżniej mogą być problemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

po pierwsze ziemia z agencji czy od rolnika bo jak od rolnika to w naszej okolicy (podlaskie) to za takie działki to ponad 30 tys trzeba zapłacić a jak od agencji to nie wiem bo u nas takiej ziemi nie wm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

Noooo.. eee...ziemia to chyba od rolnika. Ale u nas z 10 lat temu to hektar nie kosztował więcej jak 5000zł. A czy łąki są tańsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Dziadek jakieś 2-3 miechy temu dokupił graniczącą z naszymi polami działeczke ok 0,8ha i wyszło 50 000 zł. Teoretycznie jest budowlana ale za wąska na budowe9trzeba z sąsiadami by uzgadniać możliwośc budowy itp), reszta nie budowlana, obrzeża małego miasteczka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Dzisiaj zgoda sąsiada nic nie da na budowę po granicy, bo zniesiono ten przepis jedynie ogniomór czy coś takiego i to chyba nie po granicy. Ja za takie 2 działeczki od sąsiadów dałem tyle, że jak to był by hektar to by wyszło ponad 100 tys, owszem działki poszerzają moje podwórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broja    0

Jeżeli chodzi o ziemię, to jeden ha drugiemu nie równy, ciężko na odległość powiedzieć ile jest warta ziemia, ale 6 tys za 1 ha to obecnie nie jest duża cena. Ja chce kupić z ANR 8 ha, jest wyceniona na 8,2 tys/1ha i idzie do przetargu. Mam nadzieję kupić po 10 tys i jest to troche daleko, ok 4km. Jeżeli obok ktoś by chciał sprzedać dałbym i 20 tys/1 ha.

 

Aha, trzeba uważać jeszcze na jedno, ja miałem właśnie takie zdarzenie, Jeżeli nie masz jeszcze ziemi, to w taką transakcję może się wciąć ANR na zasadzie pierwokupu. Mi w ten sposób uniemożliwili zakup 6 ha w tamtym roku, wynegocjowałem cenę na 5,5 tys, a oni przejęli transakcję i teraz jeszcze dołaczyli około 2 ha i po 8,2 tys. Normalnie zeźliłem się :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
Dzisiaj zgoda sąsiada nic nie da na budowę po granicy, bo zniesiono ten przepis jedynie ogniomór czy coś takiego i to chyba nie po granicy. Ja za takie 2 działeczki od sąsiadów dałem tyle, że jak to był by hektar to by wyszło ponad 100 tys, owszem działki poszerzają moje podwórze.

Źle sie wyraziłem, chodziło o to że sensownego domu nie posstawisz na tej działce, bo trzeba dodaćdo tego dojazd do działek/pól z tyłu, a że działka jest obok naszej obecnej na któej mamy dom to jakoś to sie rozwiaże ;)

 

Jak składaliśmy wniosek do rady o zakup, nie było mowy o pierwokupie, tylko przetarg, fakt faktem że nikt nie chciał kupić bo wąska działka i poszło po cenie wywoławczej, ale jeżeli byłoby jaśniej z dojazdem i budową to nie wiem czy za działke i pole wystarczyłby milionek .. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ANR za 0,19 ha krzyczy w przeliczeniu na 1ha 13 tys.

dzialka 5 km od granicy z Rosją i nikt jej nie wezmie oprocz mnie - 3 przetargi, 3 razy pisalem o obnizenie ceny i nie zeszli w dół.

 

teraz poszło kilka ha po 13 tys za 1ha.

ktoś kupil kto mieszka ponad 100km ode mnie - albo pranie pieniędzy albo ktoś chce kasę zainwestować bo na pewno nie rolnik.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

to samo w mnie też nie wiem czy pranie pieniędzy czy ktoś ma kasę? para z poznania kupiła już w mojej gminie były pgr czy coś podobnego za 3mln i jeszcze im mało. Za to kiedyś jeden kolo (łódzkie) chciał kupić działkę (7ha) ale moja mam chciała bardziej i daliśmy mu 10 tys żeby na przetargu siedzał cicho i dzialka nasza ;) (teraz tam już las rośnie ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

U nas na kujawach ziemia tez jest droga, zalezy jednak to wszystko od klasy ziemi, ale ceny wahaja sie od 20 do ponad 30 tys za ha. Niekrorym rolnikom zabrano ziemie pod autostrade i za 1 ha pod autostrade podobno dostaja po 170 tys, miedzi innymi teraz oni tak zawyzaja ceny bo przebijaja innych rolnikow przy kupnie ziemi. Jednemu kolesiowi niedaleko mnie tez zabrali kilka ha pod autostrade i teraz szuka wszedzie ziemi jak gdzies jest placi po 40 tys za ha wiec konkurencji nie ma za duzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

W moich okolicach (kujawsko-pomorskie, gmina Kruszwica) 1 ha ziemi chodzi po 20-30tys zł w zależności od klasy. Ogólnie to jest tzw. "głód ziemi" i rolnicy walczą o każdy kawałek :wacko:. Ale zazwyczaj jak ktoś sprzedaje to daje temu co mu wydzierżawiał lub komuś z rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest    0

6tys za ha to na chyba jakaś pomyłka, duzo zależy od lokalizacji, ale tak jak piszą inni 20-30 tys. to norma. W mojej wsi ostatnia transakcja to 160tys. za 2 ha czyli po 80tys./ha ...


*****************************
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi
*****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

@coolman111 moja siora była w kruszwicy na praktykach w jakimś gospodarstwie doświadczalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
@coolman111 moja siora była w kruszwicy na praktykach w jakimś gospodarstwie doświadczalnym.

 

Siemka. Hmmm... a to było gospodarstwo prywatne czy jakaś spółdzielnia? Bo może była w Kobylnikach w KOM-ROLu? W Polanowicach też jest jakieś gopodarstwo, ale się nie orientuje za bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broja    0

Właśnie w zeszłym tygodniu wygrałem przetarg na ziemie z ANR, o której wcześniej wspominałem, za 1 ha około 9 tys, ale w tym około 1,5 ha nieużytkowanych od kilku lat. W mapach jest tylko 0,10 ha nieużytków, spróbuję to jakoś zwalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

czyli tak jak i mnie wychodzi. 2 ha po 9 tysięcy za hektar i daleko od domu ale muszę brać.

 

7,93 - o czyms takim marzę - wyrwać gdzies okolo 10 ha w jednym kawałku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Tak czytam wasze posty i widzę 20-30 tys za ha to myślę: ależ ta ziemia u was zabójczo droga!!! My w zimie za 2ha uzbrojonej działki, przy szosie, ziemia IIklasy zapłacilismy 8tys/ha. Za hektar łąki w tym samym czasie zapłaciliśmy 6000 zł. Teraz mamy umówine z kolesiem kolejne działki odpowiednio po 8000zł/ha, 6000zł/ha, i 5000zł/ha (łąka). Dodam, że żadne z tych pól nie leży dalej niż 2km od naszego gospodarstwa B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

wiesz 2-4 lata temu to u mnie ziemia byla po 4-6 tysięcy zlotych.

teraz się zmienilo i wszystko poszlo w górę bo warszawiaków pełno i kupują jako lokata pieniędzy i mamy niedosyt ziemi.

a poza tym agroskandawa to cos jest kolo mnie a sprawdz na liscie tych co dostali największe doplaty ze oni są chyba w pierwszej pientastce.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Buchaj gdzie Ty mieszkasz człowieku u nas warszawka płaci za piach VI klasy po 17-20tysiaków i okiem nie mrugnie.

A Ty masz II po 8 tys. jak darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj