Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ziemia, ile za ile? i jak?

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 21:10

Ziemia, ile za ile? i jak? Rozchodzi sie o to że planuje kupić 1h pola graniczącego z moim i nie bardzo wiem ile za taki głupi hektar można zapłacić (jak był na gminie przetarg o inne pole to chcieli 6000zł za hektar) Jak długo Takie cuś sie załatwio?? A właściciel ma 78 lat i 2 dzieci w niemczech więc śpieszy mi sie bo póżniej mogą być problemy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ziemia, ile za ile? i jak? Dzisiaj, 15:32
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 21:13

Ziemia, ile za ile? i jak? po pierwsze ziemia z agencji czy od rolnika bo jak od rolnika to w naszej okolicy (podlaskie) to za takie działki to ponad 30 tys trzeba zapłacić a jak od agencji to nie wiem bo u nas takiej ziemi nie wm

#3 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 21:17

Ziemia, ile za ile? i jak? Noooo.. eee...ziemia to chyba od rolnika. Ale u nas z 10 lat temu to hektar nie kosztował więcej jak 5000zł. A czy łąki są tańsze??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Skoniek1

Skoniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 marzec 2007 - 16:40

Ziemia, ile za ile? i jak? my jak kupywalismy 2,5 roku temu 1,7 ha pare dzialek od naszej to dalismy 62tys zł

#5 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 27 marzec 2007 - 17:59

Ziemia, ile za ile? i jak? Dziadek jakieś 2-3 miechy temu dokupił graniczącą z naszymi polami działeczke ok 0,8ha i wyszło 50 000 zł. Teoretycznie jest budowlana ale za wąska na budowe9trzeba z sąsiadami by uzgadniać możliwośc budowy itp), reszta nie budowlana, obrzeża małego miasteczka..

#6 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 27 marzec 2007 - 20:20

Ziemia, ile za ile? i jak? Dzisiaj zgoda sąsiada nic nie da na budowę po granicy, bo zniesiono ten przepis jedynie ogniomór czy coś takiego i to chyba nie po granicy. Ja za takie 2 działeczki od sąsiadów dałem tyle, że jak to był by hektar to by wyszło ponad 100 tys, owszem działki poszerzają moje podwórze.

#7 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 28 marzec 2007 - 10:25

Ziemia, ile za ile? i jak? Jeżeli chodzi o ziemię, to jeden ha drugiemu nie równy, ciężko na odległość powiedzieć ile jest warta ziemia, ale 6 tys za 1 ha to obecnie nie jest duża cena. Ja chce kupić z ANR 8 ha, jest wyceniona na 8,2 tys/1ha i idzie do przetargu. Mam nadzieję kupić po 10 tys i jest to troche daleko, ok 4km. Jeżeli obok ktoś by chciał sprzedać dałbym i 20 tys/1 ha.

Aha, trzeba uważać jeszcze na jedno, ja miałem właśnie takie zdarzenie, Jeżeli nie masz jeszcze ziemi, to w taką transakcję może się wciąć ANR na zasadzie pierwokupu. Mi w ten sposób uniemożliwili zakup 6 ha w tamtym roku, wynegocjowałem cenę na 5,5 tys, a oni przejęli transakcję i teraz jeszcze dołaczyli około 2 ha i po 8,2 tys. Normalnie zeźliłem się :angry:

#8 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 28 marzec 2007 - 15:18

Dzisiaj zgoda sąsiada nic nie da na budowę po granicy, bo zniesiono ten przepis jedynie ogniomór czy coś takiego i to chyba nie po granicy. Ja za takie 2 działeczki od sąsiadów dałem tyle, że jak to był by hektar to by wyszło ponad 100 tys, owszem działki poszerzają moje podwórze.

Źle sie wyraziłem, chodziło o to że sensownego domu nie posstawisz na tej działce, bo trzeba dodaćdo tego dojazd do działek/pól z tyłu, a że działka jest obok naszej obecnej na któej mamy dom to jakoś to sie rozwiaże ;)

Jak składaliśmy wniosek do rady o zakup, nie było mowy o pierwokupie, tylko przetarg, fakt faktem że nikt nie chciał kupić bo wąska działka i poszło po cenie wywoławczej, ale jeżeli byłoby jaśniej z dojazdem i budową to nie wiem czy za działke i pole wystarczyłby milionek .. ;)

#9 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 28 marzec 2007 - 20:12

Ziemia, ile za ile? i jak? Jasny gwint ale to wszystko drogie!! ;) to u mnie chyba jest naprawdę tanio ;)

#10 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 30 marzec 2007 - 16:22

Ziemia, ile za ile? i jak? Ja za łąkę 1 ha we wrześniu zapłaciłem +-6200 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 kwiecień 2007 - 18:16

Ziemia, ile za ile? i jak? ANR za 0,19 ha krzyczy w przeliczeniu na 1ha 13 tys.
dzialka 5 km od granicy z Rosją i nikt jej nie wezmie oprocz mnie - 3 przetargi, 3 razy pisalem o obnizenie ceny i nie zeszli w dół.

teraz poszło kilka ha po 13 tys za 1ha.
ktoś kupil kto mieszka ponad 100km ode mnie - albo pranie pieniędzy albo ktoś chce kasę zainwestować bo na pewno nie rolnik.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#12 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 01 kwiecień 2007 - 18:55

Ziemia, ile za ile? i jak? to samo w mnie też nie wiem czy pranie pieniędzy czy ktoś ma kasę? para z poznania kupiła już w mojej gminie były pgr czy coś podobnego za 3mln i jeszcze im mało. Za to kiedyś jeden kolo (łódzkie) chciał kupić działkę (7ha) ale moja mam chciała bardziej i daliśmy mu 10 tys żeby na przetargu siedzał cicho i dzialka nasza ;) (teraz tam już las rośnie ;) )

#13 Share Massey

Massey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 13 kwiecień 2007 - 16:58

Ziemia, ile za ile? i jak? U nas na kujawach ziemia tez jest droga, zalezy jednak to wszystko od klasy ziemi, ale ceny wahaja sie od 20 do ponad 30 tys za ha. Niekrorym rolnikom zabrano ziemie pod autostrade i za 1 ha pod autostrade podobno dostaja po 170 tys, miedzi innymi teraz oni tak zawyzaja ceny bo przebijaja innych rolnikow przy kupnie ziemi. Jednemu kolesiowi niedaleko mnie tez zabrali kilka ha pod autostrade i teraz szuka wszedzie ziemi jak gdzies jest placi po 40 tys za ha wiec konkurencji nie ma za duzej

#14 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 13 kwiecień 2007 - 19:25

Ziemia, ile za ile? i jak? W moich okolicach (kujawsko-pomorskie, gmina Kruszwica) 1 ha ziemi chodzi po 20-30tys zł w zależności od klasy. Ogólnie to jest tzw. "głód ziemi" i rolnicy walczą o każdy kawałek :wacko:. Ale zazwyczaj jak ktoś sprzedaje to daje temu co mu wydzierżawiał lub komuś z rodziny.

#15 Share forest

forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 14:57

Ziemia, ile za ile? i jak? 6tys za ha to na chyba jakaś pomyłka, duzo zależy od lokalizacji, ale tak jak piszą inni 20-30 tys. to norma. W mojej wsi ostatnia transakcja to 160tys. za 2 ha czyli po 80tys./ha ...
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi

#16 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 16:13

Ziemia, ile za ile? i jak? @coolman111 moja siora była w kruszwicy na praktykach w jakimś gospodarstwie doświadczalnym.

#17 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 20 kwiecień 2007 - 16:39

Ziemia, ile za ile? i jak? zobaczcie co dzis wyczytałem w dzisiejszej gazecie... :wacko:

http://zetor5340.wrz...popyt_na_ziemie

trzeba powiększyc bo tak to nic nie przeczytacie... :P
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#18 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 22 kwiecień 2007 - 19:06

@coolman111 moja siora była w kruszwicy na praktykach w jakimś gospodarstwie doświadczalnym.

Siemka. Hmmm... a to było gospodarstwo prywatne czy jakaś spółdzielnia? Bo może była w Kobylnikach w KOM-ROLu? W Polanowicach też jest jakieś gopodarstwo, ale się nie orientuje za bardzo...

#19 Share Broja

Broja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 21:27

Ziemia, ile za ile? i jak? Właśnie w zeszłym tygodniu wygrałem przetarg na ziemie z ANR, o której wcześniej wspominałem, za 1 ha około 9 tys, ale w tym około 1,5 ha nieużytkowanych od kilku lat. W mapach jest tylko 0,10 ha nieużytków, spróbuję to jakoś zwalczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 19 czerwiec 2007 - 16:21

Ziemia, ile za ile? i jak? a to ile ha udalo ci sie kupic??