maxxum

Case 5130 -Ciągnik nie jedzie na biegu

Polecane posty

maxxum    0

Witam wszystkich!!! Posiadam Case-a 5130 Powershift który odmówił jazdy. Silnik pracuje lecz po wrzuceniu biegu (obojetnie którego) ciągnik nie rusza. W zeszłym roku zdarzało sie coś takiego pomogła wymiana filtra hydrauliki chociaż olej jest czyściutki, w tym roku to samo. Stan oleju na max. dzisiaj zauważyłem ze biegi można wrzucać bez sprzegła przy włączonym silniku i nie ma żadnych zgrzytów, jakby wcale nie wskakiwały. po przekreceniu kluczyka świeci sie pomarańczowy trybik ale po odpaleniu gaśnie. cała hydraulika działa, podnoszenie, opuszczanie, wspomaganie, hamulec. Szukałem juz poluzowanych wtyczek jak na razie echo. dodam jeszcze ze podczas przełączania półbiegów słychac ze półbiegi przeskakują. Miał ktoś może podobny przypadek i jaka może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

Sprawdz pod pokrywą drążka od biegów czy nie rozłączył się jakiś łącznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati05    0

Witam. Jak to się stało? Pytam gdyż miałem podobną awarię, w twoim przypadku może być inaczej. Umnie awaria była mechaniczna i trzeba było rozbierać skrzynie biegów,a w twoim wyskoczył lub w jakimś sposobem wyłączył się bieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxxum    0

witam!!! Jutro właśnie chce troche rozebrać ciągniczek i zagłębić sie bardziej, znalazłem schemat i wiem troche wiecej gdzie można szukac. Właśnie na schemacie jest pokazana wtyczka która warto by sprawdzić. a stało sie to w zeszłym roku, zdarzało się że raz ruszał bez problemów raz nie miał ochoty jeździć. Nie było żadnych oznak które wskazywałyby na poważniejszą awarie mechaniczną, bieg sam też nie wyskoczył, poprostu po puszczeniu sprzegła ciągnik nie rusza. W zeszłym roku wyjechałem wiosną na pole wyciągnąć inny ciągnik z pola bo się utopił. jechałem drogą troche przełączałem biegi i półbiegi wjechałem na podrówko i ciągnik stanął, dolewałem oleju, sprawdzałem bezpieczniki w końcu wymieniłem filtr hydrauliki i maszyna ruszyła, potem zdarzyło sie raz może dwa że nie chciał jeździć ale jeszcze raz sprzęgło bieg i ruszył. Na zimę wstawiony do garażu i w tym roku nie rusza. musze jutro go troszkę rozebrać może na zimę się coś tam wprowadziło, jakiś gryzoń chociaż śladów brak, albo poluzowana wtyczka i raz kontaktuje raz nie. tak wygląda moja historia z tym ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxxum    0

Witam! Sprawdzilem laczniki pod biegami, posprawdzalem jeszcze raz bezpieczniki i przekazniki niestety zadnych efektow. Jakies pomysly albo przypuszczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxxum    0

Witam! Sprawdzilem laczniki pod biegami, posprawdzalem jeszcze raz bezpieczniki i przekazniki niestety zadnych efektow. Jakies pomysly albo przypuszczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

wygląda na elektrykę i hydraulikę ale napisałeś że biegi wchodzą bez sprzęgła to może w skrzyni mechanicznej odkręcił się tryb przekazujący napęd do powershiftu do odkręcenia dekiel z prawej strony ciągnika za zaworem kompensacyjnym srubki m12 chyba z 10 szt .po odkręceniu (najpierw olej spuść) zdejmij dekiel i zerknij w prawo tam zazębiają się dwa tryby większy z mniejszym (to te dwa co decydują o prędkości skrzyni 40km/hi 30 km/h) i jedna dokrecana jest na nakretke potrafi się odkrecic i spaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxxum    0

Podlach93 - walek sie kreci na obydwu predkosciach. Masz jakies przypuszczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

dzisiaj ojciec chciał załadowac sąsiadowi drewno. ciągnik odpalił ale nie mógł ruszyc przy puszczaniu sprzęgła ciągnik lekko się bujnie i stoi hydraulika wszystko działa!!! objawy ma te same co u ciebie. jutro jade na wies i będę diagnozował co się stało. mam już podejrzanego pompe - nie utrzymuje ciśnienia czyli nie jest wydajna co już dawno się przejawiało.mam kupione bebechy z Ebaya i jutro przesypie pompe i zobaczę czy zagra. najdziwniejsze jest to że nie pali się kontrolka z trybikiem.dzien wcześniej ciągnik pracował bez zarzutu. aha zerkne na cewki rewersu i sprawdze bezpieczniki i przekaźniki.

 

i po awarii... chwilowy kaprys albo operator p,,,,,

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie zakładałem nowego tematu, gdyż mam podobny problem w Case 956 xl, tylko trochę inne okoliczności. Mam problem z WOM, miał mi go naprawiać kolega wieć chciał żebym mu przygotował ciągnick i zdemontował podnośnik. Pózniej okazało się że musze jednak ciągnik odstawić do mechaniak, ale po złożeniu podnośnika okazało się że ciągnik nie jedzie. Wcześniej spusciłem olej z hydrauliki i ponownie go wlałem po złożeniu wszystkich części. Czy może to być problem? Wcześniej nigdy nie było problemu z biegami. Treaz też wchodzą, sprzegło wydaje sie ze pracuje odpowiednoi a cignik nie reaguje na żadny bieg. Czy to problem jakiegoś zaworu ? Czy może zupełnie inna przyczyna? Czy któs może mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxxum    0

Witam wszystkich! Problem zostal najprawdopodobniej rozwiazany. Czujnik sprzegla albo inaczej wylacznik krancowy przy pedale sprzegla sie zawiesil i to bylo przyczyną. Sprawa bardzo banalna ale maszyna ruszyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fati    0

Witam Panowie podłączę się do tematu. Otóż mam od niedawna Case 5140 i jest problem z podnośnikiem a mianowicie juystic od podnośnika działa odwrotnie. Pozycja neutralna jest ok, raz do przodu jest ok, przyciski na błotnikach działają prawidłowo, pozycja max do przodu ramiona się unoszą a powinny opadać, jak dam joystic do raz do tyłu ramiona opadają, dwa razy do tyłu na transport ramiona opadają. Joystic jest nowy i łączy prawidłowo, tj zgodnie z opisem, który znalazłem na AF, co nie bardzo zgadza się ze schematem. Czy mógłby mi ktoś podesłać zdjęcie kolejności kabli przy joysticu i kolorów kabli przy cewkach elektrozaworów od podnośnika abym mógł porównać.

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Sprawdź na początek ładowanie i czy pokazuje obroty silnika być może problem ze stykiem W alternatora ale mogę się mylić. A w ogóle masz jakie kody błędów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez gasior63
      Witam.Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z podnoszeniem przyczepy, mianowicie po naprawie skrzyni aby podnieść kiper trzeba mocno gazować dopiero siłownik idzie do góry natomiast po zaciągnięciu ręcznego siłownik podnosi na wolnych obrotach bez gazowania płynnie i szybko.Przed naprawą wszystko chodziło płynnie i szybko bez zaciągniętego ręcznego.
       
    • Przez rafyo
      A co tam. Może komuś się przyda. Sory za jakość, robione telefonem z ekranu kompa bo serwisówke mam na iso.




       








    • Przez miki1237856
      Pacjent: Case mx 170 
      Problem z klimą, była napełniana jakoś 2 lata temu i przez rok był spokój, teraz w lato zaczęło się dziać coś dziwnego, mianowicie rano i wieczorem gdy jest w miarę chłodno to chłodzi ale w południe jak jest ciepło to się wyłącza. Słyszałem że może być to problem z czujnikiem temperatury i tu moje pytanie: Gdzie on jest? I czy może to być jakiś problem z potencjometrem?
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez jaco512
      Jakie macie opinie na temat tych ciągników? Czy warto je kupywać? Jaką mają trwałość?Poszukuję ciągnika z lat 1985-93 80-100km
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj