Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m)

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 20:31

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) proszę o odpowiedz ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) Dzisiaj, 06:08
  •  

#2 Share matwoj

matwoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 21:02

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) nie da rady do takiego zestawu to okolo 100km to by wtedy latal sobie

#3 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 21:11

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) Nie da rady? Mój kolega mtz-82 ciąga 2.7m i to bez problemu. Wydaje się że ciągnik w polu musi coś robić a nie latać.

#4 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 26 marzec 2007 - 22:04

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) Sądzę, że spokojnie da rade pociągnąć. Z tego co Ja pamiętam to średnio na 1m potrzeba ok 30KM czyli na 2,5m wystarczy 80KM zresztą niedaleko mnie taki zestaw działa. Tylko jest kilka warunków jakie będzie taki zestaw musiał spełnić. Po pierwsze hydropak to wymóg bo inaczej przód będziesz miał w górze. Siewnik nie będzie mógł być i tak zbyt ciężki bo będzie podnosić przód i tak. Nie wiem jakie masz ziemie bo na ciężkiej to zestaw 2,5 może dać popalić. Jeśli masz średnio ciężkie to nie będzie problemu. A w ogóle pytasz o bronę aktywną ( nie mylić z obrotową) to spokojnie będzie to szło. Taka maszyna nie ma zbyt wielkiego zapotrzebowania na moc.

#5 Share matwoj

matwoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 marzec 2007 - 17:07

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) C-385 nie da rady bedzie go podnosic i z moca slabo.ja do 16145 i zestwa 3m uprawowo siewny aktywny i ciezkie ziemie i wiem ze nie ma lekko. a tak apropo brona obrotowa to tez jest brona aktywna ;)

#6 Share batman80

batman80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 marzec 2007 - 18:19

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) Siałem takim zestawem (brona aktywna Amazone + siewnik z hydropakiem Amazone D7) 2 lata i szczerze moge powiedziec że mocy wystarczyło w zupełności. troszkę gorzej było z nawrotami ale bez przesady. co prawda na piaszczystej ziemi przydałby sie napęd ale z czystym sumieniem polecam taki zestaw. pozdrawiam

#7 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 27 marzec 2007 - 19:32

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) Bronę wahadłową bez problemu pociągnie ale z wirnikową to może być problem,bo co złego że na 1m brony potrzeba ok.30Km ale jest jeszcze siewnik który sam sie nie pociągnie.

#8 Share matwoj

matwoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 27 marzec 2007 - 21:25

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) o wlasnie Turbina ma dokladnie racje z wahadlowa bez broblemu ale nie z wirnikowa albo z rotorem

#9 Share batman80

batman80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 marzec 2007 - 23:34

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) małe sprostowanie:) pisząc brone aktywna miałem na mysli brone wachadłową. Całośc opiera sie na pełnym wale Packera, wiec naprawdę moc C-385 czy pochodnych w zupełności wystarczy

#10 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 28 marzec 2007 - 09:07

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) chyba rozpatrywanie tematu w kwestii tego czy pociągnie nie ma sęsu bo pociągnąć pociągnie (no chyba że masz mega górki i mega cięzkie ziemie to będzie się troszkę pocił). Należy jedynie zastanowić się ile potrzeba dołożyć obciążników na przód aby można było takim zestawem poruszać się bez obawy że ucieknie nam przód czy tego że nie będziemy mogli skręcić. Ale chyba kwestia dociążenia przodu to jeden dzień roboty i troszkę materiału. Wg mnie troszkę "złomu" na przód i w pole.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) Dzisiaj, 06:08
  •  

#11 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 28 marzec 2007 - 21:01

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) Do brony wahadłowej o szer.roboczej 3m wystarczy standardowe obciążenie C-385,wiem bo siałem tak jeden sezon U-1012 który ma identyczną długość i ciężar i nie było problemu z unoszeniem,jedynie kopał sie pod piaszczyste górki ale jak dostał bliźniaki to przestał to robić.

#12 Share Herbet

Herbet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 maj 2007 - 19:29

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) spokojnie da rady sam z takim zestawym pracowałem

#13 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 09 maj 2007 - 19:33

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) Zależy jakie gleby ale ciężko. U mnie na wsi facet MTZ 82 ciąga taką bronę i tak pomalutku jeżdzi że 2 ha w jeden dzień nie może zrobić
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#14 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 11 maj 2007 - 05:36

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) Ja sieję broną aktywną carraro z wałem rurowym(cyklotiler=brona wirowa dokładnie 10 obracających sie głowic a na każdej 2 elementy robocze) z zestawie z poszerzonym do 3 m poznaniakiem.Ursus 1224 chodzi z tym sprzętem przeważnie na 2 szosowej ewentualnie na 4 polowej jesli ma pod górę lub jest trochę mokro( muszę tu zaznaczyć ze w jakich warunkach by nie było to ciągnik pracuje ciągle przy dużym obciązeniu ,brona stawia duzy opór).Gereralnie jesli chodzi o masę zastawu z załadowanym siewnikiem to traktor nie ma zadnego problemu z podnoszeniem przodu czy dzwiganiem zestawu,na nawrotach nie używam hydropaku,zestaw składany jest wyłącznie do transportu.Jesli chodzi o to czy c-385 da radę z 2,5 m zestawem- myśle ze tak pod warunkiem ze zestaw nie będzie zbyt ciężki a przód ciągnika zostanie dociązony.Na rynku(wtórnym) jest szeroki wybór jesli chodzi o maszyny tego rodzaju i sądzę ze z powodzeniem da sie dobrać coś do c-385 .Pozdrawiam

#15 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 11 maj 2007 - 05:37

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) I dodam jeszcze że obsianie 1h tym zestawem zajmuje mi około 1 godz.:blink:

#16 Share tyj123

tyj123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 11:18

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) sam podobnym zestawem kiedyś siałem uciągnac da rade ale grozej z nawracaniem i podnoszeniam ja miałem na przodzie załozone obciążniki 250 kg i jeszcze troche latał

#17 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 16:23

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) Jeśli chodzi o brone wahadłową to nie będzie miał żadnych problemów. Agregat 2,7m (ale bez wału) był w sam raz do U-912 ze standardowymi obciążnikami, a nawet pracował nim Zetor 7211...

#18 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 15:07

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) nie chce zakładac nowego tematu ale jak myslicie czy JD 3140 100KM udzwig podnosnika 4000kg da rade w takim agregacie.Ziemie srednio ciezkie troche gliny,bez górek.agregat aktywny

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2008 - 21:18

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m)

nie chce zakładac nowego tematu ale jak myslicie czy JD 3140 100KM udzwig podnosnika 4000kg da rade w takim agregacie.Ziemie srednio ciezkie troche gliny,bez górek.agregat aktywny

Myślę, że da radę. My 2.5m ciągamy 85 km ciągnikiem na ciężkiej ziemi, na lżejszej poszedł może by z 3m. John deere będzie sobie radził.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 01 październik 2009 - 19:12

czy ursus c-385 bez przodka da rade bronie aktywnej z siewnikiem (2,5 m) sąsiad ma zetora 7245 i ciągnie nim amazonce 2,5 bronę wahadłową z wałem pac ker i siewnik amazonce D7 fakt nie jednie w świeżą orkę tylko orka z wałem i później jaszcze brona , i dopiero agregat , za szybko też nie jednie , ale dymka nie puści, a ziemia jest 3 kl.
więc powieś dać radę podnośnik mocniejszy niż w zetorze masz . jedynie może cię bujać na pewno to obciążniki na przód i jechane
ale z broną obrotową to raczej nie da rady bo ca ciężka