Skocz do zawartości

Zdjęcie

zbyt niska temperatura wody

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 09:15

zbyt niska temperatura wody zauważyłem w filmikach na YouTube że zetory z tej seri mają temperaturę "wody" w granicach 100 stopni w cięzkiej robocie-a moj zetor ma jakies 65-70 wydaje mi się ze jest to zdecydowanie za mało i nie jest to dobre dla silnika <_< jaka moze byc przyczyna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zbyt niska temperatura wody Dzisiaj, 09:41
  •  

#2 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 09:22

zbyt niska temperatura wody Powinineś się cieszyć że ma taka temperaturę, temperatura 70-74 stopnie jest temperaturą optymalną dla silnika wysokoprężnego, jeżeli jest wyższa to trzeba szykać przyczyny co jest źle np. pasek wentylatora słabo napięty, zakurzona lub zakamieniona chłodnica, uszkodzony termostat.
pozdrawiam jerzy <_<

#3 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 marzec 2009 - 09:38

zbyt niska temperatura wody Może po prostu masz jeszcze dobry termostat :)
Jakbyś był w jakiejś agromie czy grene niech ci pokażą termostat i na nim powinna być wygrawerowana temeperatura gdy się on otwiera.
Poza termostatem jeszcze jest czujnik i zegar który też ma prawo się zużywać (ja właśnie dla własnego bezpieczeństwa wymienię na dniach czujkę i termostat choć obecnie założony ma niecałe dwa lata).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#4 Share Dewro

Dewro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 11:06

zbyt niska temperatura wody W zetorze mam termostat od niedlugiego czasu ale na zegarze zawsze jest okolo 70 stopni. Zobacze jak bedzie w ciezszej robocie.
Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

#5 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 13:31

zbyt niska temperatura wody Moim skromnym zdaniem 65-70 to trochę silnik jest niedogrzany ,powinien mieć w okolicach 85-93wtedy silnik pracuje "ekonomicznie"A za tym kryje sie tez mniejsze spalanie a przyczyna jest taka że termostat się nie zamyka i woda krąży przeż całą "trasę" i dlatego woda ma niską temperaturę .Musisz wymienić termostat.

#6 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 16:11

zbyt niska temperatura wody Kolego Skrok18 65-70 to silnik niedogrzany - co za określenie? Druga rzecz temp 85-93 przecież temperatura wskazuje że prawie się gotuje w układzie chłodniczym i wg ciebie pracuje ekonomicznie ? no i mniejsze spalanie ? przyczyną jest że termostat się nie zamyka i woda krąży przez całą trasę- weź kolego sobie instrukcję obsługi zetora lub jakiego kolwiek innego ciągnika i ze zrozumieniem poczytaj dopiero wtedy się wypowiadaj.

#7 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 16:16

zbyt niska temperatura wody @jerzy kolega skrok18 ma racje.Idealna temperatura dla silnika diesla wacha sie wlasnie w tych granicach w zaleznosci od silnika. Woda w ukladzie nie gotuje sie nawet przy 100 gdyz panuje tam nadcisnienie podnoszace temp. wrzenia nawet do 120 wiec temp. do 90-95 jest jak najbardziej bezpieczna.

#8 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 16:16

zbyt niska temperatura wody Jerzyk w układzie zamkniętym jest inaczej i woda nie wże w 100 stopniach ale w jakichś 110-115. Więc temperatura optymalna to granice 90 stopni

P.S @szczewko byłeś szybsz (wreszcie ktoś co pisze to i myśli a nie pisze to co sam wymyśli tak jak @jerzyk :) )

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 16:35

zbyt niska temperatura wody 1. niech MOD poprawi błędy - proszę :)

2. dlatego zamiast wody dobrze mieć płyn którego tempereatura wrzenia jest odrobinkę wyższa niz wody.

3. czyli wg panów temp otwarcia termostatu ile powinna wynosić?

PS: sprawdziłem termostat od zetorka 10145 (czwórka turbo z przodem). Temperatura otwarcia termostatu wynosi 77st C :) to tak żeby podgrzać emocje (a i taka temperaturka jest na dwóch termostatach różnych producentów).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 16:50

zbyt niska temperatura wody Kolego Szczewko i macin 87 przejechali sie delikatnie po mnie że temp. w ukl zamnkniętym woda wrze w wyższej temperaturze, z tym się zgadzam ale tak ja Nikita i Dewro zrozumiałem że to jest temperatura pracy silnika a nie wody w ukladzie chłodniczym, to miałem na myśli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 16:50

zbyt niska temperatura wody Jak wyzej napisałem w zaleznosci od silnika temp rozni sie w w/w granicach. Ty masz w zetorze 77 stopni wiec silnik bedzie utrzymywał ok 80 wg wskaznika. Ja mam w JD 3140 82 stopnie ktos inny bedzie miał 75 stopni a jeszcze ktos inny 85 stopni. Nie w tym rzecz, ale w tym ze 65-70 stopni to za mało jak na silnik diesla i mozna mowic o niedogrzaniu silnika co jest bardzo niekorzystne dla całego układu tłokowo-korbowego.

#12 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 16:56

zbyt niska temperatura wody Jerzy ja sie po nikim nie przejechałem i nie miałem takiego zamiaru. Chodzi mi o to ze srednio ujmujac temp pracy silnika wacha sie w granicach 80 stopni i jest to normalna odpowiednia temperatura dla silnika. Nawet czytajac parametry olejów silnikowych to podana jest lepkosc( a moze gestosc) w temp 80 stopni co samo nasuwa pewna teorie.

#13 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 17:14

zbyt niska temperatura wody OK nic się nie stało po prostu inaczej patrzymy na sprawę, mnie uczono że tem pracy silnika powinna się mieścić w granicach 70-74 stponie.

#14 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 17:30

zbyt niska temperatura wody Kolego @jerzy i chyba wyszło na moje i nie rozumiem po co odrazu sie unosić ja napisałem to co wiem i można sie pomylić ale w tym wypadku chyba dobrze określiłem temperaturę wody.Pozdrawiam

#15 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 17:57

zbyt niska temperatura wody Skrok wyciągam swoją prawicę na zgodę, różnica zdań wyszła w wyniku nieporozumienia, mnie wkładano do głowy że czynnikiem opisującym pracę silnika jest jego temp. w trakcie pracy a resztą nie należy się przejmować ( robotę załatwi termostat), trochę za ostro wyjechałem na ciebie jeszcze raz sorki :)

#16 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 19:13

zbyt niska temperatura wody Po za tematem ale spoko przeprosiny przyjęte .Pozdrawiam :) :)

#17 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 20:12

Jak wyzej napisałem w zaleznosci od silnika temp rozni sie w w/w granicach. Ty masz w zetorze 77 stopni wiec silnik bedzie utrzymywał ok 80 wg wskaznika. Ja mam w JD 3140 82 stopnie ktos inny bedzie miał 75 stopni a jeszcze ktos inny 85 stopni. Nie w tym rzecz, ale w tym ze 65-70 stopni to za mało jak na silnik diesla i mozna mowic o niedogrzaniu silnika co jest bardzo niekorzystne dla całego układu tłokowo-korbowego.

To jest temp na termostacie i czujniku i nie jest odzwierciedleniem temperatury przy tulejach cylindrowych. Tam jest wyższa.
A na zegarze temp potrafi spokojnie dojść do 115 i poźniej przeskakuje na ok 90 i później znowu rośnie do ok 110-115 i tak pomyka już jakis czas.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#18 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 20:23

zbyt niska temperatura wody Niby zbyt niska temperatura ma niekorzystny wpływ na układ korbowo tłokowy, ale ja się z tym nie zgodzę. Temperatura płynu zależy od temperatury spalania. Jak na 3 biegu będziemy nim orać to możemy zauważyć wzrost temperatury o kilka stopni. Ciągniki mają to do siebie że spalanie najbardziej od obciążenia silnika. Im więcej paliwa spala w cylindrach to większą temperature wytworzy.
Taka moja opinia na ten temat.
Jeździłem kiedyś Uralem z silnikiem Kamaza 8 cylindrowego i mocy 340 KM z rocznika 74-78. Tam zależnie od samochodu do jakiego wsiadłem temperatura płynu w jednych miała (w upale i przy ostrej jeździe) max 50 *C a w innych max 75*. A sprzęt niezawodny, jeszcze drugie 30 lat będzie chodzić mimo że nie jest garażowany.

#19 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 20:32

1. niech MOD poprawi błędy - proszę :)

2. dlatego zamiast wody dobrze mieć płyn którego tempereatura wrzenia jest odrobinkę wyższa niz wody.

3. czyli wg panów temp otwarcia termostatu ile powinna wynosić?

PS: sprawdziłem termostat od zetorka 10145 (czwórka turbo z przodem). Temperatura otwarcia termostatu wynosi 77st C :) to tak żeby podgrzać emocje (a i taka temperaturka jest na dwóch termostatach różnych producentów).

Do punktu drugiego trzeba dodać że płyn chłodniczy pod wpływem temperatury zwiększa swoją objętość i jeżeli ktoś leje do ciągnika typu c330, c360 które nie posiadają zbiorniczka wyrównawczego to niech nie leje pod korek!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 21:55

zbyt niska temperatura wody Nikita nie czepiaj sie takich szczegółow ile wynosi temp. na tulejach bo doskonale wiesz ze nie o to mi chodzi. Przeciez cały silnik nie ma 80 stopni nie popadajmy w paranoje. Kolega @apista powiedział ze temp silnika zalezy od temp spalania. Hmm ciekawa teoria i jest w niej troche racji ale gdyby tak było do konca to silniki nie potrzebowały by termostatów bo temp spalania jest stała dla przypisanego silnika. I nie pisz głupot typu ze niska temp nie ma wpływu na układ tłokowo korbowy bo sie takimi wypowiedziami po prostu osmieszasz. Poczytaj o luzach w silniku ,rozszezalnosci metalu pod wpływem temperatury i postaraj sie to zgrac w jedna całosc a odpowiedz ci sama wyjdzie. Gdyby tak było to zaden producent nie wkladał do silnika termostatu gdyz byłby zbedny.
ten przykład ktory podałes to pewnie auto wojskowe a tam rozne dziwne rzeczy sie dzieja. Masz pewnosc ze oba silniki miały termostat??