Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniek00000    0

Witam,

 

Chciałbym przerobić starą chlewnię, która stoi pusta na suszarnię. Nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Suszarnia posłuży do suszenia ziół, kasztanów, kwiatu bzu, lipy itp, plus to co wyprodukuję w swoim gospodarstwie (melisa, tymianek i inne, w zależności od popytu i cen na rynku). Źródłem ciepła będzie drewno. Widziałem jedną suszarnię podłogową, był tam spory piec i nadmuch pchający powietrze pod płyty podłogowe z perforacją i tyle. Zastanawiam się, czy są jakieś nowocześniejsze rozwiązania i jaki będzie koszt takiej budowy. Być może ktoś ma namiary do firm zajmujących się budową tego typu obiektów w woj. zachodniopomorskim?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelwinik    0

Witam.

Ja jestem z woj. lubelskiego, więc obejrzeć mojej nie będzie jak.

mam pytanie jak dużą suszarnię planujesz wybudować i jak dużo ziół zamierzasz suszyć.

Chodzi mi o areał jaki masz do wysuszenia i jakie zioła.

Ja suszę głównie tylko zioła i sporadycznie ziarno (dynia się kiedyś trafiła).

Ja suszarnią sam robiłem z rzeczy z rynku wtórnego9 używany piec i nagrzewnice i wentylator).

 

Jeśli podasz więcej danuch to spróbuję ci coś podpowiedzieć.

 

 

PZDR Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek00000    0

dziękuję za zainteresowanie. Powiem ta, ile tam będę suszył to do końca nie wiem. Zobaczymy ile uda mi się sprzedać. W okolicy była kiedyś suszarnia i chciałbym tak jakby na ich miejsce wskoczyć bo tamta już nie istnieje. Swojej ziemi mam 26 ha ale ziół na całości nie będzie oczywiście. W tym roku mam zamiar po trochę na początek spróbować tymianku, melisy, kozłek, może ostropest. Na pewno po pierwszym sezonie będę wiedział co się bardziej opłaca, a co mniej. Dodatkowo zamierzam skupować bez, kasztany, pokrzywę.

 

Tak ogólnie wygląda mój wstępny plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek88888    0

Witam
Tez się interesowałem budowa suszarni wvsumie dalej myślę o tym lecz pomysł trochę ostygl z powodu cen np tymianku.
Są firmy które przyjadą zaadoptuja pomieszczenie głównie chodzi o położenie podłogi i tyle.
Boki.również można obić jaka blacha typu aluminium.

Co do paliwa czym chcesz ogrzewać przemysł sobie sprawę tego drewna. Ile nocy dasz radę niespecjalnie i podkladac. ? Najlepsze byłyby piece z zasobnikiem groszek/pełen lub olej opałowy.
Wszystko zależy czy chcesz mieć suszarnie na własny użytek czy również chcesz świadczyć usługi.
Przemysł i napisz co wymyślić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek00000    0

z tym drewnem i podkładaniem ma to sens co napisałeś. Drewno jest najtańsze dla mnie obecnie, ale faktycznie roboty full. A skoro poruszyłeś temat to jaka jest cena tymianku obecnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelwinik    0

Cena tymianku w woj. Lubelskim to ok. 5-5.50 zł/kg. A to spowodowane głównie tym że był dobry rok i urodzaj - ja tak myślę, no i może więcej ludzi posiało - wiecej towaru na rynku to i cena dpadla(w 2016roku. Kosztował. Ok. 7zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek88888    0

Napewno drewno będzie najtaniej bo pewnie masz swoje.
Tylko jak Ci przyjdzie podkladac co 2 godziny i suszyć trzeba będzie ze 30 godzin (skrajne przypadki ) to po tygodniu suszenia potem dwa będziesz spal

Edytowano przez leszek88888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

hej. Chciałbym samemu zmontować prostą,małą suszarnię do ziół i warzyw. Interesuje mnie suszenie kozłka lekarskiego (1ha) oraz czosnku (2 ha). Piec musi być na drewno. jakie wentylatory i i piec kupić? Potrzebuję naprawdę niewielkiej suszarni. Podeśle ktoś jak to ugryźć? tak mniej więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panol    1

Witam,
Jestem posiadaczem wentylatora BIN 7,5kw (standardowa dmuchawa, wentylator
transportowy, pmax=3000Pa, wydatek max 9000) - uzywam go w suszarni
podlogowej BIN 54mkw.
https://www.google.pl/search?q=wentylator+bin&hl=pl&site=webhp&source=lnms&t
bm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjVzo2M0svUAhXBthoKHarVBIYQ_AUIBigB&biw=1920&bih=1021

Niestety wydajnosc suszenia tym wentylatorem jest niezadowalajaca - 250kg na
dobę. Chciałbym zastąpić ten wentylator wentylatorem o 2 razy wiekszej
wydajnosci (okolo 20 000 m3/h). Ale mam pytanie zasadnicze: czy zakladajac dlugosc kanalu 12m 40/40cm,
podloga BIN z blachy perforowanej, i 0.5m wysokosci lisci, - wentylatory o
sprezu do 1000Pa wystarczą...wydaje mi sie BINowski wentylator mial sluzyc
do innych celow (transportowych w silosach BIN) i jest troche przypadkiem stosowany przy suszarniach
podlogowych, bo wydatek ma relatywnie niski a spręż chyba niepotrzebnie
wysoki jak na suszarnię. To dla mnie bardzo wazna sprawa bo byc moze zwiekszylaby wydajnosc
suszarni o 50%....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinka38    0

Witam, również interesuje sie uprawa ziół jednak na początek świeżych potem może  suszonych. ziemi mam 5,6 h przeważnie warzywa i zboże .

jak wygląda sytuacja ze zbytem świeżych ziół i co by sie opłacało.

Dziękuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 20.06.2017 o 20:59, panol napisał:

Witam,
Jestem posiadaczem wentylatora BIN 7,5kw (standardowa dmuchawa, wentylator
transportowy, pmax=3000Pa, wydatek max 9000) - uzywam go w suszarni
podlogowej BIN 54mkw.
https://www.google.pl/search?q=wentylator+bin&hl=pl&site=webhp&source=lnms&t
bm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjVzo2M0svUAhXBthoKHarVBIYQ_AUIBigB&biw=1920&bih=1021

Niestety wydajnosc suszenia tym wentylatorem jest niezadowalajaca - 250kg na
dobę. Chciałbym zastąpić ten wentylator wentylatorem o 2 razy wiekszej
wydajnosci (okolo 20 000 m3/h). Ale mam pytanie zasadnicze: czy zakladajac dlugosc kanalu 12m 40/40cm,
podloga BIN z blachy perforowanej, i 0.5m wysokosci lisci, - wentylatory o
sprezu do 1000Pa wystarczą...wydaje mi sie BINowski wentylator mial sluzyc
do innych celow (transportowych w silosach BIN) i jest troche przypadkiem stosowany przy suszarniach
podlogowych, bo wydatek ma relatywnie niski a spręż chyba niepotrzebnie
wysoki jak na suszarnię. To dla mnie bardzo wazna sprawa bo byc moze zwiekszylaby wydajnosc
suszarni o 50%....

 

 

Witam, !  GDZIE mozna kupic panele tej podlogi perforowanej do suszarni , oczywiscie bez tunelu, i jaka cena!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panol    1

Skontaktuj się z producentem - Firma BIN, znajdziesz na necie. Myślę, że to mają w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki piec polecacie do suszarni do ziół ,tak gdzies na 30-32 mkw? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panol    1

Super się nie znam ale na podstawie tego co nam doradzają na 55 m2 100-120kW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9
1 godzinę temu, nikejanek napisał:

Jaki piec polecacie do suszarni do ziół ,tak gdzies na 30-32 mkw? 

- 75 kw -100 kw a nawet więcej ,lepiej mieć zapas  , kwestia co i kiedy chcesz suszyć i czym  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek00000    0

Witam ponownie, ze względu na brak środków porzuciłem pomysł suszarni, pojawiła się okazja na dotację i pomysł powrócił. Mam pytanie, czy taki piec nadaje się do suszarni podłogowej o pow. ok. 25m2? 

http://www.szalonymax.pl/product-pol-64418-DOSTAWA-GRATIS-95464418-Piec-nadmuchowy-nagrzewnica-powietrza-100kW-paliwo-drewno-mial-weglowy-wegiel-brunatny-wegiel-kamienny-pellet.html

lub z podajnikiem ale słabszy:

http://www.szalonymax.pl/product-pol-64412-DOSTAWA-GRATIS-95464412-Piec-nadmuchowy-warsztatowy-z-podajnikiem-75kW-paliwo-wegiel-brunatny-wegiel-kamienny.html

 

Edytowano przez maniek00000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez thaler351ta
      kto zajmuje się uprawą ziołami?takimi jak babka płesznik i lancetowata jeżówka lubczyk i prawoślaz?bo mam problemy z chwastami i chcą mnie z pola wygonić
    • Przez b_radoszewski
      Witam,
      Proszę o kilka informacji gdzie można kupić materiał nasadzeniowy dla pokrzywy oraz nasiona takich ziół jak mniszek lekarski, szałwia i mięta.
      Jestem z kujawsko-pomorskiego i poza Lewandowskim to nie za bardzo jest do kogo się zwrócić i z czym porównać.
       
      Szczególnie interesuje mnie pokrzywa i mniszek.
       
      I proszę was bez odpowiedzi typu wykop sobie, wy googlaj, itp. Trochę czasu już nad tym spędziłem, podzwoniłem i po pisałęm maili i nic.
       
      Dlatego pytam was czy znacie firmy, lub prywatnych producentów u których można się w to zaopatrzyć albo może ktoś z was.
       
      Rejon nie gra roli bo dziś wszystko można przewieźć
    • Gość
      Przez Gość
      Witam nasz problem polega na tym że nie chce chodzić ona w trybie automatycznym a mianowicie, powinny się powtarzać cykle pracy co 5 min- czyli Załączenie podajnika ziarna->otwarcie szuflad 2-3 razy, w celu napełnienia lejka-> oraz wyłączenie, lecz gdy przerzucam na tryb automatyczny to wtedy następuje załączenie podajnika-> może z raz szuflady się otworzą(ale to nie zawsze)-> wciągnie ziarno->podajnik się wyłączy i na tym koniec, co parę minut będzie załączać się tylko podajnik bez otwierania szuflad. Zasadę działania możecie zobaczyć tutaj http://vimeo.com/62155577# a może ktoś pomoże w ustawieniach szafy oto fotki:
      http://zapodaj.net/a...476986.jpg.html
      http://zapodaj.net/4...00d8c1.jpg.html
      http://zapodaj.net/7...90fb89.jpg.html
      http://zapodaj.net/4...2cc359.jpg.html
    • Przez mumio
      Mam do dyspozycji 7 ha klasa ll i lll. Chciałbym zasiać zioła, nie posiadam suszarni więc zbiór musiałbym mieć prosto z pola. Potencjalni odbiorcy też pewnie by się znaleźli. Co najbardziej jest opłacalne w tym przypadku? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że cena bez suszenia jest kilkakrotnie niższa.
    • Przez largo8999
      Witam,
       
      Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.
       
      Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.
       
      Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.
       
      Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.
       
      Z góry dziękuję za pomoc
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj