Polecane posty

kamilb    11

Witam planuję zakup nowej maszyny i nie wiem co wybrać do wyboru mam JD w540i, Fenda 5255l, NH CX5080 i Claasa Tucano 420. Wszystkie maszyny mają podobne moce. Dealerow mam pod nosem prócz Claasa. Maszyna biedzie brana na dofinansowanie. Co polecacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bez dwóch to tucano jest tutaj liderem. nie ma co się zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

A mógłbyś kolego podać ceny poszczególnych kombajnów ? bo myślę , że sporo różnic cenowych będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Znajomy w okolicy mojej ma w540 , zasuwa jak wariat ;) Nie narzeka , w miarę czyści jednak wiadomo że trzeba dobrze ustawić. Na af jest wiele negatywnych opini na temat serii Tucano ale nie miałem styczności więc się nie wypowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

bez dwóch to tucano jest tutaj liderem. nie ma co się zastanawiać.

 

Obawiam się, że w cenie tego tucano kupi cx6080, a to już trochę wydajniejszy kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292

na usługi to bym Ci odradzał 5 klawiszowego bo nie mają dużej przerobowości i nie za wiele wykosisz na tych usługach , znajomy ma tucano 420 i żałuje że nie wziął sześciu klawiszy albo rotora bo tutaj mu brakuje wydajności , a sześcio klawiszowe są troche droższe a wydajnością nadrobią, miałem na testach fendta 5225l i jedynie moc od tego miał mniejszą , ale tyle co da rade odwiać to już mocą nie nadrobisz , dla mnie był zasłaby bo wydajność miał taką samą jak tucano podobno mówią że lepiej czyści jak claas , ale to już zależy od operatora , co do jd to też już bym wolał w650 bo tam ma jak przerobić mase , znajomy mówił że spalanie się wcale nie zmniejszyło i że nie mało pije w porównaniu do innych marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Co do cen to każdy dealer podał ceny katalogowe lub zawyżone. Wiecej na pw. Ale wiekszych odchylen nie ma.W specyfikacji jest przy każdym przystawka do kukurydzy osprzet dodatkowy napęd bęben domlacajacy. Fendt i Mf różnią sie tylko farbą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Moim zdaniem patrząc pod względem cenowym to trzeba by było to trochę inaczej ułożyć, Tucano i JD na pewno są sporo droższe, także moim zdaniem porównywać się powinno tak : w540, tucano 420 , cx 6080, fendt 6275l . Myślę, że wtedy ceny tych kombajnów będą zbliżone do siebie. claasa to raczej na pewno poniżej 600 się nie kupi, w 540 coś koło 600, cx 6080 - jak ostatnio gadałem z handlowcem to mówił że ostatnio poszedł 6080 z hederem vario za 590, a co do ceny fendta to dokładnie nie wiem, ale minimalnie droższy pewnie jak NH. i wtedy na prowadzenie wysuwa się NH i Fendt bo tucano czy JD ich nie objedzie bo mamy 5 kontra 6 klawiszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

Musisz wziąć pod uwagę przestawienie kombajnu na inny rodzaj zboża. Podobno w fendcie brakuje dnia na ustawienie go do kukurydzy. Jakich usługodawców będziesz miał? Jakieś większe zlecenia czy takie 3ha w 5 kawałkach. To wszystko ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak na usługi to nie ma się co zastanawiać. Brać jak najtańszy i jak najwydajniejszy, zjechać go tysiącami ha w 5 lat i następny.

Za usługę nikt ci nie płaci od koloru kombajnu tylko od przerobionej roboty.

 

A nie ma się co oszukiwać te 5 lat to każdy pochodzi.

 

EDIT:

Daniel nie przesadzaj, chyba ktoś kto myśli o nowym kombajnie ze względu na usługi nie robi tego na podstawie zapotrzebowania usług w okolicznych wioskach po 3 ha w 5 kawałkach. Bo to się mija z celem.

 

Po za tym kukurydzy nie kosi się równocześnie ze zbożem.Więc jeden dzień można poświęcić na przezbrojenie go do nowego sezonu.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

A skąd wiesz jak wygląda sprawa?

No ciekawy jestem czy każdemu by się usmiechalo rozbierać pół kombajnu wraz z kolami/kołem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

W prospekcie od NH jest podany czas wymiany przestawienia sie ze zboza na qq i czas zostal skrocony z 6 h do 20 minut ale co i jak to wiecie klepisko zmienic pochylu odkecic nie wiem jak to wygląda w innych maszynach. Wiem tylko tyle ze jak ma sie stary sprzęt to więcej czasu spedza sie na jego remontowaniu jak pracy z nim i nawet na takim starym sprzecie strach stanac na jakis wiekszy przetarg. Co do tych 5 lat to tak to wyglada za granicą w tygodniku rolniczym jest artykuł Jon deree kosi rocznie prawie 1000h to jest zap...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A skąd wiesz jak wygląda sprawa?

 

No ciekawy jestem czy każdemu by się usmiechalo rozbierać pół kombajnu wraz z kolami/kołem

 

Że niby jaka sprawa ma wyglądać? Bo nie bardzo rozumiem...

 

Co do rozbierania pół kombajnu tego nie przeskoczysz.

Albo bierzesz klepisko uniwersalne a takowe każda marka ma w ofercie, albo rozbierasz pół kombajnu jak to jąłeś aby wymienić klepisko.

Inaczej  się nie da, jak się nie uśmiecha rozbierać kombajnu zawsze można kupić sobie dwa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Tylko kombajn kombajnowi nie równy. z tego co ja pamiętam to gadali że ani przy nh ani fendt nie trzeba odjeżdżać gardzielą nawet bo klepisko jest segmentowe i wyciąga się od spodu i wsuwa inne. dostęp jest niby na tyle dobry że zastawki tak samo się przykręci bez odjeżdżania.  ale w 20 minut to raczej nie wykonalne, chyba że dopadli do kombajnu jak podczas pit stopu w formule 1 :D  moim zdaniem nie robi się tego co chwilę tylko dwa razy w roku , to naprawdę jeśli to potrwa nawet kilka godzin to nie robimy tego przecież co chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plus6070    0

Tucano420 jest mniej wydajne od CX5080 a co dopiero od 6 cio klawiszowego dużego CX6080. Bardzo nieodpowiednio porównujesz kombajny.

W540 ma wydajność zbliżoną do CX5080 ale awaryjność W540 jest niestety znacznie większa.

Fendt 5255 to odpowiednik raczej tucano320 i TC5.80 a nie CX5080 ani nie tucano420.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teoretycznie wydajność W540 jest większa niż CX5080, sądząc po wymiarach klawiszy sit i klepiska (chociaż w CX są niby 2 klepiska i w mokrym/zazielszczonym zbożu na pewno CX przegoni W540)

 

A o co chodzi z tą awaryjnością? Że niby JD bardziej awaryjny niż NH?

Zaciekawiło mnie to stwierdzenie, bo jeszcze te 20 lat temu można było rozważać która marka będzie żywotniejsza ,,czy mercedes czy opel,, ale czy dzisiaj to przypadkiem nie jest tak że wszystkie marki reprezentują podobny poziom, mają wytrzymać określoną ilość mth i po tym czasie być odstawione do huty na przetop aby fabryka mogła sprzedawać na ich miejsce kolejne maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj