Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar hamulce

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MFpower

MFpower

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 18:21

Pronar hamulce Pisalem w innym temacie ale nikt nie odpowiedział może nie zauważył nikt to napiszę tutaj jeszcze raz. Czy w waszych Pronarach 1025A, po wciśnięciu hamulca, zapala się kontrolka od przedniego napędu i czy wasze hamują na 4 koła? Po rozpięciu pedałów hamuje tylko lewe koło i kontrolka nie zapala sie a prawy pedał nie hamuje prawie wcale ale na śniegu blokowały wszystkie 4 koła. Czy tak powinno być ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar hamulce Dzisiaj, 20:44
  •  

#2 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 19:15

Pronar hamulce

wiekszość ciągników z wlanczanym napedem elektrohydraulicznie tak ma ze podczas hamowania załancza naped żeby hamowały wszystkie koła

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9340 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 19:18

Pronar hamulce

A tam jest napęd załączany przez wielopłytkowe sprzęgło.... więc możliwe. 

KPK Kumurun Team

#4 Share MFpower

MFpower

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 19:38

Pronar hamulce A jaki jest lepszy ten z 1025 czy ze słabszych modeli na wajchę? A można coś poradzić żeby tak nagle nie blokowało tego lewego koła bo jak nie hamuje to nie hamuje a jak docisne do końca pedał to od razu koło w miejscu. A trochę szkoda opon na asfalcie.

#5 Share kali2107

kali2107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 19:50

Pronar hamulce musisz zwalić koło i rozebrać beben. tarcze na wałku ci się zacierają

#6 Share MFpower

MFpower

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 19:53

Pronar hamulce A nie ma tam jakiegoś okienka żeby może jakiegoś specyfiku wpuścić i poprawić działanie ? Konieczne jest rozbieranie ?

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9340 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 20:23

Pronar hamulce

Nie ma.  Prawdopodobnie samego koła nie musisz zdejmować. 

KPK Kumurun Team

#8 Share MFpower

MFpower

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 20:35

Pronar hamulce A jak z tym napędem jeszcze raz zapytam. Który lepszy ten na wajchę czy przycisk i ogólnie trochę się różnią który lepszy według was ?

#9 Share kali2107

kali2107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 20:42

Pronar hamulce na przycisk. jak zdejmiesz koło to masz nieograniczony dostęp. Seweryn ma rację że można nie zdejmować ale jest trochę ciasno. ;)

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9340 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 20:46

Pronar hamulce

No wygody nie ma ale się da. 

Załączanie w ruskim czegokolwiek wolał bym na guziki. Szarpanie się z wajchami w tych maszynach nie należy do przyjemnych rzeczy.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MFpower

MFpower

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 20:46

Pronar hamulce To narazie niech zostanie jak jest lewe a gdyby rozpiąć pedly i hamować narazie tylko prawym. Ale znowu on jest słaby gdy jade szybko. Może prawe koło da radę podciągnąć bez rozbierania ?

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9340 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 20:48

Pronar hamulce

Bez rozbierania hamulce da się wyregulować i od tego powinieneś zacząć. Jak znajdziesz na forach albo w instrukcji.

KPK Kumurun Team

#13 Share lukasz8918

lukasz8918

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 04 sierpień 2017 - 20:08

Pronar hamulce

Witam 

Problem z hamulcami u mnie polega na tym że czasami blokowało prawe koło po użyciu hamulca nożnego ale puszczało czasem trzeba był wrzucić wsteczny żeby pomogło. Ale nie o tym w tym poście ostatnio skracając sobie drogę przejechałem przez rzekę gdzie było dosyć dużo wody około 70-80cm (piszę o tym ponieważ na forum znalazłem takie wpisy ze przy dużej wilgotności blokują hamulce). Po południu tym ciągnikiem wróciłem do domu i ciągnik na jakieś dwa tygodnie schowany w garażu i tu zaczyna się problem kombajn na polu ja do Pronara a Hamulce trzymają na Amen brak jakiejkolwiek możliwości ruchy do przodu lub do tyłu. jak już skończyłem żniwa podnośnik i  tak prawe koło które wcześniej się kleszczyło obraca się, Lewe Stoi rzuciłem okiem na forum rozebrałem hamulce okazało się kulki i tarcze z którymi pracują są zardzewiałe wszystko wyczyściłem żeby rozpierało się luźno koło się kręci. Wszystko skręciłem próbuje obrócić kołem stoi co się okazało mechanizm (sprzęgło nie wiem co to dokładnie jest) od mechanizmu różnicowego który montuje się po złożenie hamulcu nie wchodzi jak by w swoje miejsce jak by zbyt płytko po skręcenie obciera o obudowę i to blokuje koło czy jest jakiś sposób na poprawne zmontowanie żeby on wszedł głębiej ma cie może jakiś pomysł????

jak zmontuje całość oprócz tego mechanizmu koło się obraca  jak go włożę i skręcę kołem nie można obrócić.

P.S. trochę się rozpisałem ale chciałem jak najlepiej przybliżyć temat

pozdrawiam Łukasz

#14 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9340 postów

Napisany 05 sierpień 2017 - 07:38

Pronar hamulce

Ten mechanizm to blokada dyferencjału. On ma wejść tak głęboko by odstęp pomiędzy nim a obudową hamulca wynosił dosłownie około 3 mm a sama obudowa blokady naszła luźno aż do końca.

KPK Kumurun Team

#15 Share lukasz8918

lukasz8918

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 sierpień 2017 - 08:26

Pronar hamulce Pytasz o tą zewnętrzną obudowę którą zakładamy na końcu i wszystko skręcamy? Ona nie wchodzi do końca dopiero ściągam ja srubami ale wtedy blokada ociera o zewnętrzną obudowę i wszystko się klinuje.

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9340 postów

Napisany 05 sierpień 2017 - 10:14

Pronar hamulce

No a ma wejść luźno do samego końca. Na 100% wkładając blokadę nie wchodzi ci do końca. Są w niej dwie tarcze takiej same jak w hamulcach i wchodzą na ten sam wieloklin. Pierwszą wsuwa się łatwo a z drugą trzeba dobrze kombinować żeby naszła. Widać ją z boku mechanizm. Dziubniesz śrubokrętem i na ban będzie się obracać, czyli nie jest na wieloklinie i to jest winowajca.

KPK Kumurun Team

#17 Share lukasz8918

lukasz8918

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 sierpień 2017 - 20:19

Pronar hamulce Kolego miałeś stuprocentową rację nie trafiała druga tarcza na wieloklin i stąd mój problem dziękuję i pozdrawiam.

#18 Share lukasz8918

lukasz8918

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 12 sierpień 2017 - 19:42

Pronar hamulce

W Poniedziałek rozbieram prawą stronę już większość rzecz wiem, ale jak bedę miał zdjęte koło chce poszukać przyczyny problemu z hamulcami pneumatycznymi  pompa nabija ciśnienie do odpowiedniego poziomu w ciągniku jak i w przyczepie ale wciskając pedał hamulca ciśnienie nie ma żadnego hamowania przyczepą tylko ciągnik mechanicznie gdzie szukać problemu czy jest tam jakiś zawór który odpowiada za hamowanie przyczepą, przyczepami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9340 postów

Napisany 12 sierpień 2017 - 19:53